Skip to main content

Cechą prawdziwego profesjonalisty jest przygotowanie, które zajmuje znacznie więcej czasu niż przeciętny profesjonalista. Prawdziwy profesjonalista nigdy nie spróbuje go unieść w żadnej prezentacji. Próbują poradzić sobie z minimalnym przygotowaniem. Nie zdają sobie sprawy, że twój poziom przygotowania jest natychmiast widoczny dla wszystkich wokół ciebie.

Jest cytat z Abrahama Lincolna, który bardzo wpłynął na moje życie jako właściciela firmy. Uczciwy Abe powiedział: „Nauczę się i przygotowuję, a pewnego dnia nadejdzie moja szansa”.

Lincoln, jak wszyscy najlepsi specjaliści, uznał, że doskonałe i szczegółowe przygotowanie było kluczem do jego przyszłości.

Pierwszy wniosek z ustawy o przygotowaniu brzmi: „Odrób pracę domową; szczegóły cię podnoszą za każdym razem”.

O wielkich sukcesach często decyduje dbałość o najmniejszy szczegół. Jeden fakt, jedna niedokładność, może zaszczepić brak zaufania do klienta lub potencjalnego klienta. Ten najdrobniejszy błąd może być różnicą między pomaganiem rynkowi w osiąganiu celów a chodzeniem do tych, którzy konkurują.

Drugi wniosek ustawy o przygotowaniu pochodzi od najbardziej szanowanego pisarza biznesowego, Petera Druckera. Dr Drucker napisał to; „Działanie bez myślenia jest przyczyną każdej porażki”.

Podjęcie działań, zanim pomyślisz o możliwych reakcjach, może poważnie zaszkodzić Twojej reputacji i reputacji firmy. Mapowanie każdego scenariusza i identyfikacja możliwych konsekwencji zapobiegnie wielu błędom, jakie mogą podjąć twoi konkurenci w wyniku złego przygotowania.

Oznacza to, że odniesiesz sukces, jeśli dokładnie zaplanujesz. Zwiększa to jednak wykładniczo prawdopodobieństwo sukcesu na twoją korzyść. Prawo organizacyjne Murphy’ego można podsumować w oświadczeniu: „Cokolwiek może pójść nie tak, pójdzie nie tak. A ze wszystkich możliwych rzeczy, które mogą pójść nie tak, najgorsza możliwa rzecz pójdzie nie tak w najgorszym możliwym czasie i będzie kosztować najwięcej pieniędzy. ”

Nie zakładaj, że coś nie jest ważne, ani nie bierz za pewnik. To, co może być dla ciebie nieistotne, może być niezwykle ważne w umysłach twoich klientów i klientów.
Jak możesz natychmiast zastosować to prawo:

1. Rozważ papier najważniejsze zadania i obowiązki. Zapisz każdy szczegół rzeczy, w tym możliwe konsekwencje (dobre lub złe) dla każdego podejmowanego działania. Jak mówią, każde działanie ma jednakową i przeciwną reakcję.

2. Proaktywnie znajdź mądrych mentorów lub doradców, którzy podzielą się swoimi przemyśleniami, zanim podejmiesz poważną decyzję. Kto jeszcze miał do czynienia z podobną sytuacją? Jakie informacje mogą ci dać?

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź http://www.cornerstonebusinessacademy.com.

[ff id=”1″]