Skip to main content

Podczas polany drzewa są usuwane, a pewien kawałek ziemi szczotkowany. W zależności od lokalizacji, wielkości i przeznaczenia nieruchomości wykopy mogą wymagać profesjonalnych usług i sprzętu do usuwania ziemi.

Najczęściej stosowane metody oczyszczania terenu

Pushover – W tej metodzie wykorzystywane są ważne maszyny budowlane. Drzewa przewraca się i wyciąga z ziemi, a ich korzenie pozostają nienaruszone. Po przeniesieniu drzew do centralnej lokalizacji są one przetwarzane na sprzedaż lub ewentualnie na ziemię w celu wykorzystania jako materiał do ściółkowania.

Cięcie i mielenie – Ta metoda rozpoczyna się od wycinki drzew w okolicy. Drzewa te są często przenoszone do miejsca przetwarzania. Jednak pnie pozostają w ziemi i mogą być zmielone na materiał ściółkowy. Oprócz tego kikuty te można wyciągnąć z uprawy za pomocą maszyny budowlanej.

Wiedz, że spalanie było wcześniej stosowane jako metoda oczyszczania terenu. Jednak został już zakazany na całym świecie z powodu pożarów i problemów środowiskowych. Oprócz wyżej wymienionych metod stosowane są dziś inne metody oczyszczania terenu.

Inne metody oczyszczania terenu

Piła łańcuchowa – Działa to skutecznie w przypadku małych partii. Duże drzewa można łatwo obsługiwać za pomocą piły łańcuchowej. Ale potem zostają korzenie i pniaki.

Koparko-ładowarka – Jeśli zatrudnienie koparki jest zbyt drogie, powinieneś wynająć koparko-ładowarkę. Upewnij się, że ma ładowacz czołowy z grabią i widelcem. Zgrabiarka służy do usuwania małych przedmiotów, widelca do transportu i ładowarki do kopania. Musisz jednak uważać na prowizję, aby nie zniszczyć ziemi. Jeśli nie wiesz, jak korzystać z koparko-ładowarki, musisz również zatrudnić operatora.

Ściółkowanie – To najlepsza alternatywa dla tradycyjnych metod oczyszczania gruntów. Jest to uważane za znacznie prostszą, szybszą i tańszą metodę. Nie będzie wielkich stosów śmieci. Co najważniejsze, nie stosuje się żadnych chemikaliów, wierzchnia warstwa gleby jest uszkodzona i dochodzi do poparzeń. Nowe konstrukcje maszyn do mulczowania wywierają dziś niewielki nacisk na podłoże. Zamiast naruszać podłogę, wzbogaca ją o ściółkę, którą tworzą zgniatające pnie i drzewa.

W rzeczywistości istnieje wiele sposobów na wyczyszczenie kraju. Jeśli jednak nie wiesz, jak dobrze wykonywać swoją pracę, lub jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu na wykonanie takiej pracy, zawsze warto zatrudnić specjalistów. Więcej informacji można znaleźć na tej stronie.

[ff id=”2″]