Skip to main content

Wprowadzenie:

Problem własnej rachunkowości stawał się coraz bardziej powszechny wraz z pojawieniem się niedrogiego oprogramowania księgowego na początku lat 90. 27 września 1994 r. Intuit kupił program o nazwie MoneyCounts od Parsons Technology za 64 mln USD. Intuit zmienił nazwę MoneyCounts na QuickBooks i stworzył bardzo skuteczny unikalny punkt sprzedaży „Możesz zaoszczędzić pieniądze, prowadząc własną księgowość”. Ten USP doprowadził Intuit do przejęcia prawie 85% rynku małych firm. Księgowi nie byli fanami tego niezwykle popularnego oprogramowania z kilku bardzo dobrych powodów. Po pierwsze, nie był to prawdziwy program księgowy z poważnymi lukami w zabezpieczeniach. Po drugie, zachęcił niedoświadczonych ludzi do przejęcia kluczowego segmentu procesu finansowego. Po trzecie, odwracało to uwagę właścicieli firm od ich podstawowej działalności, a ostatnio działalność księgowa została drastycznie ograniczona.

Aby szczegółowo rozwiązać wszystkie problemy związane z rozliczaniem DIY, potrzebna byłaby książka. Omówię jak najwięcej głównych tematów, aby dać czytelnikowi możliwość lepszego zrozumienia niezwykle ważnego tematu. Czekam na pytania i komentarze na ten temat, aby pomóc przedsiębiorcom, którzy mogli nie mieć możliwości podjęcia świadomej decyzji.

Problemy

Jeśli czytasz ten raport specjalny, prawdopodobnie jesteś jednym z milionów właścicieli małych firm, którzy zmagają się z problemem „tworzenia własnych książek”. Dla wielu pomysł wynajmu zewnętrznego księgowego lub księgowego do osobistych spraw finansowych jest czymś w rodzaju otwarcia twojej szafy na kompletnie nieznajomego. Uważam, że to pytanie o prywatność jest ważne. Szczerze mówiąc, jednym z powodów, dla których wybrałem CPA było to, że wiedziałem, że będę prowadzić działalność i chciałem kontrolować własne finanse. Większość przedsiębiorców nie ma tej opcji ani umiejętności. Rachunkowość DIY jest równie ważna, ponieważ może wpłynąć na rentowność firmy. Istnieje wiele problemów do rozwiązania, w tym:

Skorzystaj z informacji księgowych, aby przygotować deklaracje podatkowe

Integralność utworzonych informacji finansowych

Ważność danych historycznych do prognozowania przyszłych wyników

Zarządzanie przepływami pieniężnymi

Koszt utrzymania profesjonalisty

Czas, wysiłek i frustracja, aby zachować własne książki

Biorąc pod uwagę rosnącą skłonność rządu do przeprowadzania kontroli

Czas i wysiłek, aby dowiedzieć się o rachunkowości

Tworzenie procesów księgowych

Czynnik zaufania

Jak widać, wiele problemów należy rozwiązać, jeśli wybierzesz właściwy. To daleko od all inclusive. W grę wchodzi wiele innych kwestii prawnych, finansowych i / lub osobistych. Chodzi o to, że temat tworzenia i prowadzenia serii książek i dokumentacji ma duże znaczenie dla małego biznesu. Decyzja o tym, jak to zrobić, nie powinna być podejmowana na podstawie kaprysu lub niedoinformowanych. Osoba prowadząca małą firmę nie wie tego, czego nie wie. Działalność firmy ma pewne obowiązki i obowiązki. Brak wiedzy nie jest ważnym powodem, gdy kwestionuje się książki i zapisy. Uważam, że Twoim obowiązkiem jako właściciela firmy jest dokładne określenie problemów i podjęcie świadomej decyzji w celu rozwiązania każdego problemu. Domyślnie jesteś prezesem swojej firmy, który ma wszystkie związane z tym obowiązki, w tym zobowiązania podatkowe, prawne i osobiste.

