Skip to main content

Pomyśl przez chwilę! Jeśli chciałeś robić interesy, pracę lub pracę, którą kochałeś, coś, co było pasją, które Twoim zdaniem było warte zachodu; Czy kiedykolwiek pomyślałeś o wcześniejszym przejściu na emeryturę lub spieszeniu się z pracy do domu? & # 39; Wątpliwe & # 39; to co najmniej pewność!

Kilka lat temu mogłem przeczytać książkę zatytułowaną „Żeglowanie za zachodem słońca”. w którym postać Roberta Heinleina, Jubal Harshaw, powiedziała coś, co wywarło na mnie trwałe wrażenie i oczywiście sposób, w jaki patrzę na życie. Jubal mówi: „Szczęście jest przywilejem ciężkiej pracy przez wiele godzin, aby robić to, co według ciebie jest warte. Jeden mężczyzna może z przyjemnością wspierać żonę i dzieci, a drugi może znaleźć banki okradanie. Kolejny może do tego potężnie pracować. ” Lata czystych badań bez widocznych rezultatów. „

„Zwróć uwagę na indywidualny i subiektywny charakter każdej sprawy. Nie ma dwóch takich samych i nie ma powodu, aby się tego spodziewać. Każdy mężczyzna lub kobieta musi znaleźć zawód dla siebie, w którym ciężka praca i długie godziny sprawiają, że jest szczęśliwy I odwrotnie, jeśli szukasz krótszych godzin, dłuższych wakacji i wcześniejszej emerytury, masz złą pracę. Być może musisz wziąć napad na bank. Albo spojrzeć na boczną linię. A nawet w polityce.

Wybrałem więc public relations. Nie przed ukończeniem różnych pozycji w chemikaliach, zapasach, wywozie wyrobów rymarskich (uwierzysz?) I wreszcie PR. Ale ten artykuł nie dotyczy mnie, dotyczy biznesu pozabiznesowego.

Co PR zakładał, że wiele innych zawodów nie mogło? Czego szukałem, czy szukałem każdej rocznicy?

Zacząłem zajmować się chemikaliami, ponieważ byłem inżynierem chemikiem i pomyślałem, że to dla mnie oczywiste. Zrozumiałem i lubiłem szczegóły techniczne tematu, ale było to monotonne, powtarzalne i wymagało jedynie umiejętności sprzedawcy od drzwi do drzwi (nie sądzę, że to w ogóle łatwe zadanie, ale tylko to, że Nie chciałem dzwonić do drzwi!).

Następnie, próbując przywrócić emocje, których brakowało w pierwszym przedsięwzięciu biznesowym, a ze względu na moje zainteresowanie finansami, spojrzałem na ciągle zmieniający się, dynamiczny i ekscytujący świat akcji. Wprowadź maklerstwo giełdowe. Nowa era giełd internetowych w Indiach dopiero się zaczynała i wymagała zarówno przenikliwości, jak i zrozumienia, aby robić interesy. Wkrótce zarejestrowano biznes, a ilość naszych liczników wzrosła. Ale równie szybko zdałem sobie sprawę, że wszystko, co musisz zrobić, aby zostać maklerem giełdowym, to duża liczba kontaktów, umiejętność zrozumienia znaczenia ruchów rynkowych i polecania ich na podstawie twojego zbiorowego zrozumienia, dodana z dobrym Dawka instynktu.

Pomimo sukcesu finansowego nie znalazłem pracy, którą naprawdę chciałem podjąć. Potem zwróciłem się do mojej dziecięcej miłości do koni. Zawsze kochałem zwierzę i entuzjastycznie podchodzę do wszystkiego, co ma związek ze zwierzęciem. Wyemigrowałem do miasta specjalizującego się w produkcji wyrobów rymarskich dla koni. Moja rutyna była taka sama przez trzy lata. Starannie wybrałem skórę, która byłaby wykorzystywana do sprzętu jeździeckiego, osobiście zaprojektowałem dekoracje siodeł i sprawiłem, aby moi kontrahenci zrobili wspaniały sprzęt do jazdy na cudowniejszych koniach. Niestety przez wszystkie lata pracy siedziałem tylko na siodle, gdy zostało ono umieszczone na koniu testowym (kawałku drewna, na którym wcześniej montowaliśmy siodło). Moja miłość do koni była dla mnie zbyt silna, aby kontynuować coś, co było tak blisko, a jednocześnie tak daleko od wspaniałego konia.

