Skip to main content
Budownictwo

Udany rozwój oprogramowania biznesowego

By 28 marca 2020No Comments

W wielu przypadkach projekty rozwoju oprogramowania dla przedsiębiorstw kończą się niepowodzeniem w 30 do 40% przypadków, a ponad 60% projektów nie osiąga wyznaczonych celów. Projekty te są ofiarami zmieniających się wymagań, braku komunikacji z użytkownikami oraz niewygodnych i niemożliwych do utrzymania baz kodu. To niesamowita liczba projektów, które reprezentują miliardy zmarnowanych pieniędzy.

Projekty rozwoju oprogramowania dla przedsiębiorstw napotykają trzy główne problemy: zmieniające się wymagania, brak komunikacji i słabe wykonanie, prowadzące do nieprzyjaznego i niemożliwego do utrzymania oprogramowania. Rozwiązanie tych problemów nie jest łatwe, ale kluczem do sukcesu jest zdyscyplinowane techniczne zarządzanie projektami, które koncentruje się na ciągłym dostarczaniu działającego oprogramowania.

Przenieś prośby są rzeczywistością w każdym środowisku biznesowym i nie można ich uniknąć. Można tego uniknąć, wprowadzając zespół programistów w cykl zmieniających się wymagań. Należy zastosować zdyscyplinowane zarządzanie projektami, aby stworzyć tymczasowe „wyspy spokoju”, na których zespoły programistów nie wprowadzają żadnych zmian w swoich wymaganiach na ten okres. Poza tym oknem czasowym wymagania mogą się znacznie zmienić. Jednak to do kierownictwa projektu należy wyodrębnienie zespołu programistów i zapewnienie, aby mogli wykonywać użyteczną pracę w niezmiennym środowisku przez pewien okres czasu.

Brak komunikacji często powoduje natychmiastowe problemy, ponieważ rozwój jest błędny z powodu braku zrozumienia między właścicielami firm a deweloperami. Istnieje jednak bardziej podstępny problem spowodowany brakiem komunikacji, tj. Brakiem akceptacji wśród użytkowników. Projekty oprogramowania generalnie prowadzą do znaczących zmian w sposobie działania firmy. Jednak w większości projektów użytkownicy nie są w pełni zaangażowani w rozwój i nie ma wystarczająco dużo czasu na zarządzanie zmianami po opracowaniu. W przypadku dużych projektów, przed którymi stanęliśmy przed wyzwaniami, 1-2 letni projekt zwykle trwa krócej niż dwa tygodnie od oczekiwanego zakończenia do daty, w której użytkownicy zaczynają produkować jako główne narzędzie biznesowe projektu. Ten przedział czasowy jest zbyt mocno skompresowany, chyba że wszyscy użytkownicy byli ściśle zaangażowani w często nierealistyczny proces opracowywania projektu.

Brak komunikacji można radykalnie zmniejszyć poprzez niestrudzone skupienie się na kodzie pracy wysyłki. Jeśli kod jest dostarczany konsekwentnie, użytkownicy, właściciele firm i programiści mogą zostać zjednoczeni w wersji demo i zresetować swoje oczekiwania oraz pracować z wymaganiami ze wspólnym zrozumieniem. Tylko w ten sposób wszyscy właściciele mogą w pełni zrozumieć projekt i wiedzieć, gdzie się udać.

Złe wykonanie jest porażką zarówno własności, jak i umiejętności. Pomyśl o tworzeniu oprogramowania jak o własnym domu – jeśli poprawisz lub wyczyścisz coś za każdym razem, gdy coś zrobisz, Twój dom będzie się poprawiał każdego dnia. Zjedz obiad, posprzątaj od razu, ale także przymocuj luźny uchwyt do szafy. Baw się na zewnątrz z dziećmi podczas odchwaszczania. Oprogramowanie działa w ten sam sposób – z wysoko wykwalifikowanym zespołem, który ma poczucie odpowiedzialności za kod i ma technicznie wyrafinowane zarządzanie, aby zrozumieć ten proces – za każdym razem, gdy kod jest dotykany, jest czyszczony i ulepszany przez proces znany jako refaktoryzacja. Bez tej intencji, zrozumienia i dyscypliny oprogramowanie szybko staje się niemożliwe do zarządzania, a każdy etap rozwoju trwa coraz dłużej. Nie tylko zapobiega to rozwojowi projektu, ale także sprawia, że ​​zarządzanie i uruchamianie powstałego oprogramowania jest niezwykle kosztowne.

Tworzenie oprogramowania w firmie jest trudne. Nie ma co do tego wątpliwości. Jednak dzięki starannemu zastosowaniu silnego technicznego zarządzania projektami może być ono skuteczne za każdym razem.

[ff id=”2″]