Skip to main content

Niektórzy twierdzą, że ziemia to największa inwestycja, jaką można zrobić. Każdego roku coraz więcej osób oszczędza lub stara się o pożyczkę na zakup ziemi. Niektórzy kupują go, ponieważ nie mają dachu nad głową, a inni kupują ziemię jako inwestycję na przyszłość. Chociaż kupowanie ziemi jest bardzo intratne, istnieją pewne zalety i wady kupowania nieruchomości jako inwestycji, a oto niektóre z nich.

Kupowanie ziemi jest korzystne, ponieważ jest to jeden z niewielu aktywów, w którym wartość rośnie wykładniczo na przestrzeni lat. Ziemia jest prawie nieśmiertelna i dlatego jest jednym z niewielu aktywów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. W rzeczywistości właściciel ziemi zawsze otrzyma rekompensatę, chyba że nastąpi poważna klęska żywiołowa, nawet jeśli jego ziemia zostanie zniszczona. Obok złota ziemia staje się najdroższym i najcenniejszym zasobem o najdłuższej możliwej długości życia.

Kolejną zaletą zakupu ziemi jako inwestycji jest wykładniczy wzrost cen gruntów. Każdego roku ceny nieruchomości wprowadzają korekty cen, które drastycznie zmieniają ceny za metr kwadratowy. Kwota ta jest prawdopodobnie większa niż jakakolwiek kwota odsetek, którą zapewniłby bank, lub zwrot z małej firmy, w którą zainwestowałeś.

Kupowanie nieruchomości jako inwestycji jest również najbezpieczniejsze, ponieważ jest to zasób, który jest zawsze potrzebny i nigdy nie wychodzi z mody. W rzeczywistości niektórzy eksperci finansowi uważają nieruchomości za bardzo cenny zasób w porównaniu ze złotem, ponieważ jest ono gotowe na nieruchomości. Bez względu na sytuację finansową kraju lub osoby, zawsze będą potrzebować ziemi do życia i prowadzenia działalności gospodarczej.

W tym sensie posiadanie nieruchomości ma również pewne wady. Pierwszą wadą jest to, że chociaż cena rośnie dość dobrze, zawsze sprzedajesz nieruchomość, ponieważ w przyszłym roku lub nawet sześć miesięcy później mogłabyś zarobić więcej.

Kolejną wadą jest to, że koszt nieruchomości należącej do osoby może nagle spaść z powodu czynników, nad którymi nie mają oni kontroli. Na przykład koszt może czasem spaść, ponieważ ląd staje się w głębi lądu i nikt nie może do niego dotrzeć drogą lądową, powietrzną ani morską. W innych przypadkach kraj może stać się tani, ponieważ rząd nie zapewnił odpowiednich udogodnień i usług, zmniejszając zamieszkiwalność tego miejsca.

Kolejną wadą jest koszt nieruchomości. Koszt jest tak wysoki, że ludzie mają mało pieniędzy na eksperymenty, co zmusza ich do umieszczenia wszystkich jaj w jednym koszyku.

Ze względu na te wady osoba musi dobrze zbadać ten obszar, zanim ostatecznie zarejestruje się na linii kropkowanej.

[ff id=”2″]