Skip to main content
Budownictwo

Wybór prawnika dla korzystnych trustów i nieruchomości

By 20 kwietnia 2020No Comments

Trust and Estates jest szybko rozwijającym się obszarem prawnym, który obejmuje planowanie majątku, zarządzanie jego majątkiem w ciągu życia oraz zbywanie nieruchomości po śmierci przy użyciu trustów, testamentów i innych dokumentów planistycznych.

Dowiedz się więcej o specjalnych obszarach prawa.

Możesz łatwo zapoznać się z różnymi dziedzinami praktyki, aby ustalić, który typ prawnika najlepiej działa w twoim przypadku. Do ochrony majątku i planowania nieruchomości potrzebny jest prawnik, który zna fundusze powiernicze i nieruchomości.

Powinieneś zatrudnić prawnika, który regularnie zajmuje się problemami w obszarach problemowych w Twojej konkretnej sytuacji i wie wystarczająco dużo o innych obszarach, aby zapytać, czy na podejmowane działania mogą mieć wpływ przepisy prawa w innych obszarach prawa. Na przykład, jeśli przepisujesz testament, a twój małżonek jest chory, planista majątkowy musi wiedzieć wystarczająco dużo o Medicaid, aby poinformować cię, czy istnieje problem z spadkiem małżonka.

Niestety, niektórzy prawnicy twierdzą, że są ekspertami od trustów i nieruchomości, ale mają niewielkie lub żadne doświadczenie w tej dziedzinie. Uznają, że starzenie się Ameryki jest dla nich szansą biznesową i liczą na „zarabianie pieniędzy”. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność, ograniczając wybór prawnika do spraw zaufania i planowania nieruchomości.

Znalezienie prawnika może być łatwiejsze niż myślisz. Wiarygodne i godne zaufania zasoby są już dostępne w Internecie. Na przykład, attorneys.com oferuje pełną bazę prawników, geograficznie i specjalistycznie.

Znalezienie prawnika może wydawać się monumentalnym zadaniem.

Już się martwisz, ponieważ masz problem prawny. Możesz zostać pozwany przez wierzyciela lub ranny w wypadku samochodowym. Możesz założyć firmę, adoptować dziecko lub w końcu zaspokoić potrzeby związane z planowaniem osiedla. W takich sytuacjach potrzebujesz prawnika, aby chronić swoje prawa, ale każda sytuacja wymaga bardzo różnych umiejętności. Jednak wiele osób nie wie, jak znaleźć odpowiedniego dla nich prawnika, co tylko zwiększa ich strach.

Nic dziwnego, że ostatnie badania wskazują, że zdecydowana większość konsumentów (81%) życzy sobie, aby istniały zasoby, które pomogą im znaleźć kompetentnych prawników. Badanie sugeruje również, że 62% chce dostępu do legalnych zasobów online. W tym artykule opisano podstawowe kroki dotyczące znalezienia prawnika i korzystania z zasobów internetowych, które są już dostępne.

Sprawdź bazę prawników w swojej społeczności.

Możesz skorzystać z http://www.lawyers.com. Pomocne mogą być również inne źródła internetowe. Usługi rekomendacji dla prawników prowadzone przez lokalną organizację adwokacką mogą pomóc Ci znaleźć odpowiedniego adwokata. Odwiedź abanet.org/referral/, aby znaleźć usługę polecania w pobliżu. Jeśli kwalifikujesz się finansowo, skontaktuj się z lokalnym serwisem pomocy prawnej, klikając http://www.abanet.org/legalservices/probono.html. Możesz także skontaktować się z organizacją prawniczą lub American College of Trust and Estate, aby znaleźć najlepszych prawników w swojej okolicy.

Jednak niektórych rzeczy nie można zrobić online! W każdym razie poproś adwokata o upewnienie się, że ma on niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz że masz poziom komfortu, który pozwoli ci poradzić sobie z nim uczciwie i otwarcie. Zwykle nie będą pobierane żadne opłaty (lub tylko bardzo małe) za tę wstępną konsultację.

[ff id=”2″]