Skip to main content

Gratulacje! Wygrałeś wyrok, że dłużnik jest ci winien pieniądze. Ale jak zbierasz? To może być łatwiejsze niż myślisz.

Praktyka Krajowego Centrum Odzyskiwania Wyroków dzieli proces windykacji na następujące kroki:

Streszczenie wyroku

Zbadaj dane badawcze dla każdego z dłużników w wyroku

· Badanie aktywów należących do każdego dłużnika

· Badanie długów i hipotek na każdy z aktywów lub dłużników

Wypełnij najlepszą opcję kolekcji

· Poinstruuj prawnika, aby przedłożył niezbędne dokumenty sądowi

Podsumowanie wyroku jest tylko fantazyjnym sposobem na publiczne opublikowanie wyroku w aktach hrabstwa, aby poinformować świat, że dłużnik jest ci winien pieniądze. Uważaj, jak sporządza się streszczenie wyroku. Istnieją specjalne zasady dotyczące tego, kto powinien zostać nazwany, jakie informacje muszą zostać zawarte i kto może utworzyć streszczenie. W większości przypadków najłatwiej jest poprosić sąd o przygotowanie streszczenia wyroku, a następnie sprawdzenie go przez prawnika w celu potwierdzenia, że ​​został on prawidłowo utworzony. Streszczenie wyroku jest nieważne, jeśli nie zostało odpowiednio przygotowane, nawet jeśli sąd je przygotował! (Możesz jednak przesłać kolejne streszczenie wyroku, jeśli pierwszy został sporządzony niepoprawnie).

Zbadaj każdego dłużnika, jeśli jest więcej niż jeden. Jeżeli jednym z dłużników jest osoba, sprawdź jej stan cywilny, jeśli małżonek nie jest wymieniony. Podstępni dłużnicy czasami umieszczają nieruchomości na nazwisko małżonka! Jednak w wielu przypadkach, w zależności od przepisów rządowych, nadal można zbierać na tej nieruchomości. (Na przykład Teksas jest stanem własności wspólnoty, więc jeśli nie będą przestrzegane surowe przepisy, cała własność jest dzielona między męża i żonę, bez względu na tytuł.) Użyj zasobów sądowych, takich jak akta małżeństwa i rozwodu ( zawsze bogactwo informacji !; czasem więcej, niż chcesz wiedzieć), książki telefoniczne online, płatne książki telefoniczne, takie jak Net Detective and Intelligator, Accurint, przyjęta nazwa, znana również jako prowadzenie działalności gospodarczej jako akta, ocena rejestrów okręgowych itp.

Następnie sprawdź każdy z aktywów należących do każdego z dłużników. Jeśli posiadasz „firmę”, tak naprawdę jest to w biznesie lub tylko na papierze. Przejrzyj dokumentację oceny majątku osobistego i biznesowego, wyszukując według nazwy i adresu. Sprawdź u Sekretarza Stanu, czy firmy należą do dłużnika. Wyszukaj także rekordy nieruchomości na stronie internetowej, takiej jak courthousedirect.com, aby znaleźć nieruchomości należące do dłużników.

Możesz także przeprowadzić dochodzenie po wykryciu majątku dłużnika. Ten temat jest omówiony w osobnym artykule.

Po zlokalizowaniu majątku dłużnika należy zbadać zarówno zastaw dobrowolny, jak i mimowolny. Dobrowolne zastaw jest udzielane dobrowolnie, na przykład hipoteka na nieruchomości lub pożyczka na biznes. Typowymi przymusowymi hipotekami są wyroki, hipoteki IRS, zastawy podatkowe, hipoteki mechaniczne i rzeczowe (znane również jako hipoteki M&M), zastawy podatku od nieruchomości, zastawy majątku gruntowego, zastawy majątkowe kosztów rozbiórki przez miasto itp.

Oszacuj wartość rynkową nieruchomości w porównaniu do hipotek i innych hipotek. Czy chciałbyś posiadać dom o wartości 100 000 USD, jeśli posiadasz kredyt hipoteczny w wysokości 105 000 USD i zastaw podatkowy w wysokości 30 000 USD? Zwłaszcza jeśli przejęcie domu pod zastaw najprawdopodobniej doprowadzi do zdarzenia domyślnego na podstawie dokumentów hipotecznych? (Umożliwia to obecnemu pożyczkodawcy wykluczenie zastawu.

Po oszacowaniu majątku dłużnika zdecyduj, czy kontynuować. Jeśli dłużnik jest właścicielem nieruchomości, należy złożyć nakaz egzekucyjny, aby glina (mężczyzna z odznaką i bronią) sprzedała nieruchomość. Wymówki się skończyły! Dłużnik musi albo zapłacić tobie, i nakaz egzekucyjny, albo nieruchomość zostanie sprzedana!

[ff id=”2″]