Skip to main content

Spinki do mankietów są powszechnie znane jako klasyczne akcesoria męskie. Wynika to głównie z tego, że przyzwyczailiśmy się do spinki do mankietów na męskich koszulach, a także do kolacji lub kurtki sportowej, garnituru i oczywiście smokingu. I tak było od tamtego czasu, więc jest całkiem zrozumiałe, dlaczego wielu uważa, że ​​są tylko dla mężczyzn.

Ale tak naprawdę nie ma takich zasad. Spinki do mankietów należy nosić z koszulami z długimi rękawami, z francuskimi mankietami lub tylko z dziurkami na guziki. Kobiety, które je noszą, mogą oczywiście nosić ten sam dodatek. Ta praktyka może nie być tak powszechna jak u mężczyzn, ale chodzi o to, że spinki do mankietów nie są już wyłącznie męskie. Kobiety mogą nosić spinki do mankietów jak mężczyźni, ale bardziej jako uzupełnienie ich formalnej pracy lub stroju biznesowego.

Spinki do mankietów idealnie pasują do formalnej odzieży korporacyjnej dla kobiet – bluzki z długim rękawem z blezerem lub bez, w połączeniu ze spodniami lub biurową spódnicą. Nawiasem mówiąc, niektóre bluzki damskie mają podwójne otwory lub złożone mankiety na końcu rękawów. Nie mogą być tak grube jak koszula męska, ale służą temu samemu celowi.

W przypadku kobiet noszących spinki do mankietów obowiązują te same ogólne zasady, co w przypadku mężczyzn. Po pierwsze, klasyczne spinki do mankietów najlepiej nadają się do noszenia na co dzień, nawet w środowisku korporacyjnym. Istnieje również duży wybór materiałów i wzorów na klasyczne spinki do mankietów, ale nie muszą być drogie. Naprawdę nie musisz nosić spinki do mankietów wysadzane diamentami. Istnieją skromnie zaprojektowane spinki do mankietów – im prościej, tym lepiej. Nie można pomylić się z konserwatywnymi spinkami do mankietów. Dla kolorów możesz wybrać te same kolory, co dla mężczyzn. Ale kobiety mogą teraz nosić kolory takie jak fuksja, różowy, lawenda i inne, których typowi mężczyźni nie odważą się. Oczywiście w tym wszystkim są oczywiście kobiece wzory spinki do mankietów. Zasadniczo można odróżnić spinki do mankietów mężczyzny od kobiecych.

Pamiętaj tylko, aby połączyć spinki do mankietów z innymi akcesoriami dla kobiet, takimi jak damski zegarek na rękę, naszyjnik, a nawet kolczyki. Dominujący kolor spinki do mankietów powinien pasować do kolorów innych akcesoriów – np. Spinki do mankietów w kolorze srebrnym, jeśli nosisz srebrną biżuterię, a spinki do mankietów w kolorze złotym, jeśli masz złotą biżuterię.

Możesz także dopasować kolor spinki do mankietów do koloru swojego garnituru. Biała bluzka może pomieścić dowolny kolorowy dodatek, ale jasnoniebieski prawdopodobnie pasowałby do neutralnego koloru, takiego jak srebrny, czarny lub inny odcień tego samego koloru (jak granatowy lub granatowy) zamiast czerwonego lub żółtego.

Pojawia się nowy trend w zakresie krawatów damskich jako kolejnego akcesorium do odzieży roboczej. Jeśli to nosisz, powinieneś również rozważyć, czy spinki do mankietów pasują do koloru i wzoru krawata.

W projektach spinki do mankietów wiele spinki do mankietów jest teraz wyraźnie „dziewczęce”. Wiele spinki do mankietów można uznać za uniseks, ale są teraz wspaniałe pary dla kobiet. Można je łatwo znaleźć w sklepach jubilerskich zarówno online, jak i offline.

[ff id=”2″]