Powody i wymówki

Większość, jeśli nie wszystkie startupy podejmują się tworzenia własnych książek i rejestrów z kilku prostych powodów:

Nie ma mowy o utrzymaniu profesjonalistów

Ograniczona liczba transakcji

Ujawnienie osobistych informacji finansowych

Postrzeganie, że jest to łatwe

Tendencja do wahania się

Strach

Fakty

Każda firma musi złożyć zeznanie podatkowe. Wreszcie należy rozwiązać problem księgowy. Miliony ludzi decydują się na składanie własnych deklaracji podatkowych, co samo w sobie jest kolejnym problemem. Pozwólcie mi to rozwiązać, zanim przejdę dalej. To naprawdę łatwe, nie dlatego, że składam zeznania podatkowe, ale ze względu na złożoność przepisów podatkowych, zarówno na poziomie federalnym, jak i stanowym.

Mogę porównać pomysł osoby składającej zeznanie podatkowe z wyciąganiem zębów. Kiedy byłem dzieckiem, moje zęby naturalnie wyszły. Nie musiałem iść do dentysty, żeby je profesjonalnie narysować. Nawet gdybym je wyciągnął, gdybym tego nie zrobił, moje stałe zęby w końcu wyrosłyby, aby ukryć moje fałszywe przekonanie, że jestem dentystą. Jako dorosły wiem lepiej. Jeśli jesteś właścicielem firmy, mam nadzieję, że będziesz wiedział lepiej. Próba złożenia własnego zeznania podatkowego byłaby tym samym, co próba bycia własnym dentystą.

Stawką jest po prostu zbyt wiele. Potencjalnie pominięta amortyzacja lub, co gorsza, agresywna amortyzacja, która prowadzi do audytu i bardzo niefortunnego błędu polegającego na nieuwzględnieniu Twojej firmy i pozwiecie osobistej fortuny, by wymienić tylko kilka. Jeśli nie znalazłeś mojego stanowiska w tej sprawie, pozwól mi to wyjaśnić. Złożenie własnego zeznania podatkowego jest ogromnym błędem. Jeśli chcesz otworzyć firmę, musisz uzyskać poradę od dobrego doradcy podatkowego.

Kolejnym faktem, który należy wziąć pod uwagę, jest aspekt finansowy. Jest to prawda, ponieważ większość startupów początkowo nie ma funduszy. Pomysł inwestowania w profesjonalne doradztwo wymaga szczególnej sprytu. Należy zwrócić uwagę na bardzo popularną „bezpłatną poradę”. Nie znam wielu specjalistów, którzy nie zaoferowaliby potencjalnemu klientowi strategii pierwszej sesji strategicznej. To sprawia, że ​​ten problem jest praktycznie nieważny.

Jeśli zdecydujesz się zatrudnić profesjonalistę, który cię poprowadzi, zrozumieją problemy finansowe. Właściwa osoba jest gotowa wesprzeć Ciebie i Twój nowy biznes oraz opracować działającą strukturę cen. Nie oczekuj, że dobry księgowy będzie pracował za darmo i nie zatrudniaj członka rodziny lub przyjaciela, który jest skłonny pracować za darmo. Nie będą cię traktować jak każdego innego klienta, ponieważ po prostu nie jesteś. Jednymi z najgorszych klientów, z którymi kiedykolwiek miałem do czynienia, byli przyjaciele i rodzina. Problem polega na tym, że często przynoszę bardzo złe wiadomości, które stawiają mnie w niepewnej sytuacji. Jeśli masz znajomego lub członka rodziny, który prowadzi działalność, poproś go o skierowanie Cię do jednego z jego pracowników. Wszyscy będziecie zadowoleni, że to zrobiliście.

Pozostałe problemy są naprawdę związane z twoim osobistym nastawieniem. Strach, odroczenie, percepcja itp. Muszą zostać rozwiązane na poziomie umysłu, a ja nie mam kwalifikacji, aby zająć się tymi problemami, więc nie zrobię tego. W tej chwili jest mnóstwo trenerów biznesowych i osobistych.

