Skip to main content

Zazwyczaj trudno jest znaleźć odpowiedniego mężczyznę do pracy. Z pewnością jest tak w przypadku firmy zarządzającej nieruchomościami. Podczas gdy ryzyko zarządzania nieruchomościami jest znacznie zmniejszone, gdy rzetelny zarządca nieruchomości jest w pracy, musisz znaleźć odpowiednią firmę zarządzającą nieruchomościami, aby proces się powiódł. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak znaleźć właściwy.

Znajdź swoją sieć lokalną

Twoja sieć lokalna składa się z wiarygodnych i godnych zaufania osób. Zapytaj swojego brokera, kontrahenta lub złotą rączkę, czy wie o firmie zarządzającej nieruchomościami, z którą możesz współpracować. Uzyskaj porady ze spotkań sieciowych i klubów inwestycyjnych. Zbierz wszystkie dostępne opcje od osób, które znasz i którym ufasz.

Zadaj urzędnikom firmy ważne pytania

Po przygotowaniu listy firm zarządzających nieruchomościami musisz porozmawiać z ludźmi w każdej firmie i zadać im kilka pytań. Dowiedz się, kim są Twoi inni klienci i zbierz referencje. Spójrz na portfele nieruchomości, którymi zarządzali w przeszłości i dowiedz się, jak efektywni byli w tych przedsięwzięciach. Może to być dobra miara prawdopodobieństwa, że ​​firma z powodzeniem zarządza twoim portfelem nieruchomości.

Kluczowy jest stosunek ceny do wydajności

Po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji należy zapytać o ceny. Zarządzający nieruchomościami są odpowiedzialni za wykonywanie różnych funkcji różniących się kosztami i odpowiedzialnością. Przed zawarciem umowy z firmą upewnij się, że otrzymujesz wszystko, co chcesz, w satysfakcjonującej cenie.

Bądź mądry w kwestii pieniędzy. Niektóre firmy mogą oferować swoje usługi za procent miesięcznego czynszu, inne mogą oferować więcej usług po nieco wyższej cenie. Zaleca się, abyś dokładnie zdecydował, co Ci odpowiada.

Powinieneś odbierać połączenia

Ty i twój zarządca nieruchomości powinniście pracować jako zespół bez zakłócania komunikacji. Pamiętaj, że to twoja własność i masz kontrolę. Pieniądze pozostają z tobą. Na przykład, jeśli firma opiera wynagrodzenie na przychodach z wynajmu, może szukać sposobów na zwiększenie kwoty czynszu. Powinieneś pozostać o krok do przodu i upewnić się, że nie ma to wpływu. Nikt oprócz ciebie nie powinien decydować o swojej nieruchomości.

Upewnij się, kogo w końcu wybierzesz

Poświęć czas na wybór najbardziej odpowiedniego zarządcy nieruchomości. Nie każdy, kto pozostawi dobre pierwsze wrażenie, zrobi to. Nawet jeśli skierowano Cię do menedżera, powinieneś nadal badać i dokładnie sprawdzić przeszłość.

[ff id=”2″]