Skip to main content

Rok 2008 był interesujący dla inwestycji w złoto i srebro. Pod koniec roku pojawiła się rekordowa liczba nowych inwestorów decydujących się na inwestycje w złoto i srebro oraz rezygnujących ze zwykłych opcji inwestowania w akcje i nieruchomości, które stały się burzliwe i nieprzewidywalne w ostatnich latach.

Ludzie postanowili kupować metale z bardzo prostego powodu: inwestowanie w metale jest po prostu bardziej stabilne. Inwestycje kapitałowe mogą wzrosnąć, banki inwestycyjne mogą zostać zamknięte, a ceny nieruchomości mogą spaść. Podczas gdy złoto i srebro mają swoje wzloty i upadki, historyczny trend zawsze był taki, że ceny metalu rosły z czasem, dlatego inwestycje w złoto i srebro stają się coraz bardziej popularne, ponieważ coraz mniej firm oferuje solidne pakiety 401K.

Ostatnio monety inwestycyjne z metali szlachetnych stały się bardzo popularną opcją dla inwestycji w złoto i srebro. Wynika to po prostu z ich wygody. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z metalami i chcesz kupować złoto i srebro, możesz pomyśleć o wlewkach i cegłach, i to jest łatwe, jeśli jesteś miliarderem, ale złoto i srebro St. Gaudens i podobne monety ułatwiają ci kilkaset. Wpłacaj jednocześnie pieniądze na metalową inwestycję. Kiedy widzisz, że ceny złota i srebra rosną, możesz po prostu kupić złote i srebrne monety, co wystarczy, aby zakończyć inwestycję i nie martwić się o nią. Jeśli potrzebujesz trochę pieniędzy na deszczowy dzień, nie musisz jednocześnie wymieniać tysięcy dolarów metalu. Możesz po prostu sprzedać tyle monet, ile potrzebujesz, aby osiągnąć swoje cele lub martwić się nieprzewidzianymi okolicznościami.

To tylko sprytna opcja. Tam, gdzie zapasy i nieruchomości stały się dzikie i nieprzewidywalne, metale szlachetne prawie zawsze były w pewnym stopniu solidne. Metale co jakiś czas spadają, ale cena prawie zawsze odzyskuje dość szybko. Wypłata za metale jest mniej „wybuchowa” niż w przypadku zapasów, które zwykle rosną z dnia na dzień, ale oznacza to również, że metale nie spadają z dnia na dzień.

Z pewnością dobrą rzeczą jest to, że coraz więcej osób zwraca się do metali jako podstawy swoich inwestycji i możemy jedynie mieć nadzieję, że zatrzymają te inwestycje w metal. W przeszłości ludzie mieli tendencję do inwestowania w złoto i srebro w czasach kryzysu, aby zarabiać pieniądze, gdy tylko dolar amerykański zaczął się obracać na lepsze.

Faktem jest, że w czasach trudności ekonomicznych i łatwości ekonomicznej powinieneś mądrze trzymać się swoich metalowych inwestycji. Metale nie są opcją „desperacką”, ale opcją, która ma na celu zapobieganie rozpaczy inwestorów. W przeciwieństwie do niektórych gotówki, rachunków inwestycyjnych lub innych opcji, jeśli trzymasz pieniądze w metalu, zawsze powinieneś mieć pieniądze na deszczowy dzień.

[ff id=”2″]