Dwadzieścia lat temu, kiedy Intuit powiedział oszukanym USP, że „można zaoszczędzić pieniądze, prowadząc własną księgowość”, coaching biznesowy nie był głównym nurtem. Prawdopodobnie chodziło raczej o psychoterapię lub doradztwo biznesowe, które były albo bardzo osobiste w tej kategorii, albo zbyt drogie na rozpoczęcie działalności. W dzisiejszych czasach terapia i coaching biznesowy są standardem, co naprawdę sprawia, że ​​myślenie jest problemem – czy masz na myśli ten biznes poważnie, czy nie?

Naprawdę pozostaje tylko jeden problem do rozwiązania. Jaki jest wolumen transakcji. Czy naprawdę warto zwracać się do profesjonalnego księgowego, gdy ilość transakcji jest minimalna? To pytanie prowadzi do kolejnego pytania: co jest minimalne? Jeśli nie jest to minimalne, czy nadal powinieneś tworzyć własne książki?

Teraz naprawdę mogę sobie poradzić z kwestią, czy właściciel firmy powinien prowadzić własną księgowość, czy nie. Zacznijmy od definicji rachunkowości. Oczywiste jest, że tak ważny dla firmy temat musi zostać zdefiniowany, aby móc podjąć świadomą decyzję w tej sprawie.

Definicja rachunkowości:

Praca lub zdolność do prowadzenia rachunków lub systematycznych rejestrów transakcji pieniężnych (w przeciwieństwie do rachunkowości).

To jest ze słownika dot com

Definicja rachunkowości polega na szczegółowym rejestrowaniu transakcji biznesowych dotyczących osoby lub firmy.

Przykładem rachunkowości jest miesięczna dokumentacja wyciągów z konta.

To oczywiście bardzo proste. Czy to jest? Od czego zaczynasz Która metoda prowadzenia dokumentacji jest dopuszczalna? Jaki jest cel rachunkowości? Odpowiedzi na te pytania odsyłam do publikacji IRS 583 Formation and Records Company.

Po co prowadzić dokumentację?

Wszyscy w firmie muszą prowadzić dokumentację. Dobra dokumentacja pomoże ci wykonać następujące czynności.

Monitoruj postępy swojej firmy.

Potrzebujesz dobrych danych, aby monitorować postępy swojej firmy. Dokumentacja pokazuje, czy Twoja firma się rozwija, jakie przedmioty są sprzedawane lub jakie zmiany musisz wprowadzić. Dobra dokumentacja może zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu w biznesie.

Przygotuj swoje sprawozdania finansowe.

Potrzebujesz dokładnej dokumentacji, aby uzyskać dokładne sprawozdania finansowe. Obejmuje to rachunki zysków i strat oraz bilanse. Wyciągi te mogą pomóc w kontaktach z bankiem lub wierzycielami i pomóc w zarządzaniu firmą.

Rachunek zysków i strat pokazuje przychody i koszty spółki za określony okres.

Bilans pokazuje aktywa, pasywa i kapitał własny w określonym momencie.

Zidentyfikuj źródło dokumentów potwierdzających.

Dostajesz pieniądze lub nieruchomości z wielu źródeł. Twoje dane mogą identyfikować źródło Twoich danych. Informacje te są potrzebne, aby oddzielić firmę od dochodu niezwiązanego z działalnością gospodarczą i opodatkować ją od dochodu niepodlegającego opodatkowaniu.

Śledź koszty uzyskania przychodów.

Możesz zapomnieć o wydatkach podczas tworzenia zeznania podatkowego, chyba że rejestrujesz je w momencie ich powstania.

Przygotuj swoje zeznania podatkowe.

Potrzebujesz dobrej dokumentacji, aby przygotować zeznanie podatkowe. Dokumenty te muszą potwierdzać zgłaszane zarobki, wydatki i kredyty. Zasadniczo są to te same rekordy, których używasz do monitorowania firmy i przygotowywania sprawozdań finansowych.

Artykuły pomocnicze zgłoszone w deklaracjach podatkowych.

