Skip to main content
Budownictwo

Szkoła podatkowa 101: Jak zostać zarejestrowanym podmiotem do sporządzania deklaracji podatkowej (RTRP)

By 16 marca 2020No Comments

Co to jest doradca podatkowy?

Internal Revenue Services definiują „doradcę podatkowego” jako „osobę, która tworzy całość lub zasadniczo całość deklaracji podatkowej lub federalnego roszczenia o zwrot kosztów.

Jakie są najnowsze zmiany, aby zostać zarejestrowanym podmiotem sporządzającym deklarację podatkową (IRS)?

IRS wymaga od wszystkich płatnych doradców podatkowych zarejestrowania się w IRS, uiszczenia opłaty rejestracyjnej i otrzymania numeru identyfikacji podatkowej (PTIN) dla doradcy podatkowego. Jeśli masz już numer PTIN, nadal musisz się zarejestrować zgodnie z nową procedurą. Wszyscy płatni twórcy muszą zarejestrować się i otrzymać numer PTIN, zanim testy będą dostępne (połowa jesieni 2011 r.), W przeciwnym razie nie będą mogli przygotować zwrotów na rekompensatę.

Od października 2011 r. Doradcy podatkowi muszą zdać egzamin kompetencyjny IRS, aby oficjalnie zostać przygotowanym do rejestracji w IRS. Osoby, które mają PTIN przed udostępnieniem testu, muszą zdać test kompetencyjny IRS do 31 grudnia 2013 r. I zdać go nieograniczoną liczbę razy. Za wykonanie testu pobierana jest opłata, która jest pobierana za każdym razem, gdy osoba próbuje zdać test. Po udostępnieniu testów nowe deklaracje podatkowe muszą przejść test kompetencyjny IRS, zanim będą mogły otrzymać PTIN. IRS wymaga testów kompetencyjnych dla wszystkich opłaconych deklaracji podatkowych (z wyjątkiem prawników, CPA, zarejestrowanych przedstawicieli). IRS przeprowadzi trzy testy w następujący sposób: Rok 1 – Płace i przedsiębiorstwa inne, Rok 2 – Płace i małe przedsiębiorstwa, Rok 3 – Przepisy podatkowe. Wszyscy twórcy, którzy zarejestrują się przed udostępnieniem testu kompetencyjnego (październik 2011 r.), Mają trzy lata do 31 grudnia 2013 r. Na zdanie testu kompetencyjnego.

Jakie są opłaty za uzyskanie PTIN?

IRS ma system rejestracji online. Twórcy rozliczeń podatkowych płacą opłatę użytkownika w wysokości 64,25 USD za PTIN w pierwszym roku.

Jaka jest różnica między zarejestrowanym agentem a podmiotem sporządzającym deklarację podatkową zarejestrowaną w IRS?

Praktyka osoby sporządzającej deklarację podatkową zarejestrowaną w IRS ogranicza się do przygotowania deklaracji podatkowych w celu uzyskania rekompensaty oraz reprezentacji podatników podczas badania, czy deklaracja podatkowa, która ma być zbadana, była deklaracją, którą utworzyli, podczas gdy praktyka przedstawicieli zarejestrowanych przed IRS nie jest ograniczona .

Jak mogę zostać podmiotem, który przygotuje rachunek podatkowy IRS?

Aby zostać doradcą podatkowym w Kalifornii i Oregonie, musisz przestrzegać wytycznych stanowych i wewnętrznych wytycznych dotyczących dochodów. Stan Kalifornia wymaga od wszystkich płatnych doradców podatkowych ukończenia 60-godzinnego kursu kwalifikacyjnego dla zarejestrowanych doradców podatkowych w Kalifornii i zarejestrowania się w California Tax Educational Council (CTEC). Oprócz wymogów rządowych, wewnętrzny urząd skarbowy wymaga corocznego testu kompetencji IRS. Rozpocznie się to w październiku 2011 r. Gdy dana osoba ma ważny numer PTIN i przechodzi test kompetencyjny IRS, staje się podmiotem, który przygotowuje deklarację podatkową IRS.

Jak mogę aktualizować swoją rejestrację?

IRS wymaga 15 godzin szkolenia doradców podatkowych każdego roku, aby przejść szkolenie dla księgowych podatkowych dla wszystkich opłacanych księgowych podatkowych (z wyłączeniem prawników, CPA, zarejestrowanych agentów). IRS zajmie 15 godzin, aby uwzględnić trzy godziny federalnych aktualizacji prawa podatkowego, dwie godziny etyki doradcy podatkowego i 10 godzin federalnych problemów podatkowych. Jednak w 2011 r. Nie ma wymagań dotyczących ustawicznego szkolenia zawodowego (CPE). Wymogi IRS dotyczące ustawicznego szkolenia zawodowego (CPE) zaczynają się w 2012 r. Osoby, które są zarejestrowanymi producentami deklaracji podatkowych i osobami posiadającymi tymczasowe PTIN, które mają czas do 31 grudnia 2013 r. Aby przejść test, muszą być w roku kalendarzowym 2012 i 15 godzin kursów ustawicznych od dostawców zatwierdzonych przez IRS każdego roku.

Jakie są inne wymagania?

Tak, IRS może w przyszłości sprawdzać odciski palców u niektórych wnioskodawców. Wszyscy wnioskodawcy muszą obecnie dołączyć oświadczenie o wszelkich wyrokach skazujących za przestępstwo w ciągu ostatnich 10 lat przy składaniu wniosku o PTIN.

[ff id=”2″]