Skip to main content

Ten zawód jest usługą biznesową, która ma pomóc właścicielom w monitorowaniu ich nieruchomości komercyjnych. Zarządca nieruchomości komercyjnych może mieć wiele zadań, ale w gruncie rzeczy dbają o szczegóły związane z:

• Utrzymanie budynków na nieruchomości, np. B. Upewnij się, że trawniki są koszone, konieczne naprawy są przeprowadzane natychmiast
• Sprawdza i kwalifikuje potencjalnych nowych najemców, którzy chcą wynająć jeden z budynków komercyjnych lub sklepów
• Nadzoruje wynajem części nieruchomości, np. B. Powierzchnia handlowa w centrum handlowym
• Zbiera czynsz od najemców w imieniu właściciela

Podczas zarządzania nieruchomościami komercyjnymi monitorowane są wszystkie rodzaje nieruchomości komercyjnych, od wielopiętrowych budynków biurowych po powierzchnie handlowe. Często właściciele nieruchomości korzystają z usług firmy zarządzającej nieruchomościami komercyjnymi, aby przekazywać wszystkie codzienne szczegóły dotyczące prowadzenia nieruchomości, aby właściciele nieruchomości mieli czas na inne aspekty działalności. Firma, która zarządza nieruchomościami komercyjnymi, jest zasadniczo uprawniona do podejmowania decyzji, które wpływają na wysokość dochodu, jaki właściciel otrzymuje z ich nieruchomości. Zatrudnienie odpowiedniej firmy zarządzającej często może skutkować najlepszymi czynszami za powierzchnię i mniejszymi obrotami najemców.

Jednym z zadań, za które odpowiedzialny jest zarządca nieruchomości komercyjnych, jest sprawdzanie potencjalnych najemców poprzez przyjęcie ich wniosku, a następnie sprawdzenie przeszłości. Jeśli najemca jest upoważniony do wynajęcia pokoju, kierownik przygotowuje umowę najmu. Na czas obowiązywania umowy najmu kierownik zapewnia, że ​​najemca otrzymuje wszystkie obowiązki i korzyści wymienione w umowie najmu, w tym kwotę czynszu w odpowiednim czasie itp.

Zarządzający nieruchomościami komercyjnymi działa również jako łącznik między najemcą a właścicielem. Jeśli najemca ma problemy lub potrzebuje naprawy swojego pokoju, zobaczy menedżera, który podejmie niezbędne kroki w celu rozwiązania problemu lub naprawi błędy. Obowiązkiem kierownika jest rozstrzygnięcie sprawy w sposób zadowalający właściciela i najemcę. Jeśli najemca nie zapłaci czynszu określonego w umowie najmu lub zrobi coś, co nie jest uwzględnione w umowie najmu, zarządca nieruchomości komercyjnych jest odpowiedzialny za dostarczenie powiadomienia o eksmisji. Każda jurysdykcja lub państwo ma swoje własne zasady dotyczące eksmisji. Przekazując zawiadomienie o eksmisji, kierownik musi upewnić się, że dokładnie śledzi każdy etap procesu. Zapewnia to, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem, a najemca nie może narzekać na nielegalną eksmisję.

[ff id=”2″]