Musisz mieć zawsze gotową dokumentację biznesową do wglądu IRS. Kiedy IRS sprawdza jedną ze swoich deklaracji podatkowych, możesz zostać poproszony o wyjaśnienie zgłoszonych pozycji. Pełny zestaw rekordów przyspiesza test.

„Dlaczego” jest zatem jasno określone przez jeden z uznanych dziś organów, jeśli nie najbardziej uznany, Internal Revenue Service. Oto kicker. Na stronie 12 publikacji 583 Zakładając firmę i prowadząc dokumentację, określasz typy dokumentacji, którą chcesz przechowywać:

Aby prowadzić rodzaje rejestrów

Z wyjątkiem kilku przypadków prawo nie wymaga specjalnych zapisów. Możesz wybrać dowolny system nagrywania odpowiedni dla Twojej firmy, który wyraźnie pokazuje twoje dochody i wydatki.

Nic o tobie nie wiem, ale pozostawia to szeroko otwarte drzwi do błędnej interpretacji. Pozwól, że zajmę się tym zwięźle. Twoje księgi i dokumenty muszą wyraźnie odzwierciedlać przychody i wydatki wykazane w sprawozdaniach finansowych. Twoje raporty finansowe służą do przygotowania deklaracji podatkowych. Każdy rodzaj przeglądu spowoduje powstanie liczb, w których źródło i charakter transakcji leżących u podstaw rozliczeń nie są jasne, co spowoduje, że sprawozdania finansowe będą podejrzane. Twoje sprawozdania finansowe powinny być tak jasno określone, aby osoba, która nie zna Twojej firmy, mogła wyraźnie zobaczyć logikę i metodologię określania twoich liczb. Liczby muszą być nie tylko jasne i precyzyjne, muszą istnieć również dowody potwierdzające te liczby. W rachunkowości nazywamy to ścieżką audytu.

Jeśli w ścieżce audytu występują luki, liczby stają się podejrzane i wymagają dalszych badań. Podczas audytu jest to rodzaj stwierdzenia, które może zwiększyć lęk, stres i wiele godzin snu. Albert Einstein powiedział: „Jeśli nie potrafisz wyjaśnić tego sześciolatkowi, sam tego nie rozumiesz”.

Same kwestie zgodności powinny zmusić każdego właściciela firmy do prowadzenia dobrego zestawu ksiąg i dokumentacji. Większość księgowych zajmuje to jedno stanowisko. Musisz to zrobić, ponieważ „oni” mówią, że to robisz. To nie wystarczy, aby każdy przedsiębiorca zastosował się do niego. Spójrzmy prawdzie w oczy, jesteśmy zagrożeni. Przedsiębiorcy oszukują się jako pierwsi i niedorzecznością jest pozwolić, aby przeszkoda, taka jak zagrożenie ze strony księgowych, rządów, firm ubezpieczeniowych lub instytucji bankowych, stała się przeszkodą.

Dla mnie najbardziej przekonującym powodem do zbudowania solidnych podstaw finansowych jest to, że poważnie podchodzisz do swojego biznesu. Znajomość liczb to jedna z mantr używanych przez prawie każdego odnoszącego sukcesy właściciela firmy. Pomyśl o tym. Czy są pomyślni przedsiębiorcy, których możesz sobie wyobrazić i którzy nie kontrolują swoich informacji finansowych? To pierwotnie zmotywowało mnie do zostania księgowym. Znajomość moich liczb. Nie tylko po to, aby pokazać mi, co się stało i pokazać, jak dostałem się tam, gdzie byłem, ale także, aby pomóc mi dotrzeć tam, gdzie chciałem być.

Twoje informacje finansowe opowiadają o Tobie i Twojej firmie. Jeśli twoja historia jest pełna dziur i dekoracji, jak ktoś może poważnie potraktować twoje zamiary? Odważna osoba musi naprawić swoje niedociągnięcia i braki, a prawdziwe informacje finansowe mogą być dla ciebie przerażającym tematem. Jeśli tak jest w twoim przypadku, zdecydowanie zachęcam do uważnego przyjrzenia się sobie i swoim zamiarom. Czy jesteś w biznesie, aby wypełnić swoje ego i stworzyć fałszywe poczucie nadziei, czy jesteś w biznesie, aby zarobić?

