Skip to main content

Upewnij się, że masz podstawowe dokumenty dotyczące planowania nieruchomości, aby chronić siebie i swoich bliskich.

Planowanie posiadłości może być zdecydowanie przytłaczające i wielu ludzi odkłada ją na później. Jednak bardzo ważne jest, aby każdy stworzył pewne dokumenty przed katastrofą. Nawet jeśli martwisz się, że nie stać Cię na doskonały plan, zawsze lepiej jest położyć fundamenty, a następnie możesz dokonać przeglądu i wymienić rzeczy w przyszłości, gdy zmienią się okoliczności. Oczywiście, gdy zostaniesz zapytany, powiem ci, że są inne ważne zadania do wykonania, ale gdybym musiał je zawęzić, uważam, że te trzy rzeczy są najważniejsze.

1. Upewnij się, że twoje dokumenty zdrowotne są dostępne. Na ogół określane jako Zaawansowane Dyrektywy Medyczne, możesz wypełnić wiele dokumentów, aby udokumentować swoje potrzeby i upoważnić kogoś do podejmowania decyzji w twoim imieniu, jeśli nie możesz sam podjąć tych decyzji. Niektóre zalecane dokumenty obejmują mandat medyczny / opiekę zdrowotną i testament.

Pełnomocnictwo do spraw medycyny / opieki zdrowotnej jest ważne, ponieważ możesz wybrać, kogo chcesz podejmować decyzje medyczne i zdrowotne na wypadek, gdybyś potrzebował kogoś do objęcia tej roli. Bez tego dokumentu ktoś może być zmuszony udać się do sądu w celu uzyskania tego prawa i może być kimś innym niż twój wybór.

Dzięki woli życia możesz powiedzieć rodzinie i innym ważnym osobom, czy chcesz leczenia podtrzymującego życie, planowania dawcy narządów i jakiego rodzaju leczenia chcesz złagodzić ból lub cierpienie.

Pamiętaj, że możesz cofnąć lub zmienić te dokumenty w dowolnym momencie. Lepiej jednak mieć je na miejscu, aby odzwierciedlały twoje obecne pragnienia, i zmienić je później, abyś nigdy ich nie miał i znalazł się w sytuacji, w której chciałbyś upoważnienie do interwencji i pomocy.

2. Upewnij się, że wypełniłeś instrukcje dotyczące opieki nad dzieckiem. Jeśli dokumenty już istnieją w tym celu, sprawdź je i upewnij się, że nadal spełniają twoje wymagania.

Rozmawiałem z kilkoma rodzinami, które odłożyły cały plan osiedla, ponieważ miały trudności ze znalezieniem odpowiedniego opiekuna dla swoich dzieci lub po prostu nie mogły się zgodzić. Nienawidzę stosować taktyk strachu. Byłoby to jednak niezwykle stresujące dla twoich dzieci, gdybyś nie ukończył tego planowania. Mój kolega opowiedział mi historię młodej pary, która przeprowadziła się do Kolorado i nie miała rodziny w mieście, ale miała dwoje małych dzieci. Kiedy mąż był w podróży międzynarodowej, kobieta została poważnie ranna. Chociaż nie była w stanie opiekować się dziećmi, państwo musiało interweniować i opiekować się dziećmi. Chociaż para nieformalnie dyskutowała z przyjaciółmi, że mogą być w stanie opiekować się dziećmi w nagłych wypadkach, nie mieli oni prawnie udokumentowanego prawa do zapewnienia tymczasowej opieki nad dziećmi, więc państwo nie mogło ich zwolnić. Dzieci przebywały w tymczasowym domu opieki, dopóki ich niespokojny ojciec nie mógł wrócić do domu.

Ta sytuacja może być znacznie gorsza, jeśli coś stanie się obojgu rodzicom. Bez twoich udokumentowanych życzeń dalsza rodzina mogłaby spierać się o opiekę nad dziećmi i niepotrzebnie stresować i tak już niszczącą sytuację dla dzieci.

3. Uzupełnij swój plan nieruchomości. Przestań to odkładać i umów się na spotkanie z godnym zaufania prawnikiem ds. Planowania nieruchomości. Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że KAŻDY w końcu będzie potrzebował testamentu, zaufania lub innych dokumentów planowania nieruchomości. Jak wspomniano powyżej, nie musisz czekać na prawidłowe ustawienie wszystkich gwiazd, aby rozpocząć proces. Wypełnianie dokumentów związanych z planowaniem osiedla nie jest jak podpisanie pozwolenia w miejscu, w którym to zrobiłeś, i wtedy możesz jechać … na zawsze. Twój plan nieruchomości nieuchronnie ewoluuje i zmienia się w miarę upływu lat wraz ze wzrostem rodziny i zmianą sytuacji finansowej. Ważne jest, aby budować relacje z prawnikiem ds. Planowania nieruchomości, który jest twoim partnerem w tym rozwoju i może nie tylko udzielać wskazówek, ale także zaspokajać Twoje potrzeby na każdym etapie życia. Powinien to być związek, a nie tylko transakcja, a klienci powinni mieć pewność, że prawnik, z którym współpracuje, jest w stanie odpowiedzieć na pytania i wprowadzić niewielkie zmiany w planie bez konieczności rozpoczynania od nowa. Uświadom sobie, że nie tylko kupujesz produkt – projektujesz swój idealny plan, a Twój prawnik powinien współpracować z Tobą w celu dopracowania dokumentów i zrealizowania idei idealnych zmian.

[ff id=”2″]