Skip to main content
Motoryzacja

Utwórz kalendarz, aby zwiększyć wydajność spotkań

By 15 marca 2020No Comments

Każda firma, jaką kiedykolwiek widziałem, ma jakąś formę spotkania. Niektóre są produktywne, ale zdecydowana większość spotkań rozpoczyna się późno, ładuje stare rzeczy, a kończy nawet później, rzadko robiąc duże postępy. Wydaje się, że wiele spotkań odbywa się powolnie, ponieważ zawsze istniały i będą istnieć, niezależnie od tego, czy przyniosą coś wartościowego. Jest to kosztowne ze względu na zmarnowany czas i talent. Jeśli Twoja firma bierze udział w tej niekończącej się serii nieproduktywnych spotkań, mam jedno słowo, które pomoże Ci w pełni wykorzystać przyszłe spotkania: „Agenda”.

Porządek obrad określa kolejność spotkań i musi zostać ogłoszony wszystkim uczestnikom przed spotkaniem. Rozpocznij porządek obrad, podając cel spotkania, oczekiwany (e) wynik (y) i godzinę zakończenia spotkania. Kiedy wszyscy spotkają się, aby pracować nad wymienionymi problemami, będą wiedzieć, dlaczego tak się dzieje, co należy osiągnąć i jakie ograniczenia czasowe zostaną nałożone. Program tworzy atmosferę biznesową, a nie społeczny powód bycia razem. Dzięki temu wszystkim można osiągnąć niesamowity i skuteczny postęp.

Odpowiedzialność za produktywne spotkania spoczywa wprost na barkach lidera spotkania. Nie idź na spotkanie bez tego planu, bądź przygotowany, miej pod ręką narzędzia, sposób na ulepszenie programu i noś czapki rozgrywającego, trenera i cheerleaderki, aby załatwić sprawę. Lider musi być dobrym delegatem i mieć system do śledzenia osób odpowiedzialnych za różne zadania, przesuwając program na przyszłość w celu jego ukończenia. Posiadanie odpowiednich protokołów ze spotkania pozwala na weryfikację wybranych rozwiązań, zapisanie obowiązków i terminów realizacji różnych działań ustalonych podczas spotkania, a od lidera spotkania zależy śledzenie tych zadań .

Program tworzy strukturę dobrych spotkań, która dodaje energii, pozwala wszystkim graczom współpracować nad celami, które zwiększają szybkość firmy, dzięki czemu umawiaj spotkania i korzystaj z lepszych spotkań.

[ff id=”3″]