Moje kwalifikacje

Uważam, że ważne jest, aby zrozumieć moje doświadczenie i księgowość. Bycie CPA nie czyni mnie automatycznie autorytetem w tej dziedzinie, chociaż oferuje pewien stopień wiarygodności. Ważniejsze niż moje referencje jest moje doświadczenie. Na początku, jak wspomniałem, zostałem księgowym, ponieważ wiedziałem, że będę miał własny biznes. Jest to liczba mnoga z jakiegoś powodu. Nigdy nie miałem pytania, czy jestem przedsiębiorcą. Uważam się przede wszystkim za przedsiębiorcę i CPA. Dla ciebie oznacza to, że patrzę na ten temat jak każdy przedsiębiorca.

Ukończyłem S.U.N.Y Oswego w 1983 roku, a następnie pracowałem dla rzecznika podatkowego na Brooklynie w stanie Nowy Jork. Podczas moich dwóch pierwszych sezonów podatkowych wykonaliśmy ręcznie ponad 2000 deklaracji podatkowych. Wymagało to obliczeń za pomocą maszyny dodającej i sprawdzenia kodu podatkowego w rzeczywistej książce. Nie mieliśmy komputerów. Stamtąd pracowałem dla wielu firm CPA, które opiekowały się małymi firmami. Również tutaj niewiele było komputeryzacji i prawie wszystko robiono ręcznie. Od podstawowej księgowości po tworzenie skomplikowanych deklaracji podatkowych i sprawozdań finansowych. Pracowałem na stanowiskach kierowniczych w kilku firmach, przy czym jednym stanowiskiem wysokiego szczebla było ścisłe rozwiązywanie problemów podatkowych. Obejmowałem każdą możliwą sytuację podatkową na szczeblu federalnym i stanowym, w tym negocjowanie płatności ratalnych, ofert kompromisowych, kontroli sprzedaży i płac oraz kontroli podatków biznesowych, w tym kilku dochodzeń karnych.

Mówię o tym, ponieważ uważam, że bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że jestem z rzeczywistego, drukowanego tła rachunkowości, w przeciwieństwie do tła elektronicznego programu rachunkowości. Nauczyłem się z pierwszej ręki, co chcą zobaczyć i co rzuca czerwone flagi. Większość księgowych nigdy nie miała okazji poradzić sobie z ilością moich kontroli podatkowych. Nie miałem luksusu drukowania książek i płyt z programu komputerowego. Zawsze mieliśmy drukowane książki i dokumenty. Te pierwsze doświadczenia okazały się bezcenne po skomputeryzowaniu rachunkowości. Wiedziałem z pierwszej ręki, co wyjdzie z tych programów, i zbyt często wyrzucane śmieci nie były prawie reprezentatywne dla dokładnego zestawu książek i zapisów. Zapytany o twoje książki i akta rząd chce zobaczyć wydruki wszystkiego. Nie obchodzi ich, jakiego systemu elektronicznego użyłeś. Musisz wydrukować wszystko i pokazać im swoją ścieżkę audytu. Jeśli są luki, będziesz mieć problemy. Komputeryzacja zmieniła środowisko rachunkowości dla małych firm i nie była w dobrym kierunku.

W 2009 roku zacząłem uczyć ludzi mojego zdalnego systemu księgowego, aby poszerzyć swoją siłę roboczą. Zaskakujące, bardzo mi się podobało i niektórzy z moich studentów znaleźli własnych klientów i pracę księgową. To doświadczenie zafascynowało moją przedsiębiorczą ciekawość i zacząłem uczyć.

Odkryłem, że najlepszym sposobem dla mnie było edukowanie i doprowadzanie właścicieli firm do sukcesu. Okazało się, że właściciele małych firm naprawdę potrzebowali dobrych książek. Moje umiejętności i doświadczenie sprawiły, że było to możliwe, byłem w tym naprawdę dobry i było już wielu trenerów biznesu, którzy nauczali zasad sukcesu.

