Skip to main content

Mamy te wszystkie dni, spuszczamy głowy i padamy na siebie; Możesz nawet pominąć kilka objaśniających słów. Nasza gra w pickleball nie odpowiada naszym ocenom graczy lub USAPA. To frustrujące. Powiem ci sekret, którego nauczyłem się dawno temu od trenera, który zmusił nas do jego osiągnięcia. Twój stan umysłu lub sposób myślenia odgrywają ogromną rolę w twoich sukcesach i porażkach.

Carol Dweck, autorka Mindset, identyfikuje dwa typy zestawów umysłów. firma i wzrost. Mocne nastawienie ukształtowało cię od urodzenia, jest tym, czym jesteś i określiło twoją wiarę w swój potencjał. Wrodzone przekonanie złożone z wpływów zewnętrznych i interpretowane wewnętrznie. Mocne nastawienie, które widzi przeszkody w obliczu zmian i wyzwań, a zatem interpretuje porażki jako porażkę z powodu braku umiejętności. To tak, jakby patrzeć na drugą stronę kortu i myśleć, że trawa jest bardziej zielona – wydaje się, że twoi przeciwnicy wykonują właściwe ruchy i brakuje czegoś, co powstrzyma cię przed wygraną.

Z drugiej strony postawa wzrostu ma charakter embrionalny. Tutaj wiara w siebie może pomóc nam dostosować się i rozwijać tak, jak chcemy, rozwijając nasze talenty poprzez ciężką pracę i zaangażowanie. Kluczem jest, aby dowiedzieć się, jak kochamy nasz rozwój, grając w pickleball, jednocześnie rozwijając odporność na straty.

Usłysz te „głosy”

Nauka opanowania określonego wyzwania zaczyna się od opanowania emocji, a następnie możesz osiągnąć optymalną wydajność w zawodach. Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na te negatywne głosy; Znasz ten – od członków rodziny, którzy wyrazili porażkę, lub od trenerów, którzy wyrazili brak talentu. Być może nawet śmiech kolegów z klasy lub członków klubu. Mentor, który szybko reaguje, gdy masz niepowodzenie. Być może rozwinął się reaktywny „nawyk” – automatyczna reakcja na bodźce emocjonalne. Naciśnięcie tych starych stłumionych klawiszy zapewnia ulgę i zrozumienie, ale pomimo ich najlepszych intencji może również wywołać emocjonalny przewrót i łatwo cię zmieść. Na szczęście istnieje jeden sposób na zatrzymanie spirali niekontrolowanych reakcji emocjonalnych – wyrównanie. Cofnij się świadomie, aby skupić się na zmysłach i efektach fizycznych, które mogą one przejawiać. Zwiększone tętno, spocone dłonie, nudności, napięte lub napięte mięśnie, lęk i płytki oddech.

Potwierdź i zaakceptuj

Pozostań w chwili obecnej i potwierdź, że te fizyczne efekty są bardzo ważne, abyś mógł przetwarzać informacje tak, jakbyś był lekarzem obserwującym pacjenta. Postrzegaj swoje podniecenie emocjonalne jako wyimaginowane zagrożenie, a zwiększony stres psychiczny lub pobudzenie fizyczne jest normalną reakcją, którą można zmniejszyć poprzez kontrolowanie emocji. Wolniej. Zaakceptuj, że możesz pomóc swojemu mózgowi przetworzyć nowe „nawyki”, aby skutecznie pozostać uziemionym. Rozciągaj i oddychaj, wizualizuj lub koncentruj się na sygnałach energetycznych, które ucieleśniają sposób, w jaki chcesz przekształcić energię ujemną w energię dodatnią.

wyborczy

Masz wybór; Interpretuj negatywne wyzwania lub niepowodzenia wynikające z braku talentu lub pozytywnego nastawienia do wzrostu przydatności. Jeśli masz wątpliwości co do swojego talentu, zmień skupienie – z czasem i wysiłkiem wierzysz, że możesz nauczyć się pewnych umiejętności lub osiągnąć cel. Jeśli doznasz niepowodzenia lub spotkasz się z krytyką, kontynuuj naukę i wytrwaj.

Kiedy trawa po „drugiej stronie” przykuwa moją uwagę, zatrzymuję się i mam odwagę pomyśleć o „wodzie” lub sukcesach, które utrzymują moją trawę na zielono. Nadal jestem w stresie i wciąż słyszę „głos” mojej niezłomnej postawy. Nauczyłem się stawiać czoła krytyce; Czasami stare odpowiedzi cofają swoje brzydkie głowy do tyłu i denerwuję się – uderzam piłkę, nie myśląc i nie popełniając przypadkowych błędów. Innym razem mogę umieścić te głosy na ich miejscu. Interpretuję swoje wyzwania i niepowodzenia, a następnie odzyskuję kontrolę emocjonalną. To wszystko jest bardzo osobiste.

Z biegiem czasu może ci pomóc nauczyć się przyjmować wyzwanie kijów z całego serca, zdobyć mądrość od niepowodzeń i odpowiedzieć na krytykę, którą napotykasz, przyjmując filozofię wzrostu.

[ff id=”6″]