Skip to main content

Kupowanie ziemi uprawnej może być kuszącą perspektywą z wielu powodów. Bez względu na powód; Konieczne jest pełne zrozumienie tego, w co się pakujesz, ponieważ procesy prawne związane z zakupem gruntów rolnych są zwykle bardziej skomplikowane.

W zależności od stanu, do którego należysz, istnieją pewne przepisy, które uniemożliwiają ci kupowanie ziemi uprawnej, chyba że pokażesz, że masz pochodzenie rolnicze lub inną ziemię uprawną. Przepisy te obowiązują w celu ochrony integralności rolników i zapobiegania urbanizacji gruntów rolnych w kraju.

Biorąc to pod uwagę, posiadanie ziemi uprawnej nie jest niemożliwe. To zależy od tego, jak chcesz korzystać z tej właściwości. Czytaj dalej, aby zapoznać się z zaletami i wadami takiej inwestycji.

Zalety zakupu ziemi uprawnej

Posiadanie gruntów rolnych może generować jeden z trzech głównych dochodów. Możesz zarabiać na sprzedaży upraw i produkcji, wynajmowaniu jej rolnikowi lub wynajmowaniu domu na nim zbudowanego.

  • Być może jedyną korzyścią, która skłania ludzi do dużych inwestycji w grunty rolne, jest zwolnienie z podatku. Zyski osiągane na gruntach ornych nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości. Jest to rodzaj podatku, który jest zwykle pobierany od zysków z nieruchomości.
  • Możesz także uprawiać własne rośliny i ubiegać się o dotacje rządowe, gdy będziesz gotowy zainwestować swój czas i energię. Możesz wynająć ziemię innym rolnikom i dzielić się zyskami, ale zależy to w dużej mierze od różnych czynników naturalnych.
  • Możesz dzielić rośliny i pozwolić, aby ktoś inny uprawiał rośliny na twojej ziemi. Możesz wziąć udział w dywidendzie jako wypłatę. W ten sposób możesz zadbać o swój kraj. Możesz osiągnąć wspaniałe korzyści w dłuższej perspektywie. Możesz uzyskać ulgi podatkowe, a nawet udostępnić swój kraj i sprzedać go z dużym zyskiem.

Wady posiadania gruntów ornych

  • Główną wadą byłoby przystosowanie się do drastycznych zmian stylu życia, ponieważ musielibyśmy zbliżyć się do swoich pól uprawnych, które prawdopodobnie znajdują się na obszarach wiejskich. Nawet jeśli tego nie zrobisz, podróżowanie do nieruchomości regularnie, aby mieć pewność, że jej utrzymanie zajmie dużo czasu. Jeśli nie masz w pobliżu zaufanego krewnego lub przyjaciela, musisz również dużo zainwestować w ochronę swojego kraju przed intruzami.
  • Jeśli planujesz wydzierżawić ziemię rolnikowi, zysk zależy od jakości uprawianych roślin. Zbyt wiele zmiennych zewnętrznych, takich jak pogoda i zaopatrzenie w wodę, wpływa na produkty i powoduje niewiarygodne dochody.
  • Istnieją przepisy ograniczające budowę domu wiejskiego lub domu wakacyjnego na nieruchomości rolnej. Musisz znać te dodatkowe przepisy, aby uniknąć problemów prawnych.
[ff id=”2″]