Skip to main content

Stężenie rozpuszczonego tlenu określa jakość wody w rzekach, strumieniach i jeziorach. Jeśli stężenie jest wyższe, jakość wody jest uważana za wyższą i lepszą.

Kiedy zanieczyszczenia, takie jak ścieki przemysłowe lub domowe, dostają się do rzeki lub jeziora, mikroorganizmy zaczynają rozkładać materiały organiczne. Mikroorganizmy zużywają rozpuszczony tlen w swoim metabolizmie. Tlen zużywa się bardzo szybko. Gatunki wodne, takie jak ryby, zaczynają umierać i unosić się w powietrzu. Jeżeli zawartość tlenu zostanie zmniejszona do zera; i mówi się, że woda jest septyczna. Bez tlenu woda wytwarza nieprzyjemny zapach. Ten nieprzyjemny zapach jest spowodowany rozkładem związków organicznych. Leniwe lub septyczne warunki wskazują, że rozpuszczony tlen jest całkowicie wyczerpany.

Chociaż ilość ścieków na wagę może być niewielka, szkody, które może wyrządzić, są ogromne. Zanieczyszczenia, takie jak materiały organiczne, są znaczące. Odpady żywnościowe i roślinne z materiałów organicznych. Zgniłe składniki pokarmowe roślin, które są powodowane przez produkty chemiczne, takie jak mydła, środki czyszczące itp., Wytwarzają chorobotwórcze mikroby w przemyśle lub w domowych ściekach. Te drobnoustroje są wrogami gatunku ludzkiego. Cierpią także zwierzęta i rośliny.

Jak radzimy sobie z tym problemem? Jak pozbywamy się ścieków? Jest to obowiązek każdego obywatela!

Dlaczego wyrzucamy śmieci do strumieni, jezior i rzek? Ile odpadów przemysłowych i domowych wyrzuca się do oceanu? Nie ma miejsca na puszki, butelki, torby plastikowe i opakowania, bezużyteczne plastikowe produkty i buty oraz wiele, wiele niepożądanych artykułów gospodarstwa domowego. Olej roślinny i tłuszcz zwierzęcy były głównymi składnikami produkcji mydeł i innych detergentów. Dzisiaj przemysł petrochemiczny produkuje syntetyczne detergenty do prania. A te produkty petrochemiczne zawierają fosforany, które między innymi zmiękczają wodę. Czy dzwoni dzwonek ostrzegawczy?

Te chemikalia w detergentach i środkach czyszczących niszczą zdrowie wszystkich żywych istot w wodzie, takich jak. B. ryby itp.

[ff id=”4″]