Skip to main content

Przed 1850 r. 9 na 10 dorosłych mężczyzn posiadało ziemię. To był ważny aspekt życia. Wpisy do ksiąg wieczystych są dobrze utrzymywane w Ameryce od 1600 r., A często wymieniane są osoby, które nie są uwzględnione w spisach powszechnych. Każde hrabstwo w Stanach Zjednoczonych ma indeks nadawcy / beneficjenta lub indeks promocji nieruchomości. Większość systemów indeksowych nie jest tak kompleksowa! Nawet po spaleniu sądów, jak się wydawało, pierwsze zrekonstruowane zapisy były zwykle wpisami do ksiąg wieczystych.

W badaniach rejestru nieruchomości najpierw należy zrozumieć różnicę między aktem a dotacją lub patentem. Dotacja to przekazanie ziemi z organizacji rządowej osobie fizycznej. Jest to pierwsze działanie, które ma miejsce i pierwsze dowody znalezione podczas badania wpisów do rejestru gruntów. Ustawa o gruntach to przekazanie gruntów jednej osobie lub organizacji innej osobie. Występuje po pierwotnym przyznaniu.

Co można znaleźć w czynach starożytnego kraju, które mogą pomóc w badaniach?

Najpierw możesz przejrzeć wpis do księgi wieczystej i zobaczyć tylko nazwiska, ale nie ważne informacje, takie jak daty urodzenia, daty śmierci, daty ślubu lub dzieci. Może to uniemożliwić korzystanie z wpisów do ksiąg wieczystych w badaniach rodzinnych. Ale dowód na to, gdzie mieszkali twoi przodkowie, kim się przenieśli i kogo znali, może pochodzić z działania. Mówi się, że istnieje 90% szans, że znajdziesz rekord przodków. Wpisy do ksiąg wieczystych są solidnym dowodem na to, gdzie mieszkał twój przodek w określonym czasie, pod warunkiem, że wiesz, w jakim hrabstwie mieszkał. Nazwisko kobiety jest często wymieniane we wpisach do ksiąg wieczystych ze względu na przepisy prawne, które dawały jej 1/3 kraju automatycznie po śmierci męża. Jej imię musiało zostać udokumentowane w aktach ze względów prawnych. Wpisy do ksiąg wieczystych sięgają dalej w przeszłość niż jakikolwiek inny rodzaj ewidencji i dlatego są obszerniejsze. Dokumenty, katalogi dokumentów, rekordy odręczne i podatki od nieruchomości są częścią badań rejestru nieruchomości. Wszystkie dotyczą badań dokumentów. Po 1900 roku certyfikat podaje nawet dokładny adres nieruchomości!

Książki dokumentów z rejestrami przeniesienia własności przez okręg są zwykle dostępne w urzędzie stanu cywilnego sądu rejonowego. W kilku stanach w Nowej Anglii, takich jak Connecticut, Rhode Island i Vermont, mogą znajdować się w biurze urzędnika. W Luizjanie społeczność prowadzi rejestr aktów. Na Alasce są na poziomie dzielnicy. Istnieje duża liczba zapisów, które można znaleźć w książkach z dokumentami. Są to akty kupna, aktu darowizny, sprzedaży strawmana, dzierżawy i zwolnienia, sprzedaży hipoteki i rozliczenia nieruchomości. Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, jakie są te zapisy, a twoje badania zostaną znacznie ulepszone.

Nie bój się chodzić do sądu i badać stare prace ziemne. Każdy nowy rodzaj „praktycznych” badań jest na początku przerażający. Po kilku pierwszych chwilach poczujesz się komfortowo. Zwykle są pracownicy i inni badacze, którzy chętnie pomagają i pokazują to, co wiedzą. Ty też byłeś początkującym.

[ff id=”2″]