Skip to main content

Nawet jeśli nie mieszkasz tam przez cały rok, dobrym pomysłem jest mieć dobre pokrycie nieruchomości wakacyjnej.

Ochrona ubezpieczeniowa domu wakacyjnego w dużej mierze odpowiada ochronie ubezpieczeniowej twojego głównego miejsca zamieszkania. Istnieją jednak pewne kluczowe różnice w rodzaju ubezpieczenia, które możesz wybrać dla drugiego domu, w zależności od częstotliwości i celu korzystania z nieruchomości.

Przy podejmowaniu decyzji, która ochrona jest dla Ciebie odpowiednia, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

1. Czy korzystasz z nieruchomości tylko w miesiącach letnich?
2. Czy regularnie odwiedzasz weekendy?
3. Czy wynajmujesz innym mieszkańcom przez cały rok?

Pamiętaj:
1. W przeciwieństwie do kompleksowych wytycznych dla większości głównych rezydencji, ubezpieczenie domu wakacyjnego zwykle obejmuje ubezpieczenie od nazwanych zagrożeń zamiast ubezpieczenia od wszystkich ryzyk. Ta ograniczona ochrona ubezpiecza jedynie od ryzyka określonego w polisie, takiego jak pożar lub burza.
2. Wielu ubezpieczycieli wymaga, abyś ubezpieczył swoje główne miejsce zamieszkania przed ubezpieczeniem domu wakacyjnego.
3. Ponieważ mieszkasz tylko częściowo w swoim domu wakacyjnym, prawdopodobnie zapłacisz więcej, aby pokryć ryzyko, takie jak zniszczenie wody, włamanie lub wandalizm.
4. Typowe wyłączenia z ubezpieczenia wakacyjnego

Następujące elementy zwykle nie są uwzględnione w zdalnej polisie ubezpieczeniowej domu:
1. Obsługa kanałów
2. Łatwo psująca się żywność przechowywana w zamrażarce
3. Sprzęt ogrodzeniowy i ogrodowy
4. Obiekty krajobrazu, takie jak drzewa i rośliny
5. Wybór odpowiedniej okładki

Cztery rodzaje ubezpieczenia, które należy wziąć pod uwagę w przypadku domu wakacyjnego to:
Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Ochrona przed wypadkami, które mogą przytrafić się osobom znajdującym się na twojej nieruchomości, jest główną funkcją ubezpieczenia osobistego lub od odpowiedzialności cywilnej. Ta ochrona chroni również w przypadku pożaru w nieruchomości wakacyjnej oraz rozprzestrzenia i uszkadza otaczający obiekt.

Spis treści
Ta osłona chroni wszystkie przedmioty, które trzymasz w swojej wakacyjnej nieruchomości. Wszystkie przedmioty transportowane z głównego miejsca zamieszkania do nieruchomości wakacyjnej są objęte głównym ubezpieczeniem. Ten rodzaj ochrony może zostać automatycznie uwzględniony w pakiecie dodatkowego ubezpieczenia mieszkaniowego. Jeśli jednak Twoje rzeczy przekraczają wartość tej ochrony, możesz kupić tę dodatkową ochronę. Niebezpieczeństwa ubezpieczone w przypadku nieruchomości wakacyjnej są zwykle mniej uwzględniające niż w domu.

Oderwana prywatna struktura
Budynki wolnostojące w domu wakacyjnym, takie jak garaże, szopy lub przystanie, mogą być ubezpieczone tylko w ograniczonym zakresie lub wcale, w ramach pakietu ubezpieczenia wakacyjnego. To dodatkowe pokrycie pomaga zapewnić odpowiednie pokrycie tych struktur.

Wartość zastępcza
Dzięki tej ochronie możesz zastąpić objęte ubezpieczeniem pozycje w bieżących cenach rynkowych bez odliczenia amortyzacji.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące ubezpieczenia nieruchomości wakacyjnej, zadzwoń do nas.

[ff id=”2″]