Skip to main content

Masz dość oglądania bardziej tradycyjnych inwestycji, domu, 401K, akcji itp.? Być może nadszedł czas, aby pomyśleć nieszablonowo i dołączyć do grona ludzi, którzy odkryli radości i korzyści płynące z inwestowania w sztukę tak jak ty.

Niedroga sztuka ludowa z południa granicy

Więc w którą stronę? Po pierwsze, możesz nie mieć dużo pieniędzy, a nawet mniej wiedzy na ten temat. Dobrą wiadomością jest jednak to, że podobnie jak zapasy grosza, na południu granicy na giełdzie znajduje się świetna, niedroga sztuka ludowa, którą można kupić za 100 dolarów za sztukę.

Odkryj rzeźby w drewnie Oaxaca

Hej, zanim się z tego wyśmiejesz, zastanów się. Są rzeźby w drewnie z Oaxaca z południowego Meksyku, które turyści kupili na poboczu dwadzieścia lat temu za 25 do 50 USD, a obecnie są wyceniane na ponad 2000 USD. Teraz założę się, że jest o wiele lepszy niż twoje akcje Chryslera!

Porozmawiaj z ekspertem od meksykańskiej sztuki ludowej

Więc od czego mam zacząć? Dlaczego nie porozmawiać z kimś takim jak John Murray? Jeden z wiodących ekspertów meksykańskiej sztuki ludowej w kraju i słyszy, co ma do powiedzenia. Albo mogę ci powiedzieć, co powiedział mi, kiedy ostatni raz rozmawiałem z nim o inwestycjach w sztukę.

Płać pieniędzmi, ale kupuj sercem

Radzi znaleźć meksykański gatunek sztuki ludowej, który ci się podoba, a następnie „kupować z sercem”. Widzisz, faktem jest, że choć możesz mieć na myśli duże dolary, twoja grafika raczej nie pójdzie gdziekolwiek. Skończysz na nich do końca życia, nawet jeśli ich wartość gwałtownie wzrośnie.

Wiedza jest kluczem do zysku w sztuce

Warto jednak poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z nazwiskami artystów, a zwłaszcza z nowymi artystami, jeśli jesteś tam na dłuższą metę. Inwestowanie w sztukę może być trudnym biznesem, ale przy odrobinie wiedzy możesz przechylić pole na swoją korzyść.

[ff id=”5″]