Skip to main content

Kiedy decyzja ożywić sitcom Roseanne jeden z problemów dotyczył postaci Dana Connora. Mąż tytułowej postaci, granej przez aktora Johna Goodmana, został uznany za zmarłego po zawale serca w finale zeszłego sezonu dwie dekady temu.

Pisarze, podobnie jak hollywoodzka wersja Victora Frankensteina, znaleźli kreatywny sposób na przywrócenie Dana do życia. Prawdopodobnie nie był to trudny proces, ponieważ panel Roseanne miał wiele precedensów do testowania pomysłów.

Oto dziewięć innych popularnych seriali telewizyjnych, które zostały błędnie uznane za martwe, czy to z powodu biurokratycznych błędów, czy drobiazgów.

Hawkeye Pierce wszedł GRIT

„Late Captain Pierce” to tytuł odcinka, w którym postać Alana Alde’a musi udowodnić, że nadal istnieje, mimo że został uznany za zmarłego przez wojsko.

Archie Bunker w środku Wszystko w rodzinie

Ulubiony bigot w Ameryce walczył z rządem, przedzierając się przez czerwoną wstążkę, aby udowodnić, że jego serce wciąż bije.

Abe Simpson u The Simpsons

W odcinku zatytułowanym „Stary człowiek i klucz” po słynnej powieści Ernesta Hemingwaya jego dziadek został błędnie uznany za zmarłego w swoim domu opieki.

Peter Griffin u Człowiek rodzinny

Purpurowy żniwiarz przychodzi z powodu Petera, który wierzy, że umarł, ale Old Scratch ostatecznie rani kostkę zamiast twierdzić, że jest głową rodziny Griffin.

Wchodzi Tom Silby Andy Griffith Show

W bocznym opowiadaniu klasycznego odcinka zatytułowanego „Opieka charytatywna” obywatel Mayberry, który prawdopodobnie umarł dwa lata temu, powraca, by powiedzieć szeryfowi, że opuścił żonę dopiero po kolejnej plucie. Zamiast cierpieć pokorę uciekającego męża, jego żona postanowiła ogłosić go martwym, a nawet zorganizowała mu skomplikowany pogrzeb.

George Costanza u Seinfeld

George Steinbrenner i inni z biura New York Yankees uważają, że ich pracownik zmarł, ponieważ główny aktor (grany przez Jasona Aleksandra) stracił samochód na parkingu na tydzień, ten klasyczny odcinek nazywa się „Caddy”.

Thurston Howell Third u Wyspa Gilligan

Po usłyszeniu, że stracił całą fortunę, uważa się, że milioner (grany przez Jima Backusa) popełnił samobójstwo, gdy szóstka znajduje kapelusz unoszący się nad laguną.

Ryba w środku Barney Miller

Niezapomniana postać Abe Vigody na posterunku policji napotyka ogromny problem, gdy znajduje swoje imię w kolumnie nekrologu w „Objawieniu”.

Drew Carey w środku The Drew Carey Show

Był w śpiączce rehabilitacyjnej zwanej „Drew Life After Death”, ale kiedy lekarz wysyła akt zgonu, bliscy Drew zakładają, że go przekazał.

[ff id=”1″]