Skip to main content

Media społecznościowe to duży ruch. Jesteśmy pochłonięci prądami LinkedIn, Facebooka i Twittera. Możemy pozwolić, aby prądy doprowadziły nas do nowych połączeń, nowych interesów oraz ogromnego zasięgu i widoczności. Lub możemy dać się złapać w riptides, które podważają naszą reputację.

Największym błędem w mediach społecznościowych jest niezrozumienie, że media społecznościowe to prezentacja. Zgadza się

Sukces mediów społecznościowych jest zgodny z zasadami skutecznych umiejętności prezentacji.

Pomyłka pierwsza: Bez celu lub celu. Jaki jest twój cel Dlaczego korzystasz z mediów społecznościowych? Co próbujesz osiągnąć Aby nawiązać nowe kontakty? Aby promować siebie lub swoją firmę? Dochodzenia? Docierać na nowe rynki? Aby stać się liderem myśli? Szukasz pracy?

Błąd drugi: Brak strategii Jak zamierzasz korzystać z mediów społecznościowych? Jak często Jakie kształty? Częsta komunikacja jest lepsza niż czasami wysyłanie postów.

Błąd trzeci: Mówienie do niewłaściwej publiczności Kto jest twoją publicznością? Czy tylko zbierasz nazwiska, czy jesteś bardziej skoncentrowany? LinkedIn jest bardziej biznesowy i profesjonalny. Facebook jest bardziej towarzyski i nieformalny. Na przykład, jeśli poważnie szukasz pracy, chcesz korzystać z LinkedIn i Facebooka.

Błąd czwarty: Wyświetlanie niewłaściwego obrazu. Przeczytałem wiadomości o pracy nad nudnym projektem dla klienta. Możesz wiedzieć, że twój klient nie jest jednym z twoich połączeń. Ale co z ludźmi, którzy cię polecili? Co im powiesz? Ludzie zwykle tracą czujność na Facebooku. Mówienie o irytującym rozwodzie, problematycznych dzieciach lub nietrzeźwości jest niewłaściwe. To nie jest prywatna rozmowa. Jeszcze gorzej jest użyć innej nazwy w ankiecie. Np. „Myślisz, że Jane Doe wygląda dobrze?” Ludzie nie zdają sobie sprawy, że zawsze są na scenie. Błędy po prezentacji na żywo można zapomnieć. W mediach społecznościowych twoje błędy żyją wiecznie w Internecie.

Błąd piąty: To nie jest prawdziwa wiadomość. Co zamierzasz powiedzieć? Jak to powiedzieć? Jaki jest styl i ton Twojej komunikacji? Nikt tak naprawdę nie jest zainteresowany oglądaniem telewizji. Ten rodzaj żartów nie zawiera treści. Podaj wartość, a przyciągniesz więcej obserwujących. Nowe posty na blogu, interesująca statystyka, link do artykułu, a nawet pobudzający do myślenia cytat lub odniesienie do książki sprawią, że będziesz bardziej interesujący.

Błąd szósty: Trudna sprzedaż: nikt nie lubi prezentera, który sprzedaje z platformy. Nie inaczej jest w mediach społecznościowych. Jeśli każdy post jest reklamą Twoich produktów i usług, wkrótce zostaniesz rozłączony. Poinformuj ludzi o swoich osiągnięciach, ale nie każ im kupować.

Błąd siódmy: Brak budowania relacji. Wiele osób tworzy profil i nigdy nie odwiedza witryny. Zmaksymalizuj swoją obecność, aktualizując swój profil, aby inni wiedzieli, co robisz. Zadawanie pytań Odpowiedz na pytania, aby ustalić swoją wiedzę specjalistyczną. Zaproś osoby, by się z Tobą skontaktowały i pozostały w kontakcie. Bądź zasobem. Połącz innych. Dobry prezenter wie, jak budować relacje z publicznością.

Nic nigdy nie zastąpi osobistej komunikacji. Ale osobiste spotkanie może być czasochłonne. Media społecznościowe mogą być fenomenalną platformą do budowania reputacji i komunikacji ze światem.

Upewnij się, że wiesz, jak zaprezentować siebie, swoją wiadomość i swoją wartość.

[ff id=”3″]