Skip to main content

Istnieje wiele rodzajów klientów i wiele sposobów na dostarczenie im swoich produktów. Większość tych „kanałów” to agenci, brokerzy lub dealerzy. Większość sprzedaży realizowana jest przez dealerów.

W tym artykule skupiono się na dwóch najbardziej podstawowych formularzach lub kanałach sprzedaży. te, które sprzedają „końcowemu użytkownikowi” i te, które sprzedają na użytek innych firm. Sprzedawców towarów konsumpcyjnych jest znacznie więcej i często wiele osób rozpoczyna działalność hurtową. Ci, którzy sprzedają towary konsumpcyjne, działają jako pośrednicy między detalistami a producentami produktów. W hurtowni przemysłowej działałbyś jako pośrednik dla producentów i dostawców usług przemysłowych.

Hurtownicy dóbr konsumpcyjnych mogą współpracować z produktami takimi jak odzież, biżuteria, kosmetyki, obuwie i sprzęt elektroniczny. Rzeczy takie jak żywność i produkty papiernicze są również uważane za mniejsze towary, które nie należą do kategorii przemysłowej. Zazwyczaj są to produkty, które można znaleźć w sklepach i Internecie. Klient może po prostu udać się do detalistów, którym sprzedajesz te przedmioty, a następnie je kupić. Ten typ produktu można również zobaczyć na internetowych serwisach aukcyjnych, takich jak eBay.

Towary przemysłowe lub „business-to-business” są większymi artykułami, ale wymagają również większego wysiłku ze strony hurtownika. Produktami mogą być surowce, chemikalia, zakłady produkcyjne lub produkcyjne itp. Rzeczy takie jak maszyny i systemy również wpadłyby w ten obszar. Możesz także zbudować sklep z częściami samochodowymi lub pracować z produktami naftowymi. Możesz także sprzedawać drewno i inne materiały budowlane. Przedmioty te są zwykle większe zarówno pod względem ilości, jak i wielkości, więc hurtownik musi mieć więcej miejsca do przechowywania i sprzętu, aby przenieść je ze swojego magazynu do sprzedawcy.

Podczas gdy hurtowe towary przemysłowe będą wymagały większego wysiłku, przyniosą również większy zysk. Jednak może to być mylące, kiedy po raz pierwszy zostaniesz hurtownikiem. W przypadku tak dużych i skomplikowanych produktów możesz nie być pewien oceny produktów lub udostępniania informacji detalistom. Jeśli dopiero zaczynasz działalność, możesz zacząć od produktów Nitch, które są trudniejsze do znalezienia. W ten sposób nie konkurujesz o cenę i zapasy. Gdy tylko zaczniesz czerpać korzyści z początkowej działalności, możesz przejść do większych towarów.

Jeśli masz już doświadczenie z większymi towarami, kontakt ze sprzedawcami detalicznymi, którzy chcą kupić tego rodzaju towary, może być łatwiejszy niż w większości innych. Ten rodzaj sprzedaży jest zwykle określany jako „sprzedaż rozwiązania”, ponieważ potrzebujesz wiedzy na temat wdrażania lub szkolenia w przypadku większych, droższych towarów.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj produktów sprzedajesz lub jaki kanał kierujesz, zawsze musisz znać i znać wszystkie kanały sprzedaży i dystrybucji. Po zapoznaniu się z ogólnymi typami dealerów należy zapoznać się z niektórymi kanałami sprzedaży. Kanały takie jak sklepy wielobranżowe, supermarkety, detaliści napojów, cash and carry, producenci OEM itp.

[ff id=”6″]