Skip to main content

Ponieważ wybór kolorów ślubu decyduje o nastroju i ogólnym temacie ślubu i przyjęcia, wybór kolorów ślubu i przyjęcia ma kluczowe znaczenie dla całego wydarzenia. Prawidłowe i umiejętne użycie koloru może i przekaże znaczenie tobie i twoim gościom, ponieważ żaden z nas nie jest odporny na jego siłę. Kolor wpływa na atmosferę pokoju i nastrój chwili. Czy chcesz, aby twój ślub był spokojny i kojący? Czy zawsze marzyłeś o eleganckim romansie z czarnym krawatem? Być może zawsze chciałeś ślubu, który będzie odświeżający, szczęśliwy i jasny? Wszystkie szczegóły, od zaproszeń ślubnych po sukienki, krawaty, kamizelki, buty i wstążki, a także dekoracje weselne, obrusy, kwiaty weselne i świece, są kolorami. Kolory wybrane dla tych elementów powinny bezproblemowo ze sobą współpracować, aby pozostawić trwałe wrażenie wyjątkowego dnia ślubu.

Więc od czego zaczynasz? Właściwy wybór koloru powinien skonsolidować CIEBIE, panny młodej, jako centrum uwagi. Wszystkie elementy wokół ciebie powinny pracować z tobą, a nie przeciwko tobie. Jeśli wybierzesz dominujący kolor, który ci odpowiada, i stwórz stamtąd, możesz być pewien, że twój ślub sprawi, że będziesz lśnić!
Wybierz kolory, które kochasz, ale pamiętaj:

1 Które kolory najbardziej Ci odpowiadają? Pomyśl: kolor włosów, odcień skóry i kolor oczu!
2. Które kolory najlepiej pasują do kolorów włosów i odcieni skóry twoich druhen?
3. Jaki nastrój lub emocje próbujesz stworzyć lub wywołać? Żywe kolory tworzą dramat, a delikatniejsze kolory tworzą bardziej romantyczny klimat.
4. O której porze roku się żenisz: wiosna, lato, jesień, zima? Świąteczne kolory na wiosnę wydawałyby się surowe, a letnie kolory na Boże Narodzenie wyglądałyby słabo. Nie walcz z matką naturą! Świętuj ich kolory w tej chwili! Pamiętaj, że wiosenne i letnie kolory wydają się być coraz jaśniejsze, podczas gdy stonowane kolory najlepiej nadają się na jesień, a odcienie biżuterii są wyborem na zimę.
5. Jakie rodzaje kwiatów i / lub kolory kwiatów są dostępne w tym konkretnym sezonie? Róże są dostępne przez cały rok, ale czerwone róże z długimi łodygami na Walentynki byłyby drogie i trudne do zdobycia.
6. Powinieneś wybrać kolory pasujące do dywanów, zasłon, ścian itp. Wesela. Na przykład, jeśli miejsce ma ciemnoniebieskie dywany i zielone zasłony myśliwego, miękki róż i jasnożółty zdecydowanie by się zderzyły! Pamiętaj również, aby zapytać, czy miejsce planuje remont przed przyjęciem, abyś wiedział, że twoje kolory będą dobrze wyglądać w tym wyjątkowym dniu. Byłoby rozczarowaniem wybrać kolory, które pasują do obecnych ścian, podłóg i zasłon w miejscu, a dopiero w ostatniej chwili odkryć, że kolory w miejscu się zmieniły i są teraz sprzeczne z twoimi starannie zaplanowanymi wyborami kolorów. Kiedy wesele będzie na zewnątrz, zastanów się, jakie kolory już tam są. Na przykład na plaży chcesz kolory pasujące do morza i piasku lub koralowca. W ogrodzie weź pod uwagę kolory kwiatów, które będą obecne o tej porze roku. Jeśli odbiór odbywa się w sali kulturalnej, większość ścian i podłóg jest neutralna, więc wybór kolorów jest nieograniczony.

Być może masz już na myśli ulubiony kolor. Jeśli nie, pomyśl o ulubionym dziele sztuki lub ulubionym pokoju w domu. Może twój narzeczony ma ulubiony kolor. Lub chcesz pomyśleć o tym, co oznacza wybór koloru. Większość kolorów ma znaczenie. Po wybraniu podstawowego koloru warto rozważyć użycie kolorów dodatkowych. Wybierając kolor akcentu, pomyśl o wszystkich elementach ślubu, a uzyskasz pełniejszy obraz tego, jak może wyglądać efekt końcowy.

Jednym z najlepszych sposobów wyboru kolorów jest użycie koła kolorów. Za pomocą koła kolorów możesz zobaczyć, jak działają niektóre z twoich ulubionych kolorów. Kiedy niektóre kolory są zestawiane razem w pokoju, tworzą niezaprzeczalny wygląd. Łączenie ciemnych i jasnych tonów daje bogate wrażenie lub możesz połączyć dowolny kolor z bielą, aby uzyskać eteryczny efekt. Możesz także używać odcieni jednego koloru i zmieniać intensywność odcienia, np. B. od miękkiego masła żółtego do jasnożółtego. Jeśli używasz wielu odcieni tego samego koloru we wszystkich urządzeniach, unikaj monotonnego wyglądu.

Czy chcesz, aby Twój ślub miał poczucie elegancji? Chcesz wybrać kolory, które są asortymentami tego samego tonu. Ten schemat kolorów nazywa się monochromatyczny. Przykładem może być ciemnofioletowy, jasnofioletowy i liliowy.

Aby uzyskać gładki efekt, możesz wybrać kolory analogowe. Kolory analogowe to te, które leżą obok siebie na kole kolorów, takie jak zielony i niebieski, lub spróbuj żółty, brzoskwiniowy i pomarańczowy lub lawendowy z bzem.

Aby stworzyć żywe, energiczne połączenie, wybierz kolory, które są naprzeciw siebie na rowerze! Kolory znajdujące się po przeciwnych stronach koła kolorów nazywane są kontrastami lub kolorami uzupełniającymi. Na przykład żółty jest po przeciwnej stronie fioletowego koła kolorów. Kontrastowe kolory wydają się „wyskakiwać” i tworzyć zabawne, żywe kombinacje! Możesz także wybrać 2 kolory z jednego z przeciwnych kolorów. Na przykład, jeśli żółty jest twoim głównym kolorem, możesz wybrać jasną lawendę i ciemnofioletowy jako 2 darmowe odcienie. Fajnie!

Aby uzyskać zabawne, świeże i szczęśliwe połączenie, wypróbuj kolory, które są równo rozmieszczone w kole kolorów. Jeśli linia zostanie narysowana z 3 „kropek” każdego koloru, linie utworzą trójkąt. To jest przykład kolorów triady. Jeśli użyjesz w tym przypadku żółtego i fioletowego koloru, fuksja stanie się twoim trzecim kolorem. Pamiętaj, aby używać tylko jednego koloru jako koloru głównego, a pozostałych 2 tylko jako kolory akcentu.

Tetrade to użycie czterech kolorów o takich samych odstępach na kole kolorów. Przykładem może być fioletowy, żółty, czerwony i zielony. Jeśli twoim głównym kolorem jest żółty, możesz mieć żółte obrusy z centralnymi elementami wykonanymi z czerwonych i fioletowych kwiatów zmieszanych z zielenią. Zapierające dech w piersiach!

Każda z tych strategii oferuje dobrze skoordynowaną kolorystykę! Miłej zabawy wybierając!

Copyright © 2010 WeddingLDS (oddział Celestial Publishing)
Wszelkie prawa zastrzeżone

[ff id=”2″]