Więc znów szukałem wymarzonej pracy. Po krótkim czasie z dotcomem zdecydowałem się na PR, który jest właściwie tematem tej historii. Jestem tu od 6 lat i, co najmniej, mogę z łatwością kontynuować ten sam zawód jeszcze przez kilka dziesięcioleci. Pozostaję do późna w nocy, wracam wcześnie rano, myśląc o interesach klienta, nawet kiedy jem, kąpię się lub (może!) Śpię. Kocham to co robię. Apeluje do mnie i poważnie myślę, że nasza organizacja zrobi różnicę dla tego świata i jestem już głęboko przekonana, że ​​zrobimy znaczącą różnicę dla naszych klientów (w przeciwnym razie nie byłoby ich w naszej organizacji jako klientów, prawda? ). Doradzamy naszym klientom w sprawie ich działalności, w jaki sposób mogą ją ulepszyć i jak mogą zmienić świat – brzmi dla mnie bardzo ekscytująco.

Kiedy analizowałem swoje życie na podstawie zeznań Jubala, przeszedłem przez to, co czyniło pracę całkowicie zadowalającą. Widziałem, dlaczego kochasz to, co robisz (lub nie robisz). I uwierz mi, mam dość pracy, żeby wiedzieć.

W większości przypadków zawody są wykonywane przez wypadki. Niemal wszyscy, z wyjątkiem nielicznych szczęśliwych, cierpieli (lub cierpią) złą radę od przyjaciela, wujka lub rodzica. Masz wspaniałą przyszłość jako lekarz, inżynier lub makler giełdowy, mówi przyjaciel ojca i prawie nie wiesz, jaka jest twoja prawdziwa pasja. W przeciwnym razie ktoś wie o twojej pasji do archeologii, ale prawie nie zauważa, jakie życie prowadzi zawodowy archeolog. Instancji jest zbyt wiele, by o nich myśleć.

Więc co robisz? Zawsze miej oczy i uszy otwarte i przyjmuj wszystko, co stanie Ci na drodze. Wszystko ma cel, a jeśli ten, który stanie ci na drodze, może być celem twojego życia. Sprawdzaj wszystkie kanały i zostań gąbką. Następnie istnieją proste zasady, które pomogą Ci znaleźć właściwą pracę. I od tej pory pozostaniesz w tej samej pracy tylko wtedy, gdy odpowiedź na każde pytanie będzie duża TAK.

Zasada 20 lat: analizujesz swój zawód w stosunku do siebie raz za razem i pytasz, czy doszło do zajęcia, i widzisz siebie w ten sam sposób za 20 lat.

Zasada 12 godzin: następny krok jest dość łatwy. Zadaj sobie pytanie, czy możesz robić to, co robisz. Makler giełdowy, astrologia lub ratowanie nosorożca w Afryce, przez większość dni w życiu, przez 10 do 12 godzin dziennie, z krótkimi przerwami pomiędzy nimi.

Rule of Pride: Czy czujesz się dobrze z tym, co robisz? Czy czujesz się dumny z tego, co robisz? Czy ludzie, na których ci zależy, są naprawdę dumni z tego, co robisz? Czy czułbyś się wspaniale, mówiąc kompletnemu nieznajomemu (lub najbliższemu krewnemu!) Co robisz? Możesz prowadzić pralnię lub psy; Pytanie jest takie samo.

Rule of Passion: Czy czujesz, że Twoja skóra mrowi z podniecenia, kiedy mówisz o swojej pracy? Czy możesz przekazać swoje podekscytowanie innym? Czy inni przychodzą do Ciebie po porady na temat podobnych prac?

Reguła dobra: jest to prosta zasada, która pyta: Czy uważasz, że dobre rzeczy dzieją się w wyniku tego, co robisz? Czy dobry produkt główny lub produkt uboczny Twojej firmy lub pracy? Wystarczy trochę oczyścić powietrze, jeśli dobry produkt jest głównym produktem, jest to znak pozytywny, a jako produkt uboczny oznacza, że ​​musisz zacząć polowanie ponownie.

[ff id=”2″]