Skip to main content
Podróże

Tydzień historii marihuany – spojrzenie na historię i korzyści wynikające ze zrównoważonej produkcji konopi przemysłowych w Stanach Zjednoczonych

By 17 marca 2020No Comments

Amerykański doroczny tydzień historii konopi odbywa się w dniach 2-8 czerwca 2014 r., A działania w każdym stanie nadal edukują większą liczbę Amerykanów na temat korzyści płynących z marihuany. Zastosowania, począwszy od materiałów budowlanych i paliw; ubrania i żywność, pokaż konopie jako ekologiczne rozwiązanie, które zapewnia rolnikom i hodowcom w USA. Ironiczne jest to, że ta wszechstronna, zrównoważona kultura, którą amerykańskie prawo wymagało dziś od rolników, jest uprawą zabronioną – jest wynikiem błędnej polityki federalnej stworzonej w latach 30. XX wieku.

Konopie mają globalną historię stosowania już w 8000 roku p.n.e. stworzyć tkaninę. Do 2700 konopie były również wykorzystywane do produkcji konopi, żywności i lekarstw. Lata po piłowaniu konopi wykorzystywanych do produkcji futra, oleju do lamp i papieru. Papier konopny był również używany do Biblii Gutenberga i Króla Jakuba, a artyści, w tym Rembrandt i Van Gogh, malowali na konopiach. Wraz z uchwaleniem pierwszego prawa konopnego w Wirginii, siedemnastowieczni i osiemnastowieczni amerykańscy rolnicy musieli uprawiać konopie, a do XVIII wieku mogliby zostać dla niego zamknięci. Znani amerykańscy poprzednicy byli zaangażowani w rozwój marihuany jako żywotnej rośliny uprawnej. Jedną z pierwszych fabryk papieru konopnego został założony przez Bena Franklina; włókno konopne zostało użyte do produkcji odzieży dla armii George’a Washingtona, tkaniny na pierwszą flagę i papieru użytego do sporządzenia Deklaracji Niepodległości; zarówno Waszyngton, jak i Thomas Jefferson uprawiali konopie na swoich plantacjach; Abe Lincoln stosował olej z nasion konopi jako paliwo do lamp; a konopie zostały zaakceptowane w Ameryce jako legalny środek płatniczy. W 1850 r. W Ameryce istniało około ośmiu tysięcy dużych plantacji konopi, które zajmowały około dwóch tysięcy akrów, a niezliczone małe gospodarstwa również uprawiały konopie. Pod koniec XIX wieku silniki takie jak ten produkowany przez Rudolpha Diesel stosowały olej konopny i roślinny. A w latach 30. Henry Ford widział paliwa biomasowe jako przyszłość, w tym konopie w swoim zakładzie konwersji biomasy.

Rozpad konopi rozpoczął się na przełomie XIX i XX wieku. Rekreacyjne zażywanie narkotyków zostało wprowadzone w USA, a salony dla palących zostały otwarte w kilku dużych miastach. Palenie kwiatu ziela konopi indyjskich w celu złagodzenia bólu i częstszego stosowania marihuany w bez recepty bez recepty doprowadziło do ustawy Food and Drug Administration Act z 1906 r., Która wymagała oznakowania każdego produktu zawierającego konopie indyjskie. Napływ imigrantów do Stanów Zjednoczonych po rewolucji meksykańskiej w 1910 r. Przyniósł marihuanę do celów rekreacyjnych. Trudności, jakie doznali podczas Wielkiego Kryzysu, potęgowały strach i niechęć do tych imigrantów, a związana z nimi marihuana została obwiniona za przyczynę brutalnych zbrodni. Wykorzystał ten nieuzasadniony strach w wysiłkach prowadzonej przez przemysł kampanii marihuany w bezpośredniej konkurencji. Najważniejsze dane dotyczące masy celulozowej, bawełny, napojów alkoholowych, ropy i paliw miały na celu wyeliminowanie konkurencji z konopi. Negatywny apetyt na marihuanę trwał nadal, aw 1937 r. Kongres uchwalił ustawę podatkową dotyczącą marihuany, która penalizowała rosnące i nieautoryzowane używanie marihuany. Co ciekawe, pod koniec lat 60. rząd Stanów Zjednoczonych miał dwie odmiany konopi indyjskich, konopi przemysłowych i marihuany. Po uchwaleniu ustawy o kontrolowanych substancjach w 1970 r. Konopie nie były już uznawane za różne od marihuany. Niegdyś nazywane „uprawą o wartości miliarda dolarów”, konopie i ich wartość dla gospodarki USA zostały usunięte.

Istnieją dwa różne rodzaje marihuany – marihuana i konopie, podobnie jak kot syjamski i pręgowane różne rodzaje gatunków kotów – Felidae. Końce kwitnące i liście odmiany psychoaktywnej, zwanej marihuaną, mają wysoką zawartość THC, która powoduje efekt psychoaktywny w układzie nerwowym. Konopie przemysłowe to odmiana o bardzo niskiej zawartości THC, uprawiana z powodu błonnika, nasion i oleju. Korzyści z konopi przemysłowych są liczne. Znany jako surowiec węglowo-ujemny, wzbogaca glebę w niezbędne składniki odżywcze; wytwarza więcej tlenu niż jakakolwiek inna uprawa; i zwalczanie chwastów. Zrywając do 25 ton dziennie rano, konopie są szybko uzupełniane i mogą być uprawiane w różnych klimatach i warunkach glebowych bez użycia chemicznych pestycydów lub nawozów. Każda część przemysłowej rośliny konopnej może być wykorzystana do produkcji szeregu produktów, w tym tekstyliów, papieru, żywności, leków, materiałów budowlanych, farb, detergentów, oleju, atramentu i paliwa. Legalizacja upraw konopi przemysłowych w USA miałaby ogromny pozytywny wpływ na gospodarkę USA, w tym na zasoby naturalne; ograniczenie importu zagranicznego dzięki większej liczbie produktów wyprodukowanych w USA; zapewnienie alternatywnego źródła energii; minimalizowanie zniszczenia naszych lasów; oraz zapewnienie źródeł żywności dla ludzi i zwierząt gospodarskich.

Wiele stanów przeanalizowało korzyści płynące z konopi przemysłowych i rozpoczęło procesy, dzięki którym konopie znów staną się głównym plonem w USA. Kolorado i Kentucky stoją na czele tej presji, a farmy konopi powstają w Kolorado i testują projekty w Kentucky. Tydzień historii marihuany to idealna okazja, aby sprawdzić działania w swoim kraju i online, aby dowiedzieć się o niesamowitych zaletach marihuany.

[ff id=”1″]