Od 2013 r. Spędziłem znaczną część czasu na szkoleniu właścicieli firm i księgowych na tematy od podstawowej rachunkowości do założenia zdalnej firmy księgowej.

Moje stanowisko dzisiaj

Dzisiaj niepokoi mnie jakość tego, co ludzie nazywają książkami i nagraniami. Nie dzieje się tak z winy właściciela firmy. Obwiniam audytora za to pogorszenie infrastruktury finansowej małych firm. Mocno wierzę, że księgowi byli zaufanymi doradcami, którzy mieli wyjątkową pozycję, aby powstrzymać właścicieli małych firm od niebezpieczeństw związanych z tą fałszywą, unikalną propozycją sprzedaży opartą na Intuitach: „Możesz zaoszczędzić pieniądze, pisząc własne książki”.

Na podstawie tego, co napisałem do tej pory, możesz założyć, że jestem przeciwko właścicielom małych firm, którzy tworzą własne książki. Nie tak dawno temu byłem w 100% przeciwny temu pomysłowi, ale dziś mam inne zdanie na ten temat.

Uważam, że dzisiejszy właściciel małego biznesu musi odgrywać aktywną rolę w produkcji swoich książek i płyt. Nie oznacza to, że przedsiębiorcy powinni tworzyć własne książki. Jeśli piszesz własne książki, nie ma żadnych wskazówek ani wskazówek profesjonalisty, który wie, jak skonfigurować odpowiedni system księgowy. Quickbooks lub inny program nie jest systemem księgowym. Podobnie jak ołówek i papier, oprogramowanie to tylko narzędzie, które można wykorzystać w systemie księgowym.

Niewiele jest obszarów małej firmy, które mogą być skutecznie wykonane przez osobę bez wcześniejszej wiedzy, doświadczenia lub umiejętności. Nie naprawiam własnego samochodu ani nie prowadzę własnego marketingu z tego samego powodu, dla którego ktoś nie powinien tworzyć własnych książek. Poza tym jestem bardzo aktywnie zaangażowany w utrzymanie samochodu i pracę w moim systemie marketingowym. Pytanie nie dotyczy tego, czy powinieneś tworzyć własne książki, czy nie. Chodzi o to, która część lub części tworzenia twoich książek i zapisów jest twoją odpowiedzialnością, która część twoich księgowych, a która twoich księgowych – jeśli to konieczne.

Spójrzmy jeszcze raz na definicję rachunkowości:

To jest ze słownika dot com

Księgowość

Definicja rachunkowości polega na szczegółowym rejestrowaniu transakcji biznesowych dotyczących osoby lub firmy.

Rachunkowość to proces, który przynajmniej kończy się przygotowaniem deklaracji podatkowej. Opierając się na moim wieloletnim doświadczeniu, uważam, że żaden laik nie jest w stanie samodzielnie stworzyć własnych książek i oczekuje od księgowego dokładnego zwrotu podatku. Musi istnieć interakcja między osobą, która tworzy zeznanie podatkowe, a osobą, która tworzy ewidencję. Uważam, że prawidłowe prowadzenie ksiąg rachunkowych musi być przedsięwzięciem joint venture między doświadczonym specjalistą, przedsiębiorcą i księgowym. Czasami i prawie zawsze na początku księgowy może być właścicielem firmy.

Moim zdaniem odpowiedź na pytanie, czy właściciel firmy powinien pisać własne książki, brzmi „tak” i „nie”. Księgowość to proces, który rozpoczyna się po zakończeniu pierwszej transakcji biznesowej i przebiega bezproblemowo za każdym razem, gdy ma miejsce kolejna transakcja. Rachunkowość to szczegółowa kompilacja informacji, która wymaga dokładnego wypełnienia podejścia zespołowego. Na początku zespół ten zazwyczaj składa się z właściciela firmy i księgowego. Teraz właściciel firmy może być odpowiedzialny za zawieranie i uzgadnianie wszystkich transakcji, ale nie oznacza to, że tworzysz własne książki.

