Skip to main content

Było coś okropnego w samotnym śmiertelniku, który stał przy otwartym oknie i wołał z ciemności poza duchem niższego świata. – Sir Arthur Conan Doyle

Czy masz wyjątkową świadomość, która jest całkowicie połączona z twoimi pięcioma zmysłami? Czy czasem wiesz rzeczy, ale nie potrafisz wyjaśnić, skąd je znasz? Mówi się, że niektórzy ludzie są tak wrażliwi na swoje otoczenie, że potrafią dostrzec to, czego większość nie potrafi – niepełnosprawne duchy. Możesz być jednym z tych „wyjątkowych” ludzi. Wszystkie kultury mają legendy, opowiadane stłumionymi głosami, a gawędziarze rozglądają się ze strachem. Mówią o duchach, które trzymają się mocno tego świata. Nie są już z tej ziemi, a jednak pozostają wśród żywych; niestety nieświadomi, że nie żyją. W filmie „Boję się twojej śmierci” Szósty zmysł było to wyjaśnienie duchowych wizyt. Według filmu kilka „uzdolnionych” osób jest w stanie dostrzec te pozornie niepożądane duchy. Niestety, odkąd opuściłem kilka pierwszych minut filmu, oddech Bruce’a stał się dla mnie odkryciem zatrzymującym serce, podobnie jak biedny, nieszczęśliwy, martwy Bruce Willis. Ups, przepraszam, zapomniałem, jego serce już się zatrzymało. Czy jesteś duchem magnetycznym, jak pobożna, zrelaksowana pół-bohaterka Ghost, Whoopi Goldberg?

Czy duchy są bezsilne, aby kontynuować z powodu pragnienia zemsty, chęci ochrony żywych, a może okropnie brutalnej śmierci? Nie mamy ostatecznych odpowiedzi na te pytania. Sane, odpowiedzialne osoby zgłosiły spotkanie z tymi wygnańcami. Eleanor Mondale (córka byłego wiceprezydenta) nalega, aby duch odwiedził ją pewnego wieczoru w domu wiceprezydenta (Evans i Huyghe, 2000). Mówi się, że prezydent Abraham Lincoln i James Garfield nie „opuścili budynku”, kiedy upłynął ich mandat. Nadal tam są, alarmując podejrzanych gości. Dlaczego niektórzy odwiedzający widzą słynnych byłych prezydentów, a inni nie? Czy jesteś jednym z wyjątkowych ludzi, którzy mogli zobaczyć Uczciwego Abe lub poczuć jego upiorną obecność? Przejdźmy test i zobaczmy. Cisza. Czekać. Czy słyszałeś ten hałas?

Test „Czy widzisz duchy”

1. Czy kiedykolwiek wiedziałeś, że Twój telefon zadzwoni, zanim zadzwoni?

Tak nie

2. Czy kiedykolwiek czułeś nagłe zimno w pokoju, gdy nie było oczywistego powodu?

Tak nie

3. Czy widziałeś kiedyś coś, czego nauka i logika nie mogłyby wyjaśnić?

Tak nie

4. Czy kiedykolwiek czułeś się, jakbyś był obserwowany, kiedy byłeś sam?

Tak nie

5. Czy kiedykolwiek spełniłeś wizję lub marzenie?

Tak nie

6. Czy kiedykolwiek miałeś udaną sesję z Zarządem Oui?

Tak nie

7. Czy masz otwarty umysł na nadprzyrodzone?

Tak nie

8. Czy nie chciałbyś spędzić nocy w nawiedzonym domu?

Tak nie

9. Czy medytujesz?

Tak nie

10. Czy zachowałeś zdolność dzieci do „akceptowania” nowych doświadczeń bez zniekształcania uprzedzeń?

Tak nie

11. Czy jesteś bardziej skłonny do podejmowania decyzji na podstawie „przeczucia” niż „logiki myślenia”?

Tak nie

12. Czy kiedykolwiek powiedziano ci, że zdolność psychiczna działa w twojej rodzinie?

Tak nie

13. Czy nosisz czarne 90% (lub więcej) swojego czasu?

Tak nie

Test punktacji:

Daj sobie punkt za każdą odpowiedź tak. Jeśli chodzi o pytanie „13”, żartowałem. Ubieram się na czarno przez większość czasu … ale kiedy o tym myślę, był to czas, kiedy byłem sam w moim wiejskim domu 100 lat i usłyszałem … Może podzielę się tym w następnej książce.

