Skip to main content

Jakie rodzaje nieruchomości komercyjnych należy kupić? Powinieneś rozważyć zalety i wady każdego rodzaju nieruchomości oraz dobrze zrozumieć swoje cele inwestycyjne i doświadczenie. Czynniki te prowadzą do idealnej nieruchomości komercyjnej.

Najpopularniejsze rodzaje nieruchomości komercyjnych są wymienione poniżej.

Apartamenty / budynek mieszkalny
Mieszkania lub budynki mieszkalne są zazwyczaj pierwszym wyborem dla nowych inwestorów komercyjnych. Zarządzanie i finansowanie mieszkań jest bardzo podobne do zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi, dzięki czemu nowi inwestorzy czują się z nimi bardziej komfortowo. Główną wadą mieszkań jest to, że wymagają one dużego zarządzania.

Aby mieszkanie można było uznać za lokal komercyjny, musi ono składać się z 5 lub więcej jednostek. Istnieje wiele podtypów mieszkań:

 • Niskie apartamenty ogrodowe
 • Średnie apartamenty
 • Wysokie apartamenty
 • Akademik studencki
 • Obudowa wojskowa
 • Dom szeregowy
 • Kooperacja
 • Kupując nieruchomość, zwróć uwagę na lokalizację i ogólny rynek dla tego obszaru. Należy unikać nieruchomości położonych w obszarach o niekorzystnych warunkach ekonomicznych lub sezonowych. Ponadto nieruchomość powinna mieć akceptowalne właściwości estetyczne, aby była konkurencyjna w stosunku do standardów rynkowych i zajmować co najmniej 85%.

  Co się stanie, jeśli oceniona przez ciebie nieruchomość ma gorsze właściwości fizyczne lub znajduje się w niekorzystnej sytuacji ekonomicznej?

  Możesz mieć wyższe oprocentowanie, wyższe rezerwy i surowsze ograniczenia subskrypcji.

  Parki domków mobilnych

  Domki mobilne mogą być wspaniałą inwestycją, zwłaszcza jeśli posiadasz ziemię i sprzedajesz dom mobilny. W tym momencie wynajmujesz tylko brud! Jeśli nie jesteś zaznajomiony z inwestowaniem w domki mobilne, zapoznaj się z „Oferty Lonnie Scruggs na koła: kupno, sprzedaż i finansowanie używanych domów mobilnych w celu uzyskania wysokich zysków i przepływów pieniężnych”. Ta książka to klejnot! Lonnie wyjaśnia w notatce, jak kupować i sprzedawać domki mobilne. Jego prezentacja jest bardzo prosta i zrozumiała.

  Teraz wracamy do parków domków mobilnych. Parki domków mobilnych mają 1 gwiazdkę, 2 gwiazdki, 3 gwiazdki, 4 gwiazdki i 5 gwiazdek. Ranking gwiazdek oparty jest na warunkach i udogodnieniach w parku.

 • ON 3 gwiazdki Park zwykle ma mieszankę prostych i podwójnie szerokich domów, które są w dobrym stanie. Park jest atrakcyjny i oferuje pewne udogodnienia.
 • ON 4 gwiazdki Mobile home park zwykle ma tylko domy o podwójnej szerokości, które są obrzeżone i są w dobrym stanie. Domy będą miały betonowe patio lub podwyższone werandy.
 • ON 5 gwiazdek Mobile home park można scharakteryzować jako luksusowe zakwaterowanie z szeroką gamą udogodnień i usług. Domy są zwykle oddalone od krawężnika z brukowanymi ulicami, chodnikami, latarniami i znakami. Park znajduje się w popularnej dzielnicy i jest dostępny dla sklepów i usług społecznych. Domy to późne modele o podwójnej szerokości i domy modułowe w doskonałym stanie.

  Park mobile home powinien być wypełniony w co najmniej 85% i znajdować się w pożądanych miejscach. Zachowaj także ostrożność, jeśli w parku jest zbyt wiele domów na sprzedaż (ponad 20% wszystkich elektrod) lub więcej niż 20% wszystkich wynajmowanych elektrod jest własnością parku.

  Wyprzedaż
  Nieruchomości handlowe to nieruchomości zajmowane przez jednego lub więcej najemców i wykorzystywane do celów handlowych.

  Wolnostojące centrum ze sklepami detalicznymi z głównym najemcą jest znanym komercyjnym sklepem detalicznym, takim jak krajowa sieć sklepów lub regionalny dom towarowy, który jest strategicznie umieszczony w centrum handlowym, aby wygenerować jak najwięcej klientów dla wszystkich sklepów w centrum handlowym. A Pływające centrum handlowe to centrum zajmowane przez kilku najemców, z których żaden nie jest najemcą głównym.

  Klasa inwestycyjna dla jednego najemcy Nieruchomości detaliczne to nieruchomości wynajmowane netto najemcy klasy inwestycyjnej (rating BBB lub wyższy).

  Office
  Różne kategorie biur obejmują:

 • Biuro Ogrodu Podmiejskiego
 • Biurowiec podmiejski
 • Gabinet lekarski
 • Biuro Central Business District (CBD)
 • Potencjalne budynki biurowe powinny być wypełnione w co najmniej 85%, zlokalizowane przy głównej drodze lub w jej pobliżu i łatwo dostępne. Nieruchomości, które stanowią ponad 20% całkowitych dochodów od lokatorów zajmowanych przez właścicieli lub zajmowanych przez właścicieli, mają zwykle wyższe oprocentowanie pożyczek.

  Mieszane zastosowanie
  Te właściwości są kombinacją wyżej wymienionych typów właściwości. Zagospodarowanie nieruchomości o przeznaczeniu mieszanym powinno się wzajemnie uzupełniać.

  Opieka zdrowotna
  Tego rodzaju nieruchomości to domy opieki, domy opieki społecznej i centra życia wspieranego. Nieruchomości powinny być blisko usług detalicznych i usług komunalnych. Zachowaj ostrożność w przypadku nieruchomości znajdujących się w niekorzystnej sytuacji ekonomicznej lub na obszarach sezonowych. Upewnij się również, że nieruchomość spełnia wymagania ADA.

  Hotel
  Hotele są określane jako pełne lub ograniczone usługi.

  Hotele z pełną obsługą można dalej podzielić na luksusowe, ekskluzywne, średnie i długoterminowe.

  Hotele z ograniczoną obsługą można dalej podzielić na klasę średnią, ekonomię, budżet i pobyt długoterminowy. W przypadku nieruchomości hotelowych nieruchomość powinna mieć stabilną historię operacyjną. Właściwość z historią czterech lub mniej lat powinna zostać sprawdzona. Dopuszczalne minimalne obłożenie wynosi zwykle 60%. Kredytodawcy preferują również hotele franczyzowe z umowami franczyzowymi, które wykraczają poza okres proponowanej pożyczki.

  Przemysłowe
  Te typy nieruchomości są wykorzystywane wyłącznie do celów przemysłowych. Jak dobrze

 • Poszczególni najemcy w magazynie
 • Wielu najemców magazynowych
 • Produkcja
 • Badania i rozwój
 • Flex Space
 • Przemysł lekki
 • Przemysł ciężki
 • Samo przechowywanie
  Nazywany również mini magazynem i służy do przechowywania osobistego do wypożyczenia przez konsumentów.

  Kolejna specjalność
  Tego rodzaju nieruchomości są wyjątkowe, a ich finansowanie może być trudne. Obejmują one
  Stacje benzynowe, systemy wymiany oleju itp.

  [ff id=”2″]