Skip to main content

Wejdź do prestiżowej, eleganckiej i dochodowej branży … świata uprawy winorośli. Jeśli chcesz zacząć uprawiać winogrona, potrzebujesz najlepszych informacji na temat uprawy winorośli, jakie możesz znaleźć, aby skorzystać z dystrybucji tych winogron.

Tutaj uzyskasz kompleksowy przegląd rynku i możliwości dla przedsiębiorczych producentów winorośli.

Istnieją trzy rynki lub kanały sprzedaży w branży wina.

1) Produkcja win czerwonych, białych i rumianych

Około 99,2% wszystkich winogron uprawianych na świecie jest produkowanych do produkcji wina. W Stanach Zjednoczonych siedemdziesiąt jeden procent winogron produkowanych jest na wino.

Jest to ważne, ponieważ daje nam wyobrażenie o wielkości rynku. Jeśli zdecydujesz się samodzielnie uprawiać winogrona, musisz wiedzieć, gdzie dokładnie są one dystrybuowane, aby uzyskać jak największy zysk.

Jednym z pierwszych kanałów sprzedaży mogą być winiarnie lub inne zakłady przetwarzające winogrona. Jeśli nie planujesz sprzedawać swoich winogron w tym celu, prawdopodobnie rozdzielisz je na pozostałe 27% rynku, które są sklepami spożywczymi i tym podobne …

2) Rozproszony do bezpośredniego spożycia

Winogrona sprzedawane do bezpośredniego spożycia nazywane są winogronami stołowymi.

Winogrona stołowe sprzedawane na tym rynku stanowią drugi co do wielkości kanał dystrybucji w Stanach Zjednoczonych. Dzięki stale rosnącym raportom na temat wpływu skórki czerwonych winogron na zdrowie, rynek ten nadal rośnie i pozostaje intratny.

3) Rynek suszonych lub suszonych owoców

Ostatnim kanałem sprzedaży zbiorów jest branża, która podbija 2% rynku. Ten rynek jest przeznaczony dla winogron wytwarzanych do produkcji suszonych owoców … tj. Rodzynek.

Rynek ten, sprzedawany w pojedynczych opakowaniach lub dodawany do pudełek z owocami i mieszanek zbożowych, rośnie powoli, ponieważ zróżnicowanie dystrybuowanego produktu jest wykorzystywane do kilku celów.

Podsumowanie

Jeśli jednak chcesz skorzystać z największego rynku, skontaktuj się z lokalnymi i być może międzynarodowymi wytwórniami win, aby rozprowadzić plony. Ale nie zapominaj, że nie wszystkie winnice są sobie równe. Niektóre mogą mieć bardziej selektywny proces zbierania, w którym część zbiorów może nie zostać sprzedana. Aby uzyskać każdego dolara, jaki możesz, korzystne może być nawiązanie wielu kontaktów na wszystkich trzech rynkach i zastosowanie efektu „spływania w dół” … w miarę jak plony są przekazywane z jednego kanału do drugiego.

W obu przypadkach zbiory można zawsze kupić, nawet jeśli nie dotyczą one jakości wina. Ponieważ jednak rynek suszonych winogron wynosi tylko 2%, od samego początku powinieneś dołożyć wszelkich starań, aby wyhodować najzdrowsze winogrona.

Jeśli zdecydujesz się założyć własną małą winnicę do uprawy winogron, twoje szanse na sukces są bardzo duże, ponieważ istnieje wiele rodzajów winogron, które kwitną w wielu klimatach.

Z tysiącami winnic na całym świecie, nie myśl, że zostaniesz wykluczony z dystrybucji, gdy rozpoczniesz proces uprawy winorośli we własnym ogrodzie. Przeciwnie, wielu dużych właścicieli winnic zaczynało od małych i rozwijało się po prostu dlatego, że produkowało fantastyczny produkt, na który było popyt. Uprawa winogron nie jest taka trudna. Potrzebujesz tylko wiedzy i chęci odniesienia sukcesu.

Najnowsze informacje na temat uprawy winorośli w celu wyprodukowania najzdrowszych winogron można znaleźć na naszej stronie internetowej poniżej.

[ff id=”6″]