Skip to main content

Numer rejestracyjny VAT to identyfikator podatkowy dla brytyjskich firm prowadzących działalność w Wielkiej Brytanii. VAT jest również nakładany na towary i niektóre usługi importowane z miejsc spoza Wspólnoty Europejskiej oraz na towary i usługi, które przybywają do Wielkiej Brytanii z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

UK Companies House stwierdza, że ​​obowiązują trzy rodzaje taryf. Standardowa stawka 17,5 procent dotyczy większości towarów i usług. Obniżona stawka 5 procent dotyczy zmian w domu, paliwach i energii elektrycznej zużywanych w prywatnych gospodarstwach domowych, organizacjach non-profit i produktach higieny kobiecej. Podatek zerowy stosuje się do towarów i usług w następujący sposób:

Jedzenie nie jest podawane jako posiłek w restauracjach, kawiarniach i na wynos

Odzież i obuwie dziecięce

Gazety i książki dla dzieci

Niektóre rodzaje towarów eksportowych

Leki na receptę od zarejestrowanego chemika

Transport publiczny.

Nawiasem mówiąc, standardowa stawka wzrośnie z 17,5 procent do 20 procent od stycznia 2011 r

Podatek od wartości dodanej jest naliczany, gdy firma z zarejestrowanym podatkiem VAT sprzedaje się innej firmie lub klientowi niebędącemu przedsiębiorstwem. Gdy firmy, które zarejestrują się na podatek VAT, kupują towary lub usługi, zwykle mogą uzyskać zwrot podatku VAT od HRMC. Firma z rejestracją podatku obrotowego powinna mieć możliwość wystawienia faktury na towary i usługi za pomocą numeru identyfikacji podatkowej. Faktury muszą być przechowywane jako dokumentacja podczas zakupu materiałów eksploatacyjnych dla firmy. Większe firmy zazwyczaj mają do czynienia z firmą, która ma właściwy numer identyfikacji podatkowej. Zwiększa to wiarygodność Twojej firmy.

Wykazano, że prawie 30 procent wniosku rejestracyjnego zostało odrzucone przez HMRC z powodu błędu w dokumentacji lub nieprawidłowego przesłania formularza. Możesz skonsultować się z księgowym lub agentem ds. Tworzenia firm, aby upewnić się, że wszystko zostało wykonane poprawnie i nie ma błędów rejestracyjnych.

[ff id=”2″]