Skip to main content

Jeśli dowiesz się, że zostałeś wyznaczony na zarządcę spadku lub wykonawcę, możesz nie być gotowy na odpowiedzialność. Niefortunną rzeczą związaną ze śmiercią jest zazwyczaj to, że konkretna praca musi być wykonana w czasie, gdy członkowie rodziny są do niej najmniej przygotowani. W obliczu smutku oczekuje się, że podejmiesz dobre decyzje finansowe i prawne. Oczywiście jest to o wiele łatwiejsze z pomocą prawnika od nieruchomości. Znajdź taki, któremu możesz zaufać i poprowadź administrację osiedla.

Chroń aktywa

Jeśli jesteś wykonawcą kogoś, kto ma bardzo niewiele, praca prawdopodobnie nie będzie wymagać zbyt dużego wysiłku. Z drugiej strony, jeśli zmarły posiadał dużo majątku, który był pełen mnóstwa rzeczy, możesz mieć przed sobą całe zadanie. Próba zrobienia tego samemu bez spadku jest dużym błędem i prawie na pewno prowadzi do nieprzyjemnych komplikacji prawnych. Twoim zadaniem jest ochrona zasobów. Przejrzyj dokumenty zmarłego, aby dowiedzieć się, kto jest winien pieniądze z nieruchomości. I dowiedz się, co należy zrobić, aby utrzymać interesy biznesowe zmarłego, jeśli taki jest twój cel.

Aby spłacić długi

Podczas gdy (zazwyczaj) nie jesteś odpowiedzialny za to, aby wejść do kieszeni, aby spłacić długi zmarłego, prawnik-spadkodawca powie ci, że Twoim obowiązkiem jest spłacić długi z własnego majątku i majątku. Najpierw musisz spojrzeć na podatki dochodowe, podatki od nieruchomości i inne obligacje rządowe. Następnie musisz spojrzeć na wszystkie prywatne długi, które nie zostaną automatycznie spłacone przez twoją śmierć. Nie zdziw się, jeśli po spłaceniu tych długów nie będziesz miał więcej do podzielenia się. Tak jest często.

Rozdaj pozostałe aktywa

Po spłaceniu długów nadszedł czas na przekazanie pozostałej części majątku i majątku beneficjentom wymienionym w testamencie. Jeśli nie ma woli, rzeczy oczywiście staną się trudne w pośpiechu. Nawet wola może pozostać otwarta na interpretacje i wyzwania. Często zdarza się, że rodzina denerwuje się, gdy kwestionuje się legalną własność. Chciwość odgrywa pewną rolę, ale emocje też. Nikt nie lubi uważać się za ulubionego siostrzeńca, ale zdaje sobie sprawę, że nic mu nie zostało. Ściśle współpracuj z prawnikiem ds. Nieruchomości, aby zapobiec wymknięciu się spod kontroli.

[ff id=”2″]