Skip to main content
Budownictwo

Wynajęcie firmy zarządzającej nieruchomościami – zalety i wady

By 7 kwietnia 2020No Comments

Posiadanie nieruchomości na wynajem może być świetną zabawą, ale może też oznaczać dużo pracy. Podczas gdy wielu właścicieli ma naprawdę niesamowite doświadczenia, jest ich tak samo wielu. Zatrudniając firmę zarządzającą nieruchomościami, możesz zadbać o zmartwienia i czasochłonne zadania związane z zarządzaniem wynajmowaną nieruchomością i przekazać je profesjonalistom. Zanim zdecydujesz się zatrudnić profesjonalną firmę wynajmującą, zrób inwentaryzację swojej nieruchomości i zdecyduj, czy warto.

Korzyści z wynajmu firmy zarządzającej nieruchomościami

Możesz znaleźć najemców dla siebie
Profesjonalna firma zarządzająca może prowadzić marketing dla Ciebie i Twojej nieruchomości, zamieszczać reklamy i sprawdzać połączenia od potencjalnych najemców. Jeśli ktoś odpowie, kto odpowiada kwalifikacjom, które nadałeś usłudze zarządzania nieruchomościami, firma zadzwoni do Ciebie!

Możesz działać jako połączenie
Dobre relacje z klientami są niezbędne, a jeśli masz dużą firmę, możesz nie mieć czasu na utrzymanie relacji z każdym nowym najemcą. Jeśli wynajmiesz firmę wynajmującą, mogą pomóc Ci to zrobić za Ciebie. Firmy zajmujące się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami mogą również rozpatrywać reklamacje i żądania napraw lub konserwacji, zamiast pozostawić to wszystko tobie.

Możesz obsługiwać finanse
Jeśli lubisz zajmować się finansowymi aspektami wynajmującego, lub jeśli po prostu uważasz, że lepiej jest dla kogoś zrobić tę część twojego biznesu, firma zarządzająca nieruchomościami może być właśnie dla Ciebie. Profesjonalni zarządcy nieruchomości pobierają czynsz, depozyt zabezpieczający i ewentualnie opłaty za opóźnienie. Nie musisz już przypominać lokatorom o opóźnieniach w płatnościach!

Znasz lokalne przepisy
Ponieważ istnieją szczególne przepisy prawne dotyczące wynajmu nieruchomości, wynajęcie usługi zarządzania nieruchomościami może być przepustką do lepszego zrozumienia tych przepisów dla własnej korzyści. Specjalista w twoim kącie może być bardzo pomocny i pomóc uniknąć potencjalnych błędów prawnych w zarządzaniu wynajmowaną nieruchomością.

Jesteś dobrze połączony
Każdy profesjonalny menedżer ds. Wynajmu, o którym warto wspomnieć, może mieć powiązania z innymi specjalistami i grupami w Twojej okolicy. Jeśli musisz zatrudnić kogoś do naprawy, uaktualnienia lub wymiany, Twój menedżer może polecić kogoś, kogo zna lub z kim pracował, abyś mógł prawidłowo wykonać zadanie za pierwszym razem.

Wady wynajmu firmy zarządzającej nieruchomościami

Kosztują pieniądze
Naprawdę jedynym minusem korzystania z profesjonalnej wypożyczalni jest koszt. Wielu właścicieli uniknie rejestracji w takich firmach, ponieważ obawiają się, że wpłynie to na ich marże zysku nieco bardziej, niż by chcieli.

Wynajęcie firmy zarządzającej nieruchomościami ma wiele zalet. Spokój i wiedza, że ​​zadzwonią, gdy wydarzy się coś naprawdę ważnego, to wszystko, co właściciel firmy może docenić!

[ff id=”2″]