Skip to main content

Krawaty są zwykle noszone jako część męskiego ubioru, od codziennej odzieży biurowej po formalną odzież biznesową. Prawdopodobnie nie wszyscy mężczyźni noszą je wygodnie. Jednak wielu, w tym mężczyźni, nie są świadomi potencjalnych problemów i wypadków spowodowanych przez więzi. Jeśli krawaty są prawidłowo noszone, prawdopodobieństwo ich rozwinięcia jest znacznie zmniejszone.

Oto kilka prostych wskazówek, aby uniknąć niepotrzebnych problemów podczas noszenia krawatów:

Unikaj niepotrzebnych ruchów, gdy nosisz krawat, ponieważ ryzykujesz złapaniem krawata. Mogą one spowodować obrażenia ciała, a nawet śmierć. Na przykład w pobliżu wind lub schodów ruchomych.

Nie zawiązuj krawata zbyt mocno. Jest to nie tylko bardzo niewygodne dla użytkownika, ale czy wiesz również, że wiąże się to z poważnymi problemami zdrowotnymi?

Na przykład, jeśli spotkasz się z okulistą na egzaminie, upewnij się, że masz wygodnie luźny krawat. Ścisłe wiązanie może tymczasowo zwiększyć ciśnienie wewnątrzgałkowe i prowadzić do nieprawidłowych odczytów, przez co wyniki testu są niebezpiecznie niedokładne. Pamiętaj, że diagnoza, porady, recepty i zalecenia lekarza są oparte głównie na wynikach testu.

Istnieją również badania, które wskazują, że więzi są ścisłe i zwiększają ryzyko jaskry. Ścisłe więzi mogą zawęzić żyły w okolicy szyi, co może prowadzić do wzrostu ciśnienia krwi w oczach. To z kolei zwiększa ryzyko jaskry, jednego z najczęstszych problemów z oczami i przyczyn ślepoty w Stanach Zjednoczonych. Podwyższone ciśnienie krwi w oku prowadzi do kilku problemów z oczami, w tym nieodwracalnego uszkodzenia wrażliwych nerwów oka, co może prowadzić do ślepoty.

Ale skąd masz wiedzieć, czy twój krawat jest zbyt ciasny? Ciasny krawat jest oczywiście niewygodny, ale niekoniecznie musi zwężać szyję i wpływać na oddychanie. Nie wydaje mi się, żeby i tak to nosił.

Jak więc stwierdzić, czy nosisz to mocno? Po prostu nie można tego powiedzieć na pierwszy rzut oka. Dobrym sposobem na to jest przesuwanie palca między węzłami i kołnierzem krawata. Jeśli masz problem z zrobieniem tego, czas to poluzować. Właśnie potwierdziłeś, że twój remis jest zbyt ciasny.

Jeśli przebywasz w szpitalu lub w placówkach medycznych, takich jak kliniki, a nawet misje medyczne na świeżym powietrzu, dobrą praktyką jest unikanie jakiegokolwiek fizycznego kontaktu z krawatem lekarza. Wygląda jak nieszkodliwy element ubioru i zdecydowanie dobrze wygląda na mundurze lekarza. Istnieje jednak duża możliwość, że ten sam związek jest prawdopodobną przyczyną bakterii. Krawat lekarza jest dobrym nosicielem bakterii chorobotwórczych.

Nie jest problemem, w jaki sposób patogeny dostały się do jego więzi – oczywiście ze względu na charakter jego pracy i pracy. On i jego krawat prawdopodobnie mieli kontakt z wieloma pacjentami w ciągu dnia i z jednego pokoju szpitalnego lub oddziału do drugiego. I wielu lekarzy nie ma zwyczaju od czasu do czasu zmieniać więzi, zwłaszcza jeśli nadal wygląda na czystą. Jednak zarazki są mikroskopijne. Są niewidoczne gołym okiem.

[ff id=”2″]