Skip to main content

Jedną z największych decyzji podejmowanych jako wynajmujący jest to, czy powinieneś zatrudnić firmę zarządzającą nieruchomościami, czy nie. Wielu właścicieli nieruchomości zarządza nieruchomościami samodzielnie lub z pomocą pracownika, np. B. rezydentem kierownika. Czasami właściciele potrzebują dodatkowej pomocy, gdy problemy z nieruchomościami są skomplikowane. To czas, kiedy właściciele potrzebują pomocy firm zarządzających nieruchomościami.

Firmy zarządzające nieruchomościami mogą być ogromnym atutem dla Twojej firmy, ale nie są tanie. Zajmują się bezpośrednio potencjalnymi klientami i najemcami, oszczędzają czas i martwią się o marketing czynszów, zbieranie czynszów, rozwiązywanie problemów związanych z konserwacją i naprawą, reagowanie na skargi lokatorów, a nawet śledzenie eksmisji. Dobra firma zarządzająca nieruchomościami wnosi do nieruchomości swoją wiedzę i doświadczenie oraz daje pewność, że inwestycja jest w dobrych rękach.

Firma zarządzająca nieruchomościami jest niezależnym wykonawcą, co pomaga uniknąć problemów pracodawcy. Oprócz zalet zatrudnienie firmy zarządzającej nieruchomościami ma również tę wadę, że jest drogie. Jeśli mieszkasz z dala od wynajmowanej nieruchomości, trudno ci zdalnie rozwiązać problemy z nieruchomościami. Większość właścicieli oczekuje na znalezienie dobrych najemców, aby utrzymać swoją nieruchomość w dobrym i atrakcyjnym stanie.

Przeciwnie, jest tylko kilku właścicieli, którzy postrzegają swoją nieruchomość jako inwestycję i nie są zainteresowani jej wynajmowaniem najemcom. W takim przypadku najlepiej jest zatrudnić zarządcę nieruchomości, który będzie zarządzał nieruchomością i rozwiązywał związane z nią problemy. Nawet jeśli lubisz praktyczne zarządzanie, zabraknie Ci czasu, aby skoncentrować się na rozwoju firmy, co pozwoli ci wynająć pomoc na swoją nieruchomość. Wynajęcie firmy zarządzającej nieruchomościami jest atrakcyjną opcją, jeśli stać Cię na opłaty. Badając firmy zarządzające, oczekuj ofert od 5% do 10% dochodu z wynajmu.

Próba wyboru agenta nieruchomości może być zniechęcająca, w końcu potrzebujesz kogoś z doświadczeniem, energią i pasją, aby odnieść sukces! Być może, co ważniejsze, ktoś z tobą rozmawia i szczerze omawia, w jaki sposób branża nieruchomości może z powodzeniem pracować dla ciebie. W nieruchomości chodzi o obsługę – i to właśnie przynosi rezultaty!

[ff id=”2″]