Skip to main content

Dla wielu firm zorientowanych na usługi dokładne i terminowe rezerwacje są niezbędne, aby zapewnić odpowiednią obsługę i pozytywne wrażenia klientów. Od organizatorów wycieczek i wypożyczalni łodzi po zarządców boisk i obiektów sportowych, grupy te muszą mieć sprawdzony system rezerwacji, nie tylko dla wewnętrznych procesów planowania, ale także dla wygody swoich klientów. Tradycyjne procedury rezerwacji są często zaniedbywane w obu punktach. Z tych powodów wiele firm, organizacji i osób prywatnych integruje systemy rezerwacji online w swoich działaniach.

ZALETY SYSTEMU REZERWACJI ONLINE PODCZAS TRADYCYJNYCH METOD

Rezerwacja i zarządzanie rezerwacjami klientów jest integralną częścią wielu grup zorientowanych na usługi, ale ogólnie uważa się je za czasochłonne i uciążliwe. Tradycyjny sposób planowania rezerwacji nie pomaga obalić tego oświadczenia: z reguły rezerwacja jest rezerwowana przez telefon i e-mail, a następnie daty, godziny, usługi i dane kontaktowe klienta są rejestrowane i zarządzane w osobnych kalendarzach, plikach, arkuszach kalkulacyjnych lub tabelach Folder

Ta metoda nie tylko wymaga znacznej ilości czasu dla personelu, ale także nie oferuje klientom możliwości rezerwacji rezerwacji, gdy jest to dla nich najwygodniejsze. Wiele osób po prostu nie ma czasu na rezerwacje lub spotkania w normalnych godzinach pracy. Może to prowadzić do dwóch różnych scenariuszy: osoba może zarezerwować rezerwację przez Internet (jeśli usługodawca oferuje tę opcję) lub pozostawić wiadomość głosową. W takim przypadku dostawca musi poświęcić czas na indywidualne przetworzenie wiadomości (i ewentualnie zagrać w „dzień telefoniczny”, dopóki nie zostanie uzgodniony określony czas rezerwacji). Większość zgodzi się, że ten pierwszy jest bardziej atrakcyjny z tych dwóch systemów.

System rezerwacji online jest ogólnie najlepszą opcją dla tych dostawców usług w zakresie automatyzacji i usprawnienia procesów rezerwacji. Technologia ta jest powszechnie nazywana oprogramowaniem (SaaS) i aplikacjami chmurowymi i jest dostępna za pośrednictwem dowolnego połączenia internetowego. Z reguły nie są wymagane instalacje, pobieranie ani kosztowny sprzęt. Usługodawca i jego klienci uzyskują dostęp w taki sam sposób, jak w przypadku każdej innej strony internetowej. Podobnie jak aplikacje online do przechowywania danych i przesyłania dokumentów, systemy rezerwacji online są bezpiecznie przechowywane online i nie ograniczają się do jednego terminala komputerowego lub sieci. Ta funkcja nie tylko pozwala klientom rezerwować rezerwacje online, ale także zapewnia usługodawcom i ich pracownikom dostęp do kalendarza rezerwacji i danych klientów za pośrednictwem dowolnego połączenia internetowego. Jest to cenny zasób dla tych, którzy potrzebują dostępu do tych informacji spoza swojego biura.

Podobnie jak w przypadku większości aplikacji SaaS, dostawcy systemów rezerwacji online zazwyczaj pobierają miesięczną opłatę za korzystanie z ich usług. Wiele osób wdraża opcję płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem bez długoterminowych umów.

ZALETY SYSTEMÓW REZERWACJI ONLINE

Funkcjonalność wielu internetowych systemów rezerwacji umożliwia w pełni automatyczny system rezerwacji.

• Samoplanowanie dla klientów internetowych. W ten sposób klienci mogą rezerwować rezerwacje do woli i o każdej porze dnia, nawet poza godzinami pracy. Może to być korzystne zarówno dla usługodawców, jak i ich pracowników, ponieważ liczbę połączeń telefonicznych i e-maili od klientów, którzy chcą rezerwacji, można znacznie zmniejszyć.

• Zautomatyzowane przypomnienia e-mail i SMS. Ta funkcja jest automatycznie wysyłana przez system przed planowanym czasem rezerwacji i może zmniejszyć liczbę „brak pokazów” o ponad 50 procent.

• Opcje płatności online. Gdyby podano taką opcję, wielu klientów płaciłoby za swoje usługi jednocześnie z rezerwacją. Ponadto osoby z mniejszym prawdopodobieństwem „nie pojawią się”, jeśli już zapłaciły.

• Rejestry i raportowanie. Ponieważ systemy planowania rezerwacji online centralizują wszystkie wprowadzone informacje, wyszukiwanie i zbieranie informacji o klientach i ich rezerwacjach jest znacznie łatwiejsze niż przeszukiwanie dzienników i tabel w formie papierowej. Niektóre aplikacje mają nawet standardowe raporty, które użytkownicy mogą szybko tworzyć i analizować.

• Funkcje e-marketingu. Udaną kampanię e-marketingową można pomyślnie zakończyć przy użyciu najnowszych adresów e-mail klientów. Listy e-mailowe klientów zarządzane w systemie rezerwacji online są zwykle bardziej aktualne i łatwiejsze w zarządzaniu, ponieważ klienci mają możliwość samodzielnej aktualizacji swoich kont. Ponadto pomocnicza lista mailingowa nie musi już być monitorowana ręcznie.

Rezerwacja rezerwacji dla klientów za pomocą książki z długopisem i papierem nie stanowi problemu przez całą dobę w dzisiejszym zatłoczonym świecie. Technologia jest zgodna ze wszystkimi procesami biurowymi, w tym procesami rezerwacji, a usługodawcy korzystający z tych internetowych systemów rezerwacji mogą spodziewać się znacznej poprawy ich ogólnej działalności. Mają też szczęśliwszych klientów.

[ff id=”2″]