Skip to main content
Przemysł

Rozważenie opcji w branży inżynierii mechanicznej

By 18 marca 2020No Comments

Istnieje wiele gałęzi inżynierii, a niektóre, takie jak cywilne, mechaniczne, chemiczne, elektryczne i kosmiczne, są bardzo popularne. Niezależnie od branży, którą możesz być zainteresowany, zostanie inżynierem wymaga dużo poświęcenia i ciężkiej pracy. Jeśli jesteś zainteresowany karierą inżyniera, musisz najpierw sprawdzić różne dostępne opcje. Niektóre różne dziedziny techniki, w których możesz pracować, to:

• Technologia kosmiczna

Projektowanie, produkcja i testowanie samolotów i maszyn jest podstawą technologii lotniczej. Jako inżynier tej specjalizacji może być konieczne zaprojektowanie części do satelitów, pocisków, pocisków i samolotów, a następnie przetestowanie samolotu w różnych warunkach.

• Inżynieria architektoniczna

Zadaniem inżyniera architektonicznego jest wspieranie architektów w projektowaniu budynków. Podczas gdy za estetykę i funkcję budynku odpowiada architekt, inżynierowie są odpowiedzialni za zapewnienie, że projekt jest wydajny i fizycznie bezbłędny pod względem potrzeb użytkowania. Zielone budynki, które chcą uzyskać certyfikat LEED, w dużej mierze zależą od inżynierów architektury.

• Biotechnologia

Integracja medycyny, biologii i inżynierii w celu poprawy wiedzy i zdrowia ludzi to bioinżynieria. Inżynierowie opracowują urządzenia i przyrządy medyczne, które mogą być stosowane w leczeniu chorób. Doskonałym przykładem tej techniki jest protetyka, która jest indywidualnie dostosowywana do każdego pacjenta.

• Inżynieria chemiczna

Projektowanie i produkcja chemikaliów do celów klientów i przemysłu podlegają inżynierii chemicznej. Inżynier chemik musi zbadać właściwości chemikaliów, aby dowiedzieć się, w jaki sposób są stosowane. Ta forma technologii ma wpływ na różne aspekty życia, takie jak żywność, medycyna, budownictwo i przemysł.

• Inżynieria lądowa

Planowanie dużych projektów, które zaspokajają potrzeby gmin, należy do dziedziny inżynierii lądowej. Niektóre z tych projektów, takie jak mosty, tamy, systemy ruchu i drogi, wymagają od inżynierów zbadania wykorzystania i wpływu projektów publicznych, aby osiągnąć najlepszy projekt, który spełnia potrzeby społeczności.

• Inżynier informatyk i programista

Rozwój technologii komputerowej w celu zaspokojenia potrzeb użytkownika jest zadaniem programisty komputerowego i programistycznego. Serwery, komputery i systemy komunikacji między użytkownikami są projektowane przez inżyniera sprzętu, podczas gdy inżynieria oprogramowania tworzy programy i aplikacje w celu opracowania nowych sposobów korzystania ze sprzętu w celu zaspokojenia praktycznych potrzeb użytkowników.

• inżynierowie środowiska

Połączenie chemii i biologii w celu opracowania rozwiązań różnych problemów środowiskowych określa się jako technologię środowiskową. Problemy takie jak zanieczyszczenie wody i powietrza są rozwiązywane przez inżynierów środowiska i opracowują systemy, które mogą eliminować źródła zanieczyszczeń i zapobiegać im. Technologia środowiskowa szybko się rozwinęła ze względu na świadomość ekologiczną i rozwój zielonych gałęzi przemysłu.

• Technologia przemysłowa i produkcyjna

Fabryki można lepiej zorganizować przy pomocy inżynierów przemysłowych i produkcyjnych oraz usprawnić produkcję. Projektują urządzenia i systemy do projektów budowlanych. Ich zadaniem jest dowiedzieć się, jak skonfigurować fabryki i jakich maszyn użyć, aby zwiększyć wydajność.

• elektrotechnika

Jak sama nazwa wskazuje, inżynierowie elektrycy opracowują produkty wykorzystujące energię elektryczną i inne systemy elektryczne. Inżynierowie elektrycy pracują nad rozwojem różnych produktów zaawansowanych technologicznie. Jeśli zostaniesz inżynierem elektrykiem, być może będziesz musiał współpracować z inżynierami w innych obszarach projektowania.

• Technologia materiałowa

Opracowywanie nowych materiałów w celu spełnienia wymagań przemysłu i gospodarki określa się mianem technologii materiałowej. Materiały mogą obejmować tkaniny, tworzywa sztuczne, ceramikę i metal. Oferty pracy dla inżyniera materiałowego można znaleźć w branży zaawansowanych technologii, w produkcji i budownictwie. Inżynierowie ci łączą fizykę, materiałoznawstwo i chemię.

• Inżynieria mechaniczna

Tworzenie urządzeń i maszyn jest zadaniem inżynierów mechaników oraz najstarszego i najbardziej wszechstronnego obszaru przemysłu maszynowego. Ci inżynierowie projektują wytwarzane towary, łącząc chemię, fizykę, biologię, matematykę i inne dziedziny nauki, aby stworzyć maszyny, które działają dla ludzkości.

• nauka jądrowa

Inżynierowie jądrowi są odpowiedzialni za pracę i rozwój urządzeń i systemów wykorzystujących promieniowanie jądrowe i energię do wykonywania zadań. Tacy inżynierowie są potrzebni w hordzie branż takich jak kosmos, wojsko, służba zdrowia, energia i zaawansowane badania.

Zanim wybierzesz jedną z dziedzin inżynierii, musisz zdecydować, czy masz warunki wstępne, aby zostać inżynierem. Aby zostać profesjonalistą, musisz mieć wyższe wykształcenie inżynierskie. Zawsze powinieneś aplikować do szkół z silnymi programami inżynierskimi w obszarze, który Cię interesuje. Pamiętaj, że środowisko jest bardzo konkurencyjne, a przestrzeń ograniczona. Musisz uzyskać dobre oceny, rejestrując się w programie inżynierskim. Pierwszy i drugi rok są dość trudne, dlatego w tym czasie nie zaleca się zatrudnienia poza firmą, ponieważ badanie musi znajdować się na pierwszym planie.

W trzecim, czwartym lub piątym roku programów inżynierskich zaoferowana zostanie współpraca. Większość z nich jest płatna, ale mogą być nieopłacone. Ważne jest, aby uzyskać dobre oceny, aby uzyskać współpracę. Może to mieć duży wkład w zapewnienie odpowiedniego i ważnego doświadczenia zawodowego potrzebnego do wejścia na rynek pracy, a także może pomóc w znalezieniu pracy po ukończeniu studiów. Pod koniec programu możesz skontaktować się z centrum rozwoju kariery swojej uczelni. Pomogą Ci stworzyć dobre CV i poprowadzą Cię do staży i spółdzielni. Wreszcie pomoże ci to ubiegać się o pracę inżynierską po zakwalifikowaniu się.

Możesz także dołączyć do profesjonalnego stowarzyszenia inżynieryjnego lub stowarzyszenia, które odpowiada Twoim zainteresowaniom. Profesjonalne organizacje oferują różnorodne możliwości nawiązywania kontaktów, które są dla Ciebie świetne, niezależnie od tego, czy szukasz pracy, czy chcesz rozwinąć karierę inżyniera. Możesz być dobrym inżynierem, o ile wykorzystujesz praktyczną wiedzę, naukę i matematykę do rozwiązywania problemów.

[ff id=”4″]