Skip to main content

Istnieje wiele naturalnych środków na opryszczkę. Jeśli masz opryszczkę i nic nie działa, naturalne środki zaradcze mogą być znacznie bezpieczniejsze niż antybiotyki. W rzeczywistości antybiotyki mogą powodować straszne objawy, takie jak bóle głowy; Nudności, wymioty, biegunka i długotrwałe stosowanie powodują nawet lekooporne szczepy wirusa opryszczki pospolitej!

Poniżej znajduje się lista niektórych wielkich naturalnych środków na opryszczkę.

Acidophilus Weź cztery kapsułki Acidophilus z mlekiem cztery lub cztery razy dziennie. Mleko wzmacnia układ odpornościowy. To łagodzi ból i przyspiesza proces gojenia. Jeśli zrobisz to, gdy wystąpią opryszczka, możesz nawet zapobiec tworzeniu się pęcherzy.

Aloes Jeśli poczujesz opryszczkę, przetrzyj je sokiem z aloesu. Jeśli dużo podróżujesz, weź ze sobą butelkę żelu aloesowego, jeśli rana się zacznie. Przyjmowanie aloesu jest nie tylko środkiem zapobiegawczym, ale działa również z istniejącymi opryszczkami. Zaraz po zastosowaniu aloesu rozpoczyna się proces gojenia.

Chaparral Indianie używali kiedyś ziołowych chaparralów (Larrea tridentata) jako lekarstwo na wirusy i przeziębienia, zapalenie stawów, oparzenia, rany i wiele innych problemów. Firma niedawno opatentowała produkt o nazwie Larreastat, który pochodzi z Chaparral i jest bardzo skuteczny w zatrzymywaniu niektórych wirusów, zatrzymywaniu stanów zapalnych i eliminowaniu chorób skóry. Produkt występuje w kapsułkach i sprayu i szybko łagodzi stany zapalne wywołane przez opryszczkę.

Skrobia kukurydziana Zastosuj to do ciała jako pasta

DMSO (Dimetylosulfotlenek) Użyj bawełnianej kulki, aby rozetrzeć ją na ranach dwa razy dziennie. Zapobiega przedostawaniu się wirusa do środka rany.

Ekstrakt z pestek grejpfruta (GSE) – Wymieszaj z aloesem lub oliwą z oliwek i połóż na ranie wacikiem. GSE jest bardzo silny, więc staraj się go nie używać zbyt często.

Lody Jeśli poczujesz opryszczkę, zastosowanie lodu na tym obszarze może zapobiec jego tworzeniu. Nakładaj lód co dziesięć minut przez godzinę. To odcina nerw skóry i zapobiega tworzeniu się opryszczki.

Melisa (Melissa officinalis) Badania pokazują, że stosowanie wyciągu z melisy przyspiesza proces gojenia i zmniejsza objawy opryszczki.

Lomatium (Wycięcie Lomatium) był używany przez rdzennych Amerykanów i jest bardzo potężny. Badania wykazały, że może być skuteczny przeciwko wirusom i jest silnym środkiem kontrolującym infekcje. Upewnij się, że używasz wyciągu zamiast nalewki, aby uniknąć wysypki na całe ciało.

Mam nadzieję, że te środki pomogą ci wyleczyć opryszczkę. Najlepszym sposobem na walkę z opryszczką jest bycie proaktywnym i powrót na drogę do zdrowej i szczęśliwej osoby.

[ff id=”5″]