Skip to main content

Spinki do mankietów rzadko się brudzą, prawda? Zwłaszcza, jeśli dbasz o czystość rękawów. Jedyny i jedyny raz, kiedy mogą się ubrudzić, to wtedy, gdy są trzymane przez długi czas, gdy brud już się nagromadził, lub gdy przypadkowo je zabrudzisz, szczotkując rękawy (wraz ze spinkami do mankietów) jedzeniem lub rozlana na kawę lub napój.

Czy powinieneś nawet zadać sobie trud czyszczenia spinki do mankietów?

Tak (chyba że nosisz przedmioty jednorazowego użytku).

Ponieważ czyste spinki do mankietów są nie tylko lśniące i schludne, twoje akcesoria będą trwać dłużej niż zaniedbane. Jeśli czyścisz spinki do mankietów, jeśli się poplamią lub przechowujesz je w pudełku z biżuterią, unikaj rdzy (w przypadku metalowych spinki do mankietów) lub przebarwień (w przypadku powlekanych), co pozwoli zachować jakość spinki do mankietów.

Przed czyszczeniem sprawdź spinki do mankietów pod kątem uszkodzeń lub zanieczyszczeń. Bądź więc bardzo ostrożny, jeśli już go widzisz. Nie chcesz już więcej uszkadzać spinki do mankietów. Jeszcze lepiej, pomiń czyszczenie i zamiast tego napraw najpierw.

Podczas czyszczenia, szczególnie przy wyborze środka czyszczącego, zawsze bierz pod uwagę materiał i powierzchnię spinki do mankietów. Niektóre spinki do mankietów to metale nieszlachetne, niektóre są powlekane, niektóre mają malowane wzory, a niektóre mają osadzone kamienie (kamienie szlachetne i półszlachetne).

Na początek możesz uzyskać dobry środek do czyszczenia biżuterii ze sklepu jubilerskiego. To nie musi być aż tak drogie. Zamiast tego możesz również użyć mydła i wody. Zwykle robią lewę, a także kosztują znacznie taniej.

Środki ostrożności

· Nigdy nie używaj wybielaczy ani ostrych środków czyszczących. Mogą one łatwo uszkodzić spinki do mankietów, zarówno przez powlekanie, jak i malowanie.

· Użyj szczotki z miękkim włosiem, aby ją wyczyścić, aby uniknąć zarysowania powierzchni spinki do mankietów.

· Nie pocieraj ich szorstkim materiałem, aby uniknąć zarysowań. Najlepsza jest tkanina 100% bawełniana.

2 sposoby czyszczenia spinki do mankietów

1. Moczyć i szczotkować

Łagodny roztwór mydła jest wystarczająco dobry. Aby to zrobić, rozcieńczyć małe ilości proszku lub płynnego detergentu w wodzie i dokładnie wymieszać. W przypadku zabrudzenia spinki do mankietów można również użyć octu lub rozcieńczonego płynu do czyszczenia szkła. Są również łagodnymi detergentami, ale są skuteczne. Użyj starej i nieużywanej szczoteczki do zębów z miękkim włosiem, aby wyczyścić spinki do mankietów. Namocz spinki do mankietów roztworem czyszczącym przez kilka minut, aby złagodzić plamy. W ten sposób o wiele łatwiej je usunąć.

2. Wytrzyj i wyczyść

Możesz również namoczyć wilgotną (bawełnianą) ściereczkę w roztworze czyszczącym i wytrzeć spinki do mankietów do czysta.

Ważne wspomnienia po czyszczeniu

Dokładnie spłucz je wodą. Upewnij się, że mydło nie wyschnie. Nie pozwól, aby spinki do mankietów wyschły na powietrzu, aby uniknąć rdzy. Reakcja wilgotnego metalu na powietrze / tlen może być niewygodna. Zamiast tego osusz je bawełnianą szmatką.

Następnie możesz je wypolerować, co najlepiej nadaje się do metalowych spinki do mankietów (także kamieni). Lakier metalowy nie tylko nadaje im dodatkowy połysk, ale także chroni je przed brudem i zanieczyszczeniami. Jeśli masz do czynienia z zabytkowymi lub zabytkowymi spinkami do mankietów, najlepiej skontaktować się z ekspertem i poprosić o wyczyszczenie go przez profesjonalistę.

[ff id=”2″]