Skip to main content

Praca w budynku biurowym może być trochę monotonna … chyba że masz pracodawcę, który ożywia rzeczy. Problem polega na tym, że większość bossów nie wie, jak wykorzystać jakąkolwiek rozrywkę, zachowując profesjonalną atmosferę pracy. Czy dobrze jest bawić się w pracy? Oczywiście że tak! Musisz tylko wiedzieć, jak to zrobić.

Jednym ze sposobów na przerwanie dnia roboczego jest poświęcenie czasu na świętowanie czegoś, co nie ma nic wspólnego z biznesem. Chociaż są szalone wakacje przez prawie każdy dzień w roku, nie wydaje się realistyczne celebrowanie czegoś innego każdego dnia. Może się to okazać kosztowne, bo w przeciwnym razie Twoi pracownicy szybko się nudzą i przede wszystkim stracą swój cel. Istnieje jednak wiele miesięcznych świąt, w których można tworzyć tematy. Oprócz tych tematów pracodawcy mogą wręczać prezenty lub organizować gry.

Na przykład marzec to narodowy miesiąc żywienia. National Nutrition Month to kampania Narodowego Stowarzyszenia Dietetycznego promująca zdrowe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną. Aby wesprzeć kampanię, slogan „Jedz prawidłowo z kolorem” ma na celu przekazanie, że zdrowe odżywianie wymaga dużej ilości owoców i warzyw.

Po miesiącu odżywiania w marcu, w kwietniu rozpoczyna się Krajowy Miesiąc Świadomości Stresu. Health Resource Network, organizacja non-profit zajmująca się edukacją zdrowotną, rozpoczęła kampanię mającą na celu podniesienie świadomości społecznej na temat przyczyn i sposobów leczenia stresu. Program ma również na celu informowanie ludzi o mechanizmach radzenia sobie i rozwiązaniach epidemii.

Stres i odżywianie są powszechnymi przeszkodami dla dzisiejszych pracowników. Po rozpoznaniu tych problemów na poziomie krajowym pracodawcy mogą poprawić ogólne samopoczucie swoich pracowników, promując realizację tych kampanii. Stres i odżywianie mogą być ukierunkowane jednocześnie z odpowiednią motywacją.

Pracodawca, aby świętować te dwa miesiące ze swoimi pracownikami, może zachęcać do ćwiczeń w każdy możliwy sposób. Udowodniono, że aktywność fizyczna jest nie tylko dobra dla zdrowia fizycznego, ale może również poprawić zdrowie emocjonalne. Wiele osób aktywnych zgłasza niższy poziom stresu niż osoby, które nie ćwiczą. Wspieranie aktywności fizycznej w środowisku pracy może oznaczać organizację wycieczek rowerowych lub wędrówek grupowych. Jeśli zgromadzenie poza biurem nie jest możliwe, istnieją sposoby, w jakie pracodawca może wesprzeć indywidualne ćwiczenie. Może to być tak proste, jak dostarczenie torebek dla pracowników siłowni lub spersonalizowanych butelek z wodą. Firmy oferujące produkty promocyjne noszą nawet torby fitness / sportowe, które można spersonalizować za pomocą logo pracodawcy. W ten sposób możesz zabić dwa ptaki jednym kamieniem: marketing marki i zachęty dla pracowników.

Torby na zakupy mogą być również prezentami na inne miesięczne wakacje. Na przykład kwiecień obejmuje Dzień Ziemi, 22 i Dzień Arbor, 29. Pracodawcy mogą kupić przyjazne dla środowiska torby z symbolami recyklingu lub zeszyty wykonane z papieru z recyklingu. Innym świetnym sposobem na świętowanie Dnia Ziemi w pracy może być konkurs recyklingu. Być może pracodawca mógłby zaoferować prezenty lub zachęty tym, którzy przetwarzają większość filiżanek kawy itp. Każdy rodzaj konkurencji ma zdolność motywowania pracowników do zabawy. A kto nie lubi wygrywać rzeczy?

[ff id=”2″]