Skip to main content
Budownictwo

Wybór projektanta stron internetowych

By 30 marca 2020No Comments

Wielu właścicieli małych firm ma trudności z podjęciem właściwego wyboru projektu witryny. Szukają pomocy w Internecie na swojej stronie internetowej i stwierdzają, że wybór jest trudniejszy niż oczekiwano. Obecnie istnieją (dosłownie) miliony stron internetowych podających się za profesjonalnych projektantów stron internetowych. Należy jednak zachować ostrożność, wybierając odpowiednią osobę lub osoby, które będą ufać wizerunkowi firmy. W tym artykule postaram się podzielić projektantów stron internetowych na możliwe do zarządzania grupy i nauczyć czytelnika różnicy między typami.

Projektanci stron internetowych dzielą się na cztery ogólne kategorie: niezależny amator, niezależny profesjonalista, firma zajmująca się projektowaniem stron internetowych, firma zajmująca się tworzeniem stron internetowych.

Niezależny amator

Większość projektantów stron internetowych, z którymi się spotykasz, zwłaszcza wyszukiwania w Internecie, to freelancerzy. Oznacza to, że ludzie, którzy zajmują się projektowaniem stron internetowych, ale nie są zatrudnieni przez firmę zajmującą się projektowaniem stron internetowych. Niektóre z nich prowadzą działalność na własny rachunek, ale większość z tych freelancerów to amatorzy. Znajdziesz kopię FrontPage ™ dostarczoną z pakietem MS Office ™ Suite. Odkryli, jak fajnie może być tworzyć strony internetowe i powiedzieli znajomym, że mogą „projektować” strony internetowe.

„Profesjonaliści” amatora polegają na tym, że są bardzo tanie. „Wady” są zbyt liczne, aby je wymienić, ale wskazuję kilka. Nie masz szkolenia; Niewiele wiedzą o tym, jak działa dobra strona internetowa. Nie rozumieją ani kodu HTML, ani CSS, tylko FrontPage. Nie rozumieją ogólnych koncepcji projektowania i układu i mają niewielkie realne doświadczenie. Głównym powodem, dla którego należy unikać poważnego biznesmena, jest to, że ich praca wygląda amatorsko, co sprawia, że ​​Twoja firma wygląda amatorsko. Kto tego chce?

Niezależny profesjonalista

Profesjonalista jest często po prostu zdefiniowany być opłaconym. Ludzie myślą, że jeśli dostaniesz zapłatę za coś, jesteś profesjonalistą. Może to prawda na igrzyskach olimpijskich, ale nie jesteś profesjonalistą w świecie usług biznesowych, dopóki nie zostaną ustanowione i szanowane przez klientów i współpracowników. Niezależni profesjonalni projektanci stron internetowych są dużym skokiem od amatorów, ponieważ stworzyli portfolio godnej szacunku pracy. Posiadają kwalifikacje i doświadczenie oraz kwalifikacje, które można zweryfikować, kontaktując się z referencjami. Mają dobrą reputację wśród swoich klientów i innych specjalistów. Ogólnie rzecz biorąc, dobry niezależny profesjonalny projektant stron internetowych może być dobrą osobą do stworzenia Twojej witryny. Ale trudno je odróżnić od amatorów, jeśli tylko przeszukujesz Internet.

Zaletą jest to, że jeśli znajdziesz dobry, są one znacznie tańsze niż firma zajmująca się projektowaniem stron internetowych. Ale to zwykle jedyna korzyść. Jeśli budżet Cię ogranicza, freelancer zrobi to dla małego projektu. Ale wszystko, co jest bardzo ważne, należy pozostawić profesjonalnej firmie.

Niektóre wady korzystania z niezależnego profesjonalisty polegają na tym, że zazwyczaj pracują one w niepełnym wymiarze godzin, co oznacza, że ​​mają ograniczony czas na projekt. Są również ograniczone w tym, co mogą dla Ciebie zrobić. Większość freelancerów to specjaliści w jednej dziedzinie i generaliści we wszystkim innym. Niektórzy nie mają żadnych umiejętności w żadnej innej specjalności i często trzeba znaleźć innych, aby pełnić role. Ponadto freelancerzy nie zawsze są tanie, chociaż wielu z nich stara się założyć własną firmę. Niektóre są bardzo poszukiwane i za swoją pracę pobierają co najmniej 100 USD za godzinę. Moja rada tutaj jest taka, że ​​jeśli musisz dużo wydać, idź z firmą, która ma zespół specjalistów, aby szybciej wykonać pracę.

