Skip to main content
Budownictwo

Wynajmujący: Jak ustalić kwotę wynajmu nieruchomości

By 5 kwietnia 2020No Comments

Chciałbym przedstawić różne zasoby, w których inwestor nieruchomości lub właściciel nieruchomości może ustalić, jaki czynsz można pobierać za nieruchomość inwestycyjną. Trzy najpopularniejsze strony internetowe dostępne w tym celu to Zillow.com, Rentometer.com i Craig’s List .

Zillow jest najbardziej popularny i szanowany, więc zaczniemy od tego. Idź do Zillow.com i wprowadź adres swojej nieruchomości, a następnie kliknij „Szukaj”. Kliknij słowo „Wypożycz” lub „Zestimate”, oba podadzą prognozy wynajmu. Słowo Zestimate (koszt najmu z Zillow) powinno pojawić się wraz z kwotą czynszu i obszarem, dla którego Zillow uważa, że ​​nieruchomość może wynająć.

Wiemy, że Zillow nie jest idealny. Zillow korzysta z modeli komputerowych, a ich czynsz opiera się na średnich wartościach w regionie, które mają właściwości podobne do Twojej nieruchomości, np. B. liczba metrów kwadratowych, podobna liczba łóżek, łazienek itp. Ponownie, żaden model komputerowy nie jest idealny, ale ogólnie Zillow jest dokładny. Musisz być realistyczny w stosunku do nieruchomości i obserwować jej właściwości. Jeśli twój dom jest budynkiem wielomieszkaniowym lub jeśli twój dom jest w jakiś sposób inny niż jakakolwiek inna nieruchomość w okolicy, Zestimate może być niedokładny.

Druga strona to rentometer.com . Gdy znajdziesz się na stronie, wpisz adres nieruchomości. Ta strona pyta o liczbę sypialni w nieruchomości. Możesz także podać inne informacje, które mogłyby dokładniej oszacować koszt wynajmu. Po wprowadzeniu wszystkich informacji kliknij „Prześlij”. Strona oferuje podobną analizę jak Zillow i obszar, w którym czynsz może spaść.

Innym doskonałym sposobem na uzyskanie porównywalności jest Lista Craiga . Lista Craiga w przeszłości miała problemy z oszustami i oszustami. Ale jeśli chodzi o ustalanie kwot czynszu, jest to dość dokładne. Na tej stronie możesz przeprowadzić nieco inne wyszukiwanie. Przejdź do listy Craiga dla swojego regionu, przejdź do sekcji „Obudowa” i wpisz swoje miasto. Jeśli jest to program rozwoju, możesz wprowadzić nazwę programu. Następnie wprowadź liczbę sypialni i / lub łazienek. W tym momencie wiele domów lub mieszkań pojawia się przy wyszukiwaniu czynszu. Następnie musisz je przejrzeć i sprawdzić, czy są podobne i jak wygląda Twoja nieruchomość, abyś mógł porównać jabłka z jabłkami.

Pamiętaj, że są to dane szacunkowe i musisz przetestować rynek, aby naprawdę wiedzieć, jaką nieruchomość można wynająć na każdy miesiąc. Nie zalecamy próby „wzlotu” i stwierdzenia, że ​​można negocjować w dół. To rzadko działa w dzisiejszym środowisku. Zasadniczo, jeśli zawyżasz cenę nieruchomości i masz nadzieję na zwiększenie czynszu, zostanie ona po prostu zignorowana i nie uzyskasz ruchu ani potencjalnych najemców.

Moją lepszą strategią jest wykorzystanie powyższych zasobów, aby uzyskać dokładną wycenę czynszu, a następnie wycenić swoją nieruchomość nieco niżej. Powinno to przyciągnąć znacznie więcej taryf i może spowodować, że ceny będą się szybko zmieniać, a nieruchomość będzie pusta przez tygodnie lub miesiące.

[ff id=”2″]