Skip to main content
Budownictwo

Wyjaśnienie opłat za zarządzanie nieruchomościami

By 7 kwietnia 2020No Comments

Chociaż wiele osób widzi korzyści z uruchomienia usługi zarządzania nieruchomościami, aby poradzić sobie z presją bycia wynajmującym w stosunku do nieruchomości mieszkalnej lub komercyjnej, często wahają się podpisać na kropkowanej linii z powodu związanych z tym kosztów. Istnieje wiele różnych opłat, które może pobierać Twoja usługa administracyjna z tego czy innego powodu. Jednak postawiliśmy sobie za cel określenie najczęstszych opłat.

Komisja

Jest to nazwa stałej opłaty miesięcznej, którą zostaniesz obciążony, aby zrekompensować czas, jaki usługa zarządzania nieruchomościami inwestuje w twoje portfolio. Opłata ta może wynosić tylko 3% miesięcznego czynszu brutto lub ponad 15%. To zależy tylko od wybranej usługi. Inni wybierają stawkę zryczałtowaną, ale jest to niezwykłe.

Leasing lub ustanowienie

Jest to jednorazowa opłata naliczana w celu zrekompensowania zespołowi zarządzającemu nieruchomościami czasu i zasobów potrzebnych do skonfigurowania portfela w celu pokazania nieruchomości potencjalnym najemcom i innych związanych z nimi obowiązków. Wiele osób lubi uważać tę opłatę za wyższą opłatę za znalezienie, ponieważ zasadniczo to robi menedżer.

Odnowienie najemcy

Jest to opłata naliczana za każdym razem, gdy usługa zarządzania nieruchomościami odnawia bieżącą umowę najmu. Obejmuje koszty sporządzenia dokumentów (ponieważ często wiąże się to z aspektami prawnymi) oraz wszelką komunikację związaną z podpisywaniem dokumentów. Niektóre usługi uważają również, że opłata ta obejmuje coroczną kontrolę.

Dopłaty alimentacyjne

Jest to opłata, której wiele osób często nie zdaje sobie sprawy, dopóki nie zostanie przeprowadzona jakaś konserwacja ich nieruchomości. Jest to określone w umowie podpisanej z menedżerem i zawiera procent powyżej ostatecznej kwoty faktury, którą zostaniesz obciążony dodatkowo (często około 10% w celu zrekompensowania kierownikowi jego wydatków) .

Oprócz czterech powyższych opłat, wiele usług zarządzania nieruchomościami nalicza również to, co wiele osób określiło jako „żartujesz sobie ze mnie”. Koszty, które usługa uważa za w pełni uzasadnione, ale których nie możesz uwierzyć, zostaną poproszone o pokrycie. Opłaty te obejmują opłatę prowizyjną, nawet jeśli Twoja nieruchomość jest pusta, opłatę za konserwację zapobiegawczą, która nie podlega zwrotowi, nawet jeśli nic się nie stanie, oraz koszty oznakowania.

[ff id=”2″]