Skip to main content

Tajlandia to niesamowite królestwo z wieloma świątyniami buddyjskimi, cudownymi pałacami, pięknymi plażami, egzotyczną przyrodą, pięknymi spa i wieloma innymi atrakcjami. Tajlandia jest bardzo znana ze swojej wyjątkowej kultury, pysznego & # 39; obejmuje tajskie przysmaki z owoców morza. & # 39; Tajlandia to cel podróży, który przypadnie do gustu każdemu podróżnikowi, czy to hipisowskiemu, czy luksusowemu. I znajdziesz zawsze atrakcyjne pakiety budżetowe, które oferują najlepsze zabytki, różnorodne możliwości zakupów i pyszny smakosz.

Innym powodem, dla którego Tajlandia jest atrakcyjna dla turystów, jest to, że ludzie są przyjaźni i pomocni pod każdym względem. Być może dzieje się tak z powodu tradycyjnego powitania „Wai”, podczas którego człowiek pochyla się razem, lub z powodu motta Tajlandii „Mai Pen Rai”. Oznacza to, że nie musisz się martwić.

Tajlandia ma trzy główne pory roku – pora sucha, pora gorąca i pora monsunowa. Kraj jest pełen turystów w porze suchej, ponieważ temperatura nie przekracza 90 stopni. Podczas gorącego sezonu turyści wypełniają super słoneczne plaże. Podczas monsunu ludzie wolą głównie północną część Tajlandii, ponieważ wyspa może być zalana.

W Tajlandii jest ponad 40 000 świątyń buddyjskich. Podróżni z pewnością znajdą co najmniej jedną świątynię w drodze do różnych miejsc w całym kraju. Te piękne budowle pochodzą z dynastii, które rządziły Tajlandią w starożytności. Każdy z nich odzwierciedla przepych architektoniczny, jaki panował w Tajlandii. Chociaż wiele miast w Tajlandii jest wciąż modernizowanych, niektóre miasta nadal utrzymują swoje przodki, w tym Sukhothai, starożytne ruiny, które zostały zachowane w 1238 r. Podczas królestwa syjamskiego.

Festiwale są równie ekscytujące, co ich bogata kultura i historia. Festiwale te pochodzą głównie z religii i kalendarza księżycowego itp. Wielu turystów planuje wakacje w pobliżu tych festiwali, aby zdobyć doświadczenie i poznać prawdziwą istotę tych świąt. Jednym z najbardziej znanych festiwali jest Songkran, znany również jako festiwal wody.

Kolejną kluczową cechą Tajlandii są jej rynki. Na świecie nigdy nie ma tak niesamowitego rynku jak rynek tajski. Każdy z jego rynków ma swoje osobliwości, od rzeczy, które sprzedają, po tłumy, które ich przyciągają.

Tajlandia jest także domem dla egzotycznej przyrody. Park Narodowy Khao Yai znajduje się w środkowej Tajlandii. W południowej Tajlandii jest tyle plaż pełnych niegrzecznych małp. Małpia plaża w & # 39; Koh Phi Phi & # 39; jest znanym hotspotem małpy. Nie zapominaj, że karmienie tych zwierząt jest zabronione! Karalne jest również usuwanie tych atrakcji turystycznych, które nadużywają dobrostanu zwierząt.

Tajlandia jest krajem manier i etykiety; Kraina relaksu i dzikości, życzliwości i pobożności, kraina szczęścia i nie można zapomnieć, kraina uśmiechów.

[ff id=”2″]