Skip to main content

Odrębny świat to zabawna powieść historyczna osadzona w Nowym Orleanie na początku XIX wieku. Powieść trwa kilka lat i kręci się wokół życia Andre Raphaela de Javona, ambitnego i przystojnego Francuza, który przybywa do Ameryki, aby stać się jednym z najbogatszych właścicieli plantacji w Luizjanie.

Historia zaczyna się, gdy właśnie przybył do Nowego Orleanu łodzią ze swoim przyjacielem Charlesem, który studiował w Europie przez ostatnie sześć lat. Charles pochodzi z wybitnej rodziny w mieście i wkrótce zaprosi Andre do pozostania z nimi, dopóki nie znajdzie własnego miejsca.

Od samego początku Andre wykazywał wielką ambicję. Chce mądrze i bogato inwestować swoje pieniądze, choć na początku nie wie, jak to zrobić. Kiedy decyduje się zostać właścicielem plantacji, jego przyjaciel Charles przedstawia go komuś, kto może mu doradzić – hojnemu, odnoszącemu sukcesy człowiekowi o imieniu Jean-Claude. W tym czasie Andre poznaje Gabrielle, piękną, ale zaborczą i samolubną młodą kobietę, która jest zdecydowana go poślubić. Jak każdy normalny mężczyzna, Andre bardzo pociąga Gabrielle, chociaż wie, że nie jest dla niego odpowiednią kobietą. Mimo to poślubia ją, niewątpliwie wypróbowując jej piękny posag, co pomoże mu spełnić jego marzenia.

Gdy plantacja Andre rośnie i staje się bogatsza, jego małżeństwo staje się coraz bardziej niespokojne, a Gabrielle coraz bardziej niestabilna. Ból Andre pogarsza fakt, że potajemnie zakochał się w córce Jeana-Claude’a, młodej urodzie, która zakochała się w Andre od wieku 11 lat. Śledzimy więc wzloty i upadki Andre i jego piekielne małżeństwo, gdy staje się bogatym właścicielem plantacji.

Mam wiele dobrych rzeczy do powiedzenia na temat tej książki. Początki XIX wieku budzą się do życia pod piórem autora. Istnieje wiele interesujących, pouczających fragmentów o kulturze kreolskiej, posiadaniu niewolników, prowadzeniu plantacji, żywności, odzieży itp. Chociaż kontaktowanie się z Andrem zajęło mi trochę czasu, byłem bardzo podekscytowany i chciałem się dowiedzieć, jak to zrobić historia się skończyła i czy w końcu znajdzie szczęście, czy nie. Mimo że fabuła była właściwie historią miłosną, przeglądałem ją, dopóki nie skończyłem książki. Czasami jednak tempo nieco zwolniło ze względu na zbędne frazy, niepotrzebne opisy i zbyt wiele „mówienia”. zamiast & # 39; wyświetlać. & # 39; Myślę też, że postać Gabrielle mogła użyć większej głębi, skoro postrzega ją jako stereotyp „złego piękna”. przez większość powieści.

Ale jak powiedziałem, autor tak bardzo troszczył się o Andre i jego sytuację, że chciałem przeczytać i dokończyć książkę. To była zabawna, interesująca lektura.

[ff id=”2″]