Zrozumienie wyniku:

Klasy 1-4

Twoja zdolność psychiczna nie jest w pełni rozwinięta. Być może twoja osobowość jest racjonalna i pragmatyczna i wolisz widzieć „zjawiska”, które można wytłumaczyć logiką. Jeśli jednak chcesz poprawić swoje zdolności psychiczne, możesz ćwiczyć medytację i otworzyć się na nowe doświadczenia. Istnieją strony internetowe, które oferują informacje i wskazówki w fascynującym świecie nadprzyrodzonych, takie jak http://www.bitesizeinc.net/index.php/ouija.html/, który ma wirtualną tablicę Ouija. Werner Heisenberg (Fizyka i filozofia: rewolucja we współczesnej nauce) napisał: „… z nowej dostępnej energii można stworzyć wiele nowych cząstek elementarnych, a stare cząstki mogły zniknąć …” Innymi słowy, coś umiera i coś nowego powstaje z energii wstecznej. Ma dla mnie sens. Czy to możliwe wytłumaczenie obecności duchów … jeśli naprawdę istnieją? Widzisz, logikę i powód …

Klasy 5–8

Ładnie się dogadujesz. Twój wynik pokazuje, że jesteś otwarty na unikalne doświadczenia i cenisz otwarty, ciekawy umysł. Być może doświadczyłeś nadprzyrodzonego. Możesz wzmocnić ten obszar swojej osobowości, dowiadując się więcej o duchach. Oto kilka fascynujących miejsc:
http://www.rockymountainparanormal.com/

http://www.torontoghosts.org/

[http://www.sgvpr.org/]

Klasy 9–12

Pewne jest, że masz zdolności psychiczne. Twój wynik jest bardzo zachęcający. Ty, podobnie jak ostatnia grupa, mogłeś doświadczyć nadprzyrodzonego. Byłoby szkoda, gdybyś nie dowiedział się więcej o tym niesamowitym temacie i swojej wrodzonej zdolności. Rzuć okiem na wymienione witryny i może udaj się na wycieczkę z duchami, zaplanuj wakacje w nawiedzonych miejscach i poczytaj książki naukowe o zjawiskach paranormalnych. Dobre polowanie na duchy!

Nasi eksperci-goście

Dr. David Oester z Międzynarodowego Towarzystwa Łowców Duchów był na tyle uprzejmy, aby przekazać te informacje (osobisty e-mail) na temat kluczowych cech postaci łowcy duchów.

„Nasze doświadczenie z ostatniego połączonego badania nad duchami przez 28 lat jest takie, że ludzie, którzy mają doświadczenia z duchami, to ludzie z otwartym umysłem i ci z zamkniętym umysłem, tacy jak totalny sceptycyzm i brak doświadczenia. Być sceptycznym, ale sceptyczny umysł jest zamknięty dla wszystkich zjawisk paranormalnych Otwarty umysł to jedyna funkcja, którą odkryliśmy. Mamy ponad 4 miliony odwiedzających naszą stronę, a wszyscy ci, którzy doświadczyli, jeśli są małżeństwem i ich małżonek jest zamknięty, nie będą mieli doświadczenia z zjawiskami paranormalnymi. Ten otwarty umysł obejmuje rasę, kolor, przekonania lub orientacja seksualna, a także osoby o zamkniętym umyśle są zamknięte na wszelkie zjawiska paranormalne ”.

Wendy Haver, doradca duchowy w Rocky Mountain Paranormal Research Society, była na tyle uprzejma, aby zapewnić więcej wglądu (osobisty e-mail) w osobowość łowców duchów.
„Wygląda na to, że wielu jest bardziej otwartych na takie doświadczenia. Nie znaczy to, że niekoniecznie wierzą w duchy, ale rozpoznają, że jest to dla nich szansa.

Poziom wykształcenia nie wydaje się być czynnikiem, ale inteligencja może być. Wydaje się, że ludzie o średniej lub nieco mniejszej niż przeciętna inteligencji nie zgłaszają tyle aktywności, co osoby o wyższej inteligencji lub znacznie zmienionej inteligencji, takie jak upośledzenie umysłowe (lepsze funkcjonowanie, aby mogły zgłaszać zdarzenia)

Wiek może nie być czynnikiem, ale wydaje się, że jest to środowisko, w którym dorastali. Z czasem to się zmieniło, dlatego wszelkie raporty związane z wiekiem zostaną wypaczone.

Musimy rozważyć tych, którzy mieli doświadczenie, w przeciwieństwie do tych, którzy chcą zgłosić swoje doświadczenie. Jest wielu, którzy nie przyznają się otwarcie do takich rzeczy.
Można więc powiedzieć, że wola rozmowy na ten temat wyróżnia je. ”

Kiedy wyeliminujesz wszystko, co jest niemożliwe, to, co pozostaje, jakkolwiek nieprawdopodobne, musi być prawdą. … Sir Arthur Conan Doyle

Ostatniej nocy nie spałem, żeby grać w pokera kart tarota. Mam pełny dom i cztery osoby zmarły. – Steven Wright

[ff id=”1″]