Każdy system rachunkowości wymaga nadzoru. Czeki i salda muszą być skonfigurowane, aby zapewnić, że wszystkie transakcje w firmie są odpowiednio rejestrowane w czasie. Jedynymi ludźmi, którzy mają wiedzę i doświadczenie w projektowaniu i monitorowaniu systemu księgowego, są dobrzy księgowi. Księgowi nie projektują systemów, oni je utrzymują. To jest przyczyna problemu. Kiedy przedsiębiorcy podejmują nierozsądną decyzję o tworzeniu własnych książek, niechcący podejmują zadanie opracowania własnego systemu księgowego.

Nie jest tak naprawdę kwestią tego, czy właściciel firmy powinien prowadzić własne konta, czy nie. Prawdziwe pytanie brzmi: kto opracował system i kto jest odpowiedzialny za monitorowanie. Zakładam, że jest to odpowiedzialność księgowego i że każdy księgowy, który umożliwia swojemu klientowi po prostu wniesienie tego, co ma, i próbuje złożyć zeznanie podatkowe z podejrzanymi informacjami, powoduje poważną niesprawiedliwość wobec jego klienta. Byłoby to niezgłębione przed niedrogim oprogramowaniem komputerowym.

Dobry księgowy powie swoim klientom, co zrobić, aby stworzyć dokładny zestaw ksiąg i dokumentacji. To nasza praca jako zaufanego doradcy. Przedsiębiorcy nie popełnili błędu, decydując się na „tworzenie własnych książek”. Księgowi zrobili to, nie akceptując oprogramowania i stając się integralną częścią procesu. Zamiast odrzucać QuickBooks jako gorszy program księgowy i wystawiać swoich klientów na próbę, oni i ich klienci powinni nauczyć się integrować tę nową technologię, aby jak najlepiej zaspokajać potrzeby swoich klientów.

Rozwiązanie

Pomysł robienia wszystkiego samemu w biznesie może być śliski. Pierwszym pytaniem, które musisz sobie zadać, jest to, jak poważnie podchodzisz do tego biznesu. Jeśli nie mówisz poważnie i chcesz zarobić kilka dolarów, po prostu zrób wszystko sam. Nie mówię tego sarkastycznie. Istnieją miliony małych firm, ponieważ właściciel firmy zdecydował, że będzie to tylko „biznes” pracujący w niepełnym wymiarze godzin, który generuje niewielką kwotę przychodów i wątpliwą amortyzację podatkową. Mówię wątpliwe, ponieważ IRS z definicji wymaga celu firmy, aby osiągnąć zysk. Jeśli firma osiąga próg rentowności lub co roku traci pieniądze, masz bardzo duże szanse, że zostaniesz zaklasyfikowany jako hobby.

W przypadku tych poważnych przedsiębiorców uważam, że musisz odgrywać aktywną rolę w tworzeniu książek i dokumentacji wraz z wynikowymi danymi księgowymi. Można to osiągnąć jedynie dzięki proaktywnemu księgowemu dla małych firm. Proces księgowy to niekończący się system do gromadzenia coraz większej liczby szczegółowych transakcji. Wymaga to ciągłej optymalizacji i szkolenia wszystkich zaangażowanych osób. Księgowy musi być informowany o wszystkich bieżących i planowanych transakcjach biznesowych, a przedsiębiorca musi być informowany o wynikach i prognozach porównawczych. Innymi słowy, jeśli przedsiębiorca coś robi i oczekuje, że będzie to opłacalne, system rachunkowości musi być tak skonstruowany, aby dawał namacalne i wiarygodne wyniki.

Jedynym realnym rozwiązaniem dla „własnej księgowości” jest „jak prawidłowo prowadzimy naszą księgowość?”. To musi być współpraca. Komputer Apple nigdy by się nie zdarzył, gdyby były tylko Jobs i Woźniak. Potrzebowali finansisty, aby przełożyć wszystkie swoje pomysły na rzeczywistość finansową. Jest to tak oczywisty przykład, jaki mogę sobie wyobrazić, ale prawda jest taka, jak powiedziałem, że każdy odnoszący sukcesy właściciel firmy powie ci, że znajomość jego liczb jest kluczowym elementem jego sukcesu.

