Skip to main content

Zakładam, że kiedy zdecydowałeś się zostać FSBO i sprzedać swoją nieruchomość, odrobiłeś pracę domową i sprawdziłeś, jak zostać FSBO. Jeśli tego nie zrobisz, wzywam cię, abyś najpierw zbadał, czego możesz się spodziewać, sprzedając swoją nieruchomość jako FSBO. Jeśli jesteś teraz w stanie odrobić pracę domową, być może natknąłeś się na artykuły, które mówią, że około 90 procent właścicieli na sprzedaż nie może sprzedać swojej nieruchomości. Musisz jednak zrozumieć, że ta liczba może być niepoprawna, ponieważ sukces FSBO zależy w dużej mierze od nakładu pracy. Nie wystarczy mieć nieruchomość, aby mieć znak sprzedaży, musisz również starać się zaoferować swoją nieruchomość na sprzedaż przed tyloma gałkami ocznymi, jak to możliwe. Im więcej osób wie, że masz nieruchomość na sprzedaż, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz mieć potencjalnego nabywcę nieruchomości.

Jak zwiększyć widoczność swojej nieruchomości na sprzedaż? Niektórzy używają tradycyjnych mediów do reklamowania swojej nieruchomości na sprzedaż, chociaż może to być sposób, który będzie bardzo drogi i stanowić problem dla FSBO. Ale nie przejmuj się, istnieją inne sposoby wystawienia nieruchomości na sprzedaż. Jednym z nich jest korzystanie z usług dostawcy ryczałtowej usługi mls. Zryczałtowane mls to proces, w którym płacisz tylko zryczałtowaną opłatę, dzięki czemu Twoja nieruchomość jest umieszczana między innymi na setkach stron z listami MLS.

Innym sposobem wystawienia nieruchomości na sprzedaż jest wykorzystanie siły mediów społecznościowych. Jest bezpłatny i nie kosztuje tyle, co tradycyjne media, jeśli korzystasz z płatnych reklam w mediach społecznościowych. Być może zastanawiasz się, jak sprzedać swoją nieruchomość w mediach społecznościowych. Oto kilka prostych kroków, które możesz wykonać.

  1. Wybierz platformę – nie musisz daleko szukać, każdy może mieć konto w mediach społecznościowych. Tutaj powinieneś zacząć od wyboru platformy, na której już jesteś, i posiadania przyjaciół i / lub obserwujących, gdzie możesz wystawić swoją nieruchomość na sprzedaż. Jeśli nie masz konta na żadnej z platform mediów społecznościowych, nadszedł czas, aby je założyć. W takim przypadku wybierz platformę, o której wiesz, że jest używana głównie przez znajomych. Po zarejestrowaniu dodaj znajomych i opublikuj swoją nieruchomość na sprzedaż. I zacznij mówić ustnie o swojej własności do śnieżki.
  2. Zamieść swoją nieruchomość na sprzedaż – nikt nie chce, aby oś czasu w jej mediach społecznościowych wyglądała jak platforma reklamowa. Chociaż sugerujemy wystawienie swojej nieruchomości na sprzedaż na swoim koncie, nie publikuj tego samego codziennie. Warto również opublikować coś interesującego dla swojego przyjaciela, nawet jeśli nie ma to z tym nic wspólnego. Upewnij się, że utrzymujesz również relacje z przyjaciółmi, używając osi czasu zamiast przekształcania osi czasu w reklamę w gazecie. Upewnij się także, że opublikujesz swój post, aby wszyscy mogli go zobaczyć.
  3. Zintegruj i odpowiedz na pytania – jeśli otrzymujesz pytania dotyczące swojej nieruchomości na sprzedaż we wkładzie, upewnij się, że odpowiadasz na ich pytania natychmiast i profesjonalnie. Pamiętaj, że ludzie mogą swobodnie widzieć Twoje posty w mediach społecznościowych, o ile Twój post jest publiczny.

Te trzy proste kroki są początkiem korzystania z mediów społecznościowych, aby upewnić się, jako FSBO, że twoja nieruchomość na sprzedaż zyskuje o wiele więcej uwagi niż tradycyjne media, nie wspominając już o tym, że jest to możliwe tylko przez ułamek Cena, jeśli nie za darmo, a przy pomocy płaskiej listy opłat mls, na pewno dostaniesz tę ofertę.

[ff id=”2″]