Skip to main content

Świat nieruchomości jest jednym z najbardziej zróżnicowanych pod względem inwestycji. Istnieje wiele rodzajów nieruchomości, na których ludzie z różnych grup kupujących mogą się skupić, aby dokonać inwestycji. Taki typ nieruchomości należy do grupy porzuconych nieruchomości.

Dawno minęły czasy, kiedy porzucone nieruchomości znalezione przez kogoś można łatwo uznać za własne. Własność jest obecnie związana różnymi przepisami, które w jakiś sposób komplikują roszczenie. Ale co jeśli naprawdę chcesz zainwestować w porzuconą nieruchomość, którą właśnie znalazłeś? Oto kilka wskazówek.

Znajdź dowody na to, że nieruchomość została faktycznie opuszczona.

Musisz wesprzeć swoje umiejętności badawcze, aby dowiedzieć się, czy nieruchomość jest opuszczona. Nieruchomość lub dom mogą wydawać się puste, ale nie zawsze oznacza to, że jest opustoszałe i że żadni właściciele nie zejdą z drogi, aby je odzyskać w przyszłości. Jeśli śledzisz własność, mniej więcej spotykasz akty własności, które mogą być nazwane na cześć prawowitych właścicieli lub spadkobierców.

Przestudiuj dostępne rekordy.

Pomimo zapisów nazwisk właściciela, nie zawsze oznacza to, że właściciel jest w 100% skłonny do utrzymania lub nawet zamieszkania w nieruchomości. W większości przypadków właściciel woli sprzedać nieruchomość niż kosztowną i czasochłonną konserwację.

Możesz także zapytać w urzędzie rejonowym i wyszukać dokumenty dotyczące podatku od nieruchomości. Wreszcie, pliki te pokazują, że właściciel płaci podatki lub jest im winien. Opłaty hipoteczne są również przedstawione w tytule własności. Możesz skontaktować się z bankiem lub bankiem hipotecznym, wobec którego nieruchomość ma hipoteki. Podaj swój interes w przejęciu własności nieruchomości. W większości przypadków są gotowi do negocjacji z właścicielem dla właściciela.

Złóż znaczącą ofertę.

Właściciel może nadal chcieć zarabiać po zwolnieniu własności nieruchomości, mimo że jest w hipotece. Upewnij się, że kwota nadal mieści się w zakresie, który chcesz wydać. W większości przypadków właściciele chcą jedynie uwolnić swoje nazwiska od długów.

Stosowanie tak zwanych taktyk desperackich.

Niepożądane działania mogą, ale nie muszą działać na twoją korzyść. Jako konkretny przykład, porzucone nieruchomości są zwykle zajmowane przez osoby fizyczne, a nawet grupy ludzi, z zamiarem uzyskania prawnej własności tych nieruchomości lub ich części. Nieruchomość zajmowana od 20 lat lub dłużej może faktycznie działać na korzyść osoby poszukującej nieruchomości. Z pewnych powodów zdarza się, że decyzje zmieniają bieg wydarzeń, powodując, że nieruchomości należą raczej do mieszkańców niż do rzeczywistych właścicieli.

Zdarzały się przypadki, gdy squatterowie otrzymali opuszczoną własność, w której faktyczni właściciele nie uniemożliwili im zajmowania nieruchomości przez dłuższy czas. Zaleca się jednak ostrożność, ponieważ faktyczni właściciele mogą pojawić się w połowie lub zaledwie kilka lat po zajęciu opuszczonej nieruchomości w celu odebrania nieruchomości. Może to prowadzić do naruszeń, takich jak naruszenia.

[ff id=”2″]