Skip to main content
Budownictwo

Wejście w zarządzanie nieruchomościami

By 8 kwietnia 2020No Comments

Zarządzanie nieruchomościami to ekscytująca praca, która pozwala na interakcję z ludźmi. Zarządzając stroną internetową, jesteś odpowiedzialny za otrzymywanie płatności, zawieranie umów najmu, zatrudnienie personelu technicznego i rozwiązywanie problemów najemców. Dla kogoś, kto lubi codzienne interakcje z ludźmi i nieruchomościami, jest to dobry kierunek. Jak więc dostać się w teren?

Edukacja

Chociaż nie ma wielu uniwersytetów, które oferują licencjat z zarządzania nieruchomościami, istnieją inne sposoby. Dysponując dyplomem z rachunkowości, administracji publicznej lub administracji biznesowej, masz przewagę nad tym, co musisz wiedzieć. Po nabyciu licencji na nieruchomości otrzymasz cenne informacje, które pomogą ci w karierze.

Niezależnie od ścieżki, którą podążasz, aby zdobyć dyplom, musisz wziąć udział w kilku kursach, w tym w prawie nieruchomości, prawie leasingowym i zarządzaniu finansami. Powinieneś także wziąć udział w kursach z rachunkowości. Zaletą jest także kurs certyfikacyjny, który obejmuje mieszkania dla wielu najemców i mieszkania wspierane przez rząd.

Licencjonowanie i certyfikacja

W niektórych obszarach możesz potrzebować licencji lub certyfikatu, aby być częścią skutecznego zespołu zarządzającego nieruchomościami. To wymaganie różni się w zależności od stanu. Dlatego powinieneś zapytać urząd ds. Nieruchomości w swoim stanie o określone wymagania. Jeśli potrzebujesz certyfikatu lub licencji, musisz ją regularnie odnawiać i co roku odbywać określoną liczbę szkoleń, aby utrzymać ten certyfikat.

Nawet jeśli twój stan nie potrzebuje licencji do pracy w tym obszarze, powinieneś rozważyć certyfikację. Przechodząc przez program certyfikacji, możesz pokazać potencjalnym pracodawcom, że masz wiedzę umożliwiającą wykonanie pracy zgodnie z ich wysokimi standardami. Jednak przed egzaminami większość programów wymaga doświadczenia zawodowego jako agent leasingowy lub zastępca kierownika. Skontaktuj się z National Apartment Association lub Certified Apartment Manager, aby dowiedzieć się dokładnie o wymaganiach.

Doświadczenie zawodowe

Po odbyciu szkolenia możesz rozpocząć pracę w zarządzaniu nieruchomościami. Oczywiście potrzebujesz doświadczenia w prowadzeniu własnego biura. Możesz najpierw pracować jako agent leasingowy dla firmy, aby zdobyć niezbędne umiejętności. W mniejszych grupach możesz nawet pracować jako asystent zarządcy nieruchomości. W ten sposób możesz zacieniać obecnego menedżera i nauczyć się umiejętności niezbędnych do prowadzenia własnego biura w przyszłości. Niezależnie od wielkości agencji leasingowej musisz wykazać, że rozumiesz utrzymanie i zarządzanie finansami, zanim będziesz mógł być odpowiedzialny za swój obszar.

Zdobycie odpowiedniego poziomu szkolenia i doświadczenia wymaga prowadzenia własnego biura zarządzania nieruchomościami. Jeśli jednak na bieżąco śledzisz zmiany przepisów dotyczących nieruchomości i dobrze rozumiesz finanse i biznes, możesz odnieść sukces.

[ff id=”2″]