Skip to main content

Motywuj uczniów EFL dramatem

Motywacja naszego angielskiego jako ucznia języka obcego jest stałą troską dla większości nauczycieli EFL. Uczniowie mogą również mieć ograniczoną znajomość języka angielskiego (LEP) lub wahać się z powodu innych wewnętrznych lub zewnętrznych czynników motywacyjnych. Możesz potrzebować nowych technik nauczania gramatyki angielskiej, czasowników lub struktur w kontekście. Ponadto nauczyciele języka angielskiego mogą po prostu szukać dodatkowych sposobów włączenia dynamiki do swoich zajęć z języka angielskiego. W każdym razie dodanie dramatu i elementów dramatycznych jest często witane z entuzjazmem. W przygotowaniu znajdziesz kilka przydatnych rekwizytów i materiałów, które pomogą ci włączyć dramaty w klasie EFL.

Ważne rekwizyty, które powinieneś mieć pod ręką

Meble:

Niektóre przydatne elementy do symulacji ustawienia restauracji, kawiarni, sklepu lub sklepu to mały stolik, dwa do czterech krzeseł, obrus, nakrycie stołu, niektóre poduszki do rzucania, dywan i wybór naczyń. W przypadku naczyń rozważ plastikowe kubki, kubki, talerze, sztućce, naczynia kuchenne, serwetki i pojemniki na przyprawy.

Odzież postaci:

Aby pomóc uczniom zaangażować się w dramaturgię, dialog i odgrywanie ról, znajdziesz wybór kurtek, płaszczy, fartuchów, czapek, czapek (czapka z daszkiem, czapka mundurowa itp.), Masek dla „Batmana”, aby mówić biernie, oraz peruk ( w różnych kolorach) są łatwe do zakupu. Weź również pod uwagę dodatkowe elementy, takie jak krawaty, buty, szaliki, chusteczki do nosa, chusty i rękawiczki.

Artysta Foley:

Uczniowie EFL w każdym wieku uwielbiają wprowadzać je w różne dramatyczne sceny. Wszelkiego rodzaju dzwonki, dzwonki, fajki, flety, grzechotki i wszystkie inne rzeczywistości, które możesz wymyślić, dodają różnorodności pomysłowym rekwizytom.

Zabawki i zabawki:

Te zabawki i zabawki bardziej mi się podobają, ponieważ można je wykorzystywać w różnych zajęciach jako lekcje języka obcego obok dramatu i dialogów. Wypróbuj wybór przedmiotów: balony, lalki, pluszowe zabawki, kulki, podnośniki, gry karciane, nadmuchiwana piłka (jak piłka plażowa), mniejsza gumowa piłka, baseball lub piłka nożna, para kości, niektóre popularne gry planszowe, wiele kobiet, niektóre domino i gra w szachy.

Ustawienia akcesoriów:

Aby symulować ustawienia, wypróbuj rekwizyty, takie jak popielniczki, minutniki, klepsydra, torby o różnych rozmiarach, bardzo tępa maszynka do golenia, krem ​​do golenia, minutnik do jajek, butelki z rozpylaczem i wolno stojący zegar. Prawdopodobnie masz już w klasie różne książki, papier, długopisy, linijki, nożyczki i inne artykuły papiernicze, aby wypełnić ten wybór rekwizytów.

Światła, kamera, akcja!

Oczywiście nie musisz mieć pod ręką wszystkich tych przedmiotów. Wszystko, co jest dostępne i pasuje do warunków, w których uczysz, określi, z którą z tych rzeczy ostatecznie będziesz pracować. Twoi uczniowie bez wątpienia będą mieli wiele innych sugestii. Pamiętaj, aby pozwolić im na swobodne lub „niekierowane” ćwiczenie z językiem angielskim w kontekście, prowadzenie dialogów, dramatów, skeczów i gier fabularnych, zabawę z nimi, a przede wszystkim cieszenie się z rezultatów.

Rzuć okiem na wideo szkicu, który grupa moich uczniów zrobiła za pomocą kilku prostych rekwizytów. Mówi: „Co powie Jackie?”

[ff id=”2″]