Skip to main content

Uwielbiam historie o Indianach i zawsze wierzę, że miałem przynajmniej jedno życie w amerykańskim plemieniu południowo-zachodnim. Historia Nerburn jest fikcyjnym przedstawieniem opartym na prawdziwych wydarzeniach, które przyciągają uwagę czytelnika, gdy doświadczamy trudnej sytuacji Indian walczących o okropności swojej przeszłości.

Starszy Indianin, Dan, szuka siostry, która zaginęła wiele lat temu w jednej ze szkół państwowych założonych w celu edukacji młodzieży, co oznaczało pranie mózgu, aby stracić i stracić swoje tradycyjne metody zapomnij Uznałem, że ta historia jest fascynująca, nawet jeśli jej zakończenie wydaje się wymyślone. Dużo się nauczyłem i pochłonęły mnie emocje płynące z lekcji.

Starszy indyjski prosi nas o pomoc dzieciom i zapewnienie im zdrowszego stylu życia:

To, jak żyjemy dzisiaj, nie jest dla nich dobre. Usuwa światło z ich oczu, ponieważ nie uczy ich widzieć ducha w całym życiu. Odrzuca połączenie ze wszystkim innym. Nie pozwala im zobaczyć roli, jaką odgrywają w stworzeniu … Nie uczy się ich, że muszą odgrywać ważną rolę tam, gdzie są i że tylko oni mogą tę rolę spełniać.

Przypomina nam również do słuchania. To wydaje się tak banalne, dopóki nie spojrzymy na własne życie – czy słuchamy otaczającego nas świata, czy też jesteśmy zbyt zajęci w naszym gorączkowym życiu, aby zwracać uwagę na innych i otoczenie? Innym tak prostym pomysłem jest pomysł udostępniania. Rdzenni Amerykanie i inne ludy tubylcze wiedzą, że ci, którzy „dzielą się” z tymi, którzy nie są, nie są skomplikowaną lekcją, ale taką, która często wydaje się zagubiona w naszym świecie, gdy bogaci stają się bogatsi, podczas gdy biedni nadal cierpią. To nie jest argument polityczny, ale humanitarny.

Jest to opowieść o historii, którą lubimy zapomnieć – historia, która ujawnia naszą ciemną stronę w traktowaniu Indian. Warto pamiętać, że cierpimy nie tylko z powodu cierpienia, jakie ponieśli, ale dlatego, że zawsze musimy pamiętać, kim jesteśmy i co zrobiliśmy w imię postępu i cywilizacji . Jeśli nie jesteś Amerykaninem, masz własne historie, a wiele z nich wiąże się z wykorzystywaniem słabszych, biedniejszych lub mniej szczęśliwych ludzi. Co stanie się widoczne, gdy historia spojrzy wstecz na nasze czasy, jakie błędy popełniane są w każdym kraju? Istnieją teraz na świecie oczywiste przykłady, ale które historie nie wydają się ważne ani ukryte? Jakie są te incydenty z cieniem, które zostaną odkryte w pewnym momencie? To nie jest potępienie nikogo, grupy czy kraju, tylko zrozumienie kroków w naszym rozwoju ludzkim i duchowym.

[ff id=”2″]