Firma zajmująca się projektowaniem stron internetowych

To kolejny krok poza niezależnym profesjonalistą. Firma zajmująca się projektowaniem stron internetowych oferuje „cały program”. Oferują one prawdziwe zarządzanie projektami i zebrali zespół ekspertów internetowych do obsługi szerszego zakresu zadań. Firma może zapewnić znacznie wyższy poziom wiedzy w zakresie projektowania stron internetowych, programowania, opracowywania treści i nie tylko.

Taka firma jest zwykle bardzo mała, ale wystarczająco duża, aby obsłużyć większe projekty. W porównaniu z najlepiej wykwalifikowanymi freelancerami firma ma różnorodne talenty i współpracę. Efektem końcowym jest zazwyczaj produkt o znacznie wyższej jakości.

Jedynymi prawdziwymi wadami z jednej strony jest to, że firma zajmująca się projektowaniem stron internetowych jest droższa niż freelancer, ponieważ w pracy jest znacznie więcej ludzi. Jednak to, co płacisz za pierścienie, jest prawdą. Z drugiej strony firmy zajmujące się projektowaniem stron internetowych mogą być zbyt małe, aby realizować bardzo duże projekty lub długoterminowe projekty i zazwyczaj nie dysponują zasobami ludzkimi, aby zrealizować tę umowę o wartości 500 000 USD. Dla poważnych ludzi biznesu, którzy szukają jakości i profesjonalizmu i nie mogą sobie pozwolić na dużą firmę, jest to odpowiednia droga.

Firma programistyczna

Jak sugeruje tytuł, firma zajmująca się tworzeniem stron internetowych jest jak każda tradycyjna firma. Mają pracowników biurowych, mają właścicieli i oficerów oraz zespół utalentowanych specjalistów, którzy otrzymują dobrą pensję za swoją pracę. Często masz sprzedawców pracujących wewnątrz i na zewnątrz sprzedaży. Jakość ich pracy jest oczywista, ponieważ zła praca nie może cię tak dobrze ustalić. Firmy te oferują zespoły bardzo utalentowanych specjalistów, którzy pracują nad Twoim projektem i wykonują pracę szybko i niezwykle wydajnie. Ponadto zazwyczaj obejmują wszystkie aspekty rozwoju witryny, w tym marketing i reklamę. Mogą mieć wyspecjalizowane zespoły, które mogą rozmieścić w Twojej lokalizacji i pracować wewnętrznie na podstawie umowy na czas określony. Możliwości są nieograniczone.

Jeśli cena jest nieistotna i wymagana jest praca najwyższej jakości, chciałbyś podjąć się tego zadania. W przypadku firm o ograniczonym budżecie oferta znanej firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych może Cię zrzucić, ale wiesz, że firmy z potrzebami projektowymi sięgającymi setek tysięcy dolarów znają wynik. Tak więc jedynym prawdziwym minusem firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych jest to, że są one zwykle bardzo drogie. Z drugiej strony koszty są względne, a większe firmy lubią współpracować z większymi firmami.

Podsumowując, wybór należy do Ciebie. Polecam poważnemu biznesmenowi, abyś przeznaczył rozsądną kwotę na prawidłowe zaprojektowanie i wykonanie profesjonalnej strony internetowej. Unikałbym amatora i outsourcingu do osoby lub firmy z dużym doświadczeniem i rozsądnymi cenami, aby stworzyć moją obecność w sieci. Gdyby pieniądze nie miały znaczenia, zajmowałbym się tylko firmami o ugruntowanej pozycji i płaciłbym duże pieniądze, aby dobrze i dobrze wykonać zadanie.

[ff id=”2″]