Praktyczność

Nie widzę realnego rozwiązania tego, że właściciel powinien i musi być księgowym na początku firmy. Kwalifikuję się, mówiąc, że – o ile jest to zrobione poprawnie i we współpracy z księgowym. Jeśli firma zaczyna od zera, a nawet jeśli nie, uważam, że wykształcenie i doświadczenie zdobyte w prowadzeniu własnych książek będą nieocenione. Aby poznać swoje liczby, musisz wiedzieć, w jaki sposób liczby muszą być tam, gdzie są. Aby podejmować decyzje biznesowe, korzystać z nowych źródeł przychodów, obniżać koszty i utrzymywać wysokie marże zysków, musisz znać te fakty i liczby.

Od czego zacząć

Musisz zacząć od proaktywnego księgowego, który nie oczekuje, że przekażesz wyciągi bankowe i sprawdzisz odcinki. Jeśli pracujesz z księgowym, który nie zadaje ci żadnych pytań, powinieneś natychmiast poszukać nowego księgowego. Kiedy zaczynałem w tym biznesie, robili to księgowi. Zadaliśmy pytania dotyczące biznesu i osobistej sytuacji finansowej klienta. Dla większości właścicieli małych firm prowadzona przez nich działalność jest ich głównym źródłem dochodów, a ich finanse osobiste nie wykluczają się wzajemnie. Są połączeni, ale niestety większość księgowych tego nie zauważyła.

Powinieneś stworzyć mózg ze swoim księgowym, którego celem jest twój sukces finansowy. Jeśli nie znasz koncepcji MasterMind, zalecamy zapoznanie się z nią. Krótko mówiąc, MasterMind powstaje, gdy dwie lub więcej osób współpracuje ze sobą w idealnej harmonii, aby osiągnąć wspólny cel. Sugeruję, aby twój księgowy nie był po prostu historykiem, który wyjaśnia, co już zdarzyło się w Twojej firmie. Ty już to wiesz.

Zakładam, że twój księgowy powinien współpracować z tobą i twoim księgowym w celu rozpowszechniania twoich informacji finansowych, zrozumienia, jak tam jesteś, a co najważniejsze, w jaki sposób możesz wykorzystać te informacje, aby dostać się tam, gdzie jesteś chcę tam iść.

Twój księgowy powinien zapewnić Ci najbardziej odpowiednie narzędzia i informacje, aby osiągnąć sukces finansowy. Obejmuje to powiadamianie o wprowadzeniu danych transakcji, uzgadnianie kont, rejestrowanie odcinków wypłaty i płacenie podatków od wynagrodzeń, jakiego rodzaju oprogramowania używasz i kiedy warto skonsultować się z profesjonalnym księgowym.

Podsumowując

Die Buchhaltung muss eine Zusammenarbeit sein, und ja, Sie sollten ein wesentlicher Bestandteil des Buchhaltungsprozesses sein. Ich glaube, dass „Doing It Yourself” möglicherweise nicht die beste Terminologie ist. Die eigene Buchhaltung bedeutet nicht, dass Sie es alleine machen sollten. Die Buchhaltung erfordert professionelle Anleitung, Ausbildung und Erfahrung aus erster Hand in Nuancen der Buchhaltung und Buchhaltung. Sie müssen Teil des Prozesses sein, damit Sie im Falle eines Starts Ihres Unternehmens nicht nur Ihren ersten Buchhalter einstellen, sondern ihn auch schulen können. Sie und Ihr Buchhalter werden sie schulen, damit Sie mehr von Ihrer wertvollen Zeit für den Ausbau Ihres Geschäfts verwenden können. Ist das nicht der Grund, warum Sie das Unternehmen überhaupt gegründet haben?

[ff id=”2″]