Skip to main content

Rozpoczęcie kariery modelki jest trudne.

Rozpoczęcie kariery modelki jest dość trudne, ale jeszcze trudniejsze, jeśli nie masz portfolio. Fantastyczną wiadomością jest to, że można je łatwo złożyć, a świetne portfolio modelowania może zrobić różnicę między otrzymaniem pożądanego zadania modelowania a utratą pożądanego zadania modelowania. Niefortunną rzeczą jest to, że jeśli to spieprzysz, będzie to niewątpliwie kosztowało cię pracę, a może nawet zaszkodzić twojej karierze, zanim jeszcze zaczniesz.

Układanie kamienia węgielnego.

1) Wybierz typ modelu.

Istnieje wiele różnych opcji modelowania, niektóre z bardzo specjalnymi życzeniami, jeśli chodzi o fizyczną obecność i umiejętności. Podczas gdy najczęstsze typy modelowania wymagają wysokich, szczupłych ludzi, istnieją dodatkowe typy modelowania, w których preferowany styl ciała jest bardziej elastyczny.

Modelowanie na żywo to przykład, w którym charakter jest ważniejszy niż dobry typ ciała lub wygląd. Modele na żywo symbolizują firmy na targach, centrach handlowych i dodatkowych lokalizacjach w celu promowania określonego produktu lub marki. Ponieważ modelowanie na żywo musi komunikować się z wieloma ludźmi, ważne jest, aby model był niesamowity i miał słoneczne usposobienie.

Modelowanie jest najczęstszym typem modelowania, który ludzie rozumieją. Aby być skutecznym modelem, potrzebujesz określonego rozmiaru. Na większych targowiskach, takich jak Nowy Jork, zadowalająca minimalna wysokość wynosi od 5 do 10 cali, podczas gdy na mniejszych rynkach minimalna wysokość wynosi od 5 do 8 cali. Modele muszą być równie cienkie. Jeśli chodzi o wygląd, odpowiedni jest większy wybór, od tradycyjnie pięknych po imponujące.

Modelowanie wydruku komercyjnego to panaceum na modele reklamujące się w czasopismach i gazetach. Z pewnością może obejmować modelowanie strojów kąpielowych do reprezentowania określonej funkcji, w tym przedsiębiorcy, lekarza lub doradcy dla określonej populacji. Wymagania dotyczące wyglądu różnią się w zależności od rodzaju zamówienia. Na przykład modele strojów kąpielowych muszą być kręte, ale mają bardzo dobre napięcie mięśniowe, podczas gdy przedstawiciele konkretnej grupy populacji powinni być tylko atrakcyjnymi przykładami tego rynku.

Modelowanie części ciała pokazuje określoną część ciała, która obejmuje włosy, nogi lub dłonie. Jeśli możesz mieć lśniące włosy, eleganckie dłonie lub nogi, które przetrwają, rozważ tę kategorię modelowania.

2) Skontaktuj się z profesjonalnym fotografem.

Skontaktuj się z lokalnymi agencjami modelowymi i dowiedz się, kogo zatrudniają. Fotografowie pracujący na rynku mogą mieć doświadczenie z modelami. Prawdopodobnie wiesz również, jakich agencji na ogół szukają na zdjęciach z portfolio, i odpowiednio Cię polecić.

3) Poszukaj usług profesjonalnego makijażu.

W przypadku błogosławieństwa fotograf z pewnością załatwi to za ciebie. Pamiętaj jednak, aby zapytać, czy cena wizażysty jest wliczona w opłatę, czy też trzeba uiścić dodatkową opłatę. Jeśli fotograf go nie oferuje, poproś lokalne agencje modelek o zasugerowanie jednego. Ponieważ dzięki fotografowi wizażyści w biznesie zrozumieją, czego się spodziewać.